DUYURU 14 Ocak Beta Etkinliği Genel Duyuru ( Etkinlik Ödülleri,Kuralları )

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...

SunRise

Yönetici
Community Manager

Merhaba Savaşçılar!

Rise Online World Büyük Beta Etkinliği, 14.01.2022 tarihinde, saat 22:00’da başlıyor. Etkinlik öncesi sizleri bilgilendirmek istediğimiz bazı hususlar var.​

Etkinlik başlamadan önce tüm karakterleriniz silinecektir ve etkinlik için yeni karakterler oluşturmanız gerekecektir.​

Etkinliğe 70. Seviye olarak başlayacaksınız ve ihtiyacınız olan tüm eşyaları Dorion’daki NPC’lerden temin edebileceksiniz.​

Şimdi etkinlikle ilgili ayrıntılara bakalım;

Ödüllendirme:

Dorion, Protean & Lunaskar Kingdoms, Hagard, Death Valley, Dragon’s Lair (Grup Zindan) ve Land of Despair (Tekli Zindan) haritalarındaki tüm bosslarda,
Death Valley haritasında bulunan anıtlarda,
Death Valley haritasında solo oyuncuların da rahatlıkla öldürebileceği Scared Rae isimli moblarda Roco Token dropları mevcut olacak.

Bunun dışında; bir aylık etkinlik sonucunda, Savaş Puanı sıralamasına göre;
En çok puana sahip ilk oyuncular (Her ırk ve sınıf için ayrı ayrı) toplamda 8 adet NFT pelerin,
En çok puana sahip ikinci ve üçüncü oyuncular (Her ırk ve sınıf için ayrı ayrı) toplamda 16 adet NFT pelerin,
En çok puana sahip dördüncü ile onuncu arasındaki oyuncular (Her ırk ve sınıf için ayrı ayrı) toplamda 56 adet NFT pelerin ile ödüllendirileceklerdir.

Ek olarak, haritanın herhangi bir yerinde öldürdüğünüz yaratıklardan çıkacak 3 adet daha NFT pelerin bulunacaktır.
Bu NFT’ler sadece etkinliğe özel olup, ilerleyen süreçlerde başka hiçbir şekilde elde edilemeyecektir.

Roco Token Droplu Boss ve Mobların Yeniden Doğuş Bilgisi:

Death Valley Bossları: 1-5 Saat
Hagard Bossları: 6-8 Saat
Protean&Lunaskar Kingdom Bossları: 6-8 Saat
Dorion Bossları: 3-4 Saat
Death Valley Scared Rae: Toplam 6 mob, 10’ar dakika arayla yeniden doğacaktır.

Death Valley Anıtları:

Monument of Fate

screenshot-11.png

Bu anıt, Death Valley merkezinde olup, her 2 saatte bir yeniden oluşacaktır. Anıtın 70 metre çevresinde bulunan ve son vuruşu yapan ırkın rastgele 250 üyesi, Roco Token ile ödüllendirilecektir.

Küçük Anıtlar

screenshot-6.png
screenshot-7.png
screenshot-8.png
screenshot-9.png

Monument of Wisdom Monument of Rage Monument of Order Monument of Life

Bu anıtlar Monument of Fate çevresinde olup, her 1 saatte 1 yeniden oluşacaktır. Anıta son vuruşu yapan parti ya da solo oyuncu Roco Token ile ödüllendirilecektir.

Etkinlik Kuralları:

Tüm etkinlik, 24 saat boyunca aktif yetkililer tarafından kontrol edilecektir. Etkinlik sırasında, diğer oyuncularla anlaşmalı olarak Battle Point Transferi, sahte hesaplar kullanarak Battle Point kazanımı kesinlikle yasak olacaktır. Bu yasakların ihlali halinde, cezai işlem uygulanan oyuncunun Battle Point'i düşürülebilir, sıfırlanabilir ya da oyuna erişimi engellenebilir. Adil ve eğlenceli bir etkinlik için, tüm kurallara uymanız önemle rica olunur.

Saygılarımızla,
Rise Online World Team

eXtra

Üye
Oyun daha açılmadan ne güzel etkinlikler girişimler yapıyorsunuz. Gerçekten bu oyun ileride sayılı oyunlar arasına gireceğinden eminim başarılar :)

MajorMikey

Üye
Solo oyuncuları düşündüğünüz için teşekkür ederiz. Death Vallleyde 10 dakikada bir random moblar atması sololar için velinimet

DeadN0t

Üye
Death valleyde monument kesince Irka Roko Token gelmesi bütün kolsuzların faydalanacağı bi durum olmuş :)

LejyoneR

Üye
Şu oyun gerçek açıldığı zaman ileride Efsane olacak bi oyun Türklerin yapması ayrı bi gurur verici inşallah bu yolda hep bu azimle devam edersiniz

AtiRyan

Üye
Her sey cok guzel ilerliyor. Herkese basarilar simdiden! :)

Monarchy

Üye
Mageler monumentlerde ortalığın içinden geçicek biz asaslar gene avucumuzu yalarız hemide solo asaslar :)

verstehen01

Üye
Etkinlik güzel hoş ancak yine PVE ve solo oyuncular oyunda göz ardı edilmeye devam ediyor. Evet Roco Token ödüllerinde solo oyuncuların yararlanabileceği şekilde değişikliğe gidilmesi çok güzel bir gelişme ve olması gereken bir olaydı. Ancak O kadar itiraz etmemize rağmen hala daha NFT ödüllerinin %99`u PVP `e BP sıralamasına göre dizayn edilmiş. Af edersiniz ama Dalga geçer gibi PVE oyuncularına 3 adet bakın yalnızca 3 adet NFT ödülü veriyorsunuz. Bu NFT ( pelerinlerin) ileride oyunun oynanışa etki edecek ek özelliklere sahip olacak olması, bunun yanında maddi bir değeri olacak olmasına ve bir daha bu NFT`leri başka bir yerden elde edemeyeceğimizi söylemenize rağmen bu kadar değerli ödüllerin %99`unu PVP oyuncularına vererek PVE oyuncularını bu ödüllerden mahrum bırakıyorsunuz mahrum bırakıyorsunuz. Ayrıca solo oyuncuların mevcut PVP sisteminde (yani PVP sistemi ekip tabanlı bir sistem üzerine kurulmuş ekibin yoksa ekip bir partinin kastığı oranda SOLO bir oyuncunun BP sıralamasına girmesi mümkün değil) ödül sıralamasına girmesinin mümkün ve olası olmadığını dün discord`da belirttim sonra gittim forumda konu açtım ama maalesef son yapılan açıklamalarda bunların dikkate alınmadığı anlaşılıyor. bir ay sonra etkinlik bitiminde bu söylediklerimin bir bir kanıtlanacağına inanıyorum. Sözün özü, Bu etkinlik solo oyunculara nazarında böyle geçti gitti. inşallah şuan yapılan eleştiriler ilerideki etkinlikler için dikkate alınır.

EtikeT

Üye
Hadi hayırlısı olsun herkes için :) Başarılı etkinlik.

Zogguko

Üye
Etkinlik güzel hoş ancak yine PVE ve solo oyuncular oyunda göz ardı edilmeye devam ediyor. Evet Roco Token ödüllerinde solo oyuncuların yararlanabileceği şekilde değişikliğe gidilmesi çok güzel bir gelişme ve olması gereken bir olaydı. Ancak O kadar itiraz etmemize rağmen hala daha NFT ödüllerinin %99`u PVP `e BP sıralamasına göre dizayn edilmiş. Af edersiniz ama Dalga geçer gibi PVE oyuncularına 3 adet bakın yalnızca 3 adet NFT ödülü veriyorsunuz. Bu NFT ( pelerinlerin) ileride oyunun oynanışa etki edecek ek özelliklere sahip olacak olması, bunun yanında maddi bir değeri olacak olmasına ve bir daha bu NFT`leri başka bir yerden elde edemeyeceğimizi söylemenize rağmen bu kadar değerli ödüllerin %99`unu PVP oyuncularına vererek PVE oyuncularını bu ödüllerden mahrum bırakıyorsunuz mahrum bırakıyorsunuz. Ayrıca solo oyuncuların mevcut PVP sisteminde (yani PVP sistemi ekip tabanlı bir sistem üzerine kurulmuş ekibin yoksa ekip bir partinin kastığı oranda SOLO bir oyuncunun BP sıralamasına girmesi mümkün değil) ödül sıralamasına girmesinin mümkün ve olası olmadığını dün discord`da belirttim sonra gittim forumda konu açtım ama maalesef son yapılan açıklamalarda bunların dikkate alınmadığı anlaşılıyor. bir ay sonra etkinlik bitiminde bu söylediklerimin bir bir kanıtlanacağına inanıyorum. Sözün özü, Bu etkinlik solo oyunculara nazarında böyle geçti gitti. inşallah şuan yapılan eleştiriler ilerideki etkinlikler için dikkate alınır.
katılıyorum. bir solo oyuncu olarak tekrar denemeyi düşünüyordum, fakat baktığımda hiç bir ödülü alma şansım yok ve milletin kazanacağı ödülleri izlerken şansı olmayan bir oyuncu olarak zevk almayacağımı düşünerek vazgeçtim. aynı cz de slotları kapatıp böyle boss olduğunda gelen giden clanları izleme mantığı çünkü.
o dediğin %99 yerine %50 olabilirdi. coinler de 6 tane moba konacağına tüm moblara, toplam aynı miktarda coin düşecek şekilde dağıtılabilirdi. mobu solo oyuncular kesebilecek yazılmış. peki o solo oyuncuya o mobu bırakırlar mı ? nft pelerin zaten imkansız (3 tane ne ya :D). bir tek ırk monumenti mantıklı olmuş oda tek başına yeterli değil.

yani sıralamaya kasan belli bir kesim 30 gün oyundan çıkmasın sürekli pk atsın istiyorsunuz ama yine dar bir kitleye oynuyorsunuz. 30 gün akşama kadar bu sıralamaya kasacak veya kasma şansı olan kaç oyuncu var ? genele hitap etmeyi başaramıyorsunuz. bu etkinlikler yeni oyuncu çekmez. adam denemediği oyunda ilk 10 a mı kasacak ? oyuna girip oyunu denemek için oynayan adam 6 tane moba saldıran 1000 kişinin arasında drop mu kovalayacak ? oyunu bilen ve 30 gün boyunca akşama kadar oynayanların arasında ilk 10 mu kasacak ? beta etkinliği mi yapıyorsunuz yoksa 10 yıllık oyunun pk turnuvası mı ?

edit: yanlış anlaşılma olmasın etkinlik olsun da demiyorum, ama olacaksa herkese olsun. etkinlik yokken girdim oynadım alfasında belki yine oynardım ama bu şekilde olduğunu gördüğüm için hevesim kaçtı.

edit2: mage ekiplerin taş ve ağaç üzerinden kastığı sıralama :)

Son düzenleme:

ozkn1903

Üye
katılıyorum. bir solo oyuncu olarak tekrar denemeyi düşünüyordum, fakat baktığımda hiç bir ödülü alma şansım yok ve milletin kazanacağı ödülleri izlerken şansı olmayan bir oyuncu olarak zevk almayacağımı düşünerek vazgeçtim. aynı cz de slotları kapatıp böyle boss olduğunda gelen giden clanları izleme mantığı çünkü.
o dediğin %99 yerine %50 olabilirdi. coinler de 6 tane moba konacağına tüm moblara, toplam aynı miktarda coin düşecek şekilde dağıtılabilirdi. mobu solo oyuncular kesebilecek yazılmış. peki o solo oyuncuya o mobu bırakırlar mı ? nft pelerin zaten imkansız (3 tane ne ya :D). bir tek ırk monumenti mantıklı olmuş oda tek başına yeterli değil.

yani sıralamaya kasan belli bir kesim 30 gün oyundan çıkmasın sürekli pk atsın istiyorsunuz ama yine dar bir kitleye oynuyorsunuz. 30 gün akşama kadar bu sıralamaya kasacak veya kasma şansı olan kaç oyuncu var ? genele hitap etmeyi başaramıyorsunuz. bu etkinlikler yeni oyuncu çekmez. adam denemediği oyunda ilk 10 a mı kasacak ? oyuna girip oyunu denemek için oynayan adam 6 tane moba saldıran 1000 kişinin arasında drop mu kovalayacak ? oyunu bilen ve 30 gün boyunca akşama kadar oynayanların arasında ilk 10 mu kasacak ? beta etkinliği mi yapıyorsunuz yoksa 10 yıllık oyunun pk turnuvası mı ?
bu sadece bir etklinlik dostum 1 ay süreli bi durum. Offical'de sistem değişir.

artzterrier

Üye
Selamlar oyuna giremiyorum, logins are not available hatası alıyorum neden

Zogguko

Üye
bu sadece bir etklinlik dostum 1 ay süreli bi durum. Offical'de sistem değişir.
beta etkinliği böyle ise sonra mı sistem değişecek ? bence tam tersi. oyunu denemek için ve oyunu bilmeden girenlere 30 gün sıralama kastıran sonra daha beterini yapar :D
zaten türkiye'de her kurum, her site, her oyun, her sorun için söylenene şey "şuan böyle ama ileride değişecek, düzelecek, gelişecek" :D
tamam o zaman SADECE oynamayız. SADECE yeni oyuncu gelmez. SADECE ve sadece ...

Sphecta

Üye
Merhaba nft pelerinlerde ekstra bir bonus olacak mı yoksa görsel olarak mı sadece ?

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...

Şu anda bu konu'yu okuyan kullanıcılar

Üst Alt