85 Level Cap 75'deki gibi kendini 4 günde tüketecek mi ? "Oyunun amaç noksanlığı"

Level 75'den 85'e tryhard kaç günde gelinmeli

• Kullanılan toplam oy
    35
  • Anket kapatılmış .

Awareness

Üye
Merhabalar,

Hepinizin yada oyunu bi müddettir oynayanlarınızın bildiği üzere daha önce gelmiş olan 75 capi full tryhard kasmasıyla 4. gününde 75i gören arkadaşlarımız olmuştu.

Oyunda benim kanaatimce bir "amaç" eksikliği bulunmakta. Daha önce Burhan Bey'in soru & cevap organizasyonunda bu konuyu bir arkadaşımız dile getirmişti. (Örnekler verilmişti Crystal Forestta clan savaşları olabilir buna göre clan puan sıralaması olabilir önerisi geldi, yada Dotadaki gibi benzer bir rank sistemi olabilir yada başka bir şekilde yönetimin ve geliştirici ekibin kendi özgün puanlama&rank sistemi olabilir, Battle Points den bağımsız olarak)

Bu 85 patchi gibi patchlerin kendisni 4 günde tüketmemesi kanaatindeyim.

Exp eventlar scroller falan derken 4 güne inebiliyor olmamalı tüm hesaplamalar güzelce yapılmalı düşüncesindeyim.

Bu 4 günlük sürenin kanaatimce en az 1 ay olması gerektiğini düşünüyorum ( full tryhard nefes almadan kasınca)

Neden böyle düşündüğüme gelince, şizofren falan değilim. Ama oyunun kendini tüketmemesi gerektiğini düşünüyorum artık burada kazanılacak 1 ay yeni güzel update içinde geliştirici ekip yada yönetim için zaman olacak. Belki oyuncular için eziyet olacaktır ama şöyle bir örnek vereyim zamanında Ultima'da eziyetin kralını gördük ama zorluğa rağmen bir gram sıkıldığımı yada oyunun amacını sorguladığımı hatırlamıyorum.

Yani ekibin de bu kadar uğraş verilen level capler yeni skiller yada diğer yeniliklerin çok çabuk eskimesini istemeyeceğini düşünüyorum.

Bir müddet olsa da oyunun "amacı" sayılabilecek bir güncelleme olacak bu şekilde.

Sizin fikriniz nedir ankette işaretlerseniz sevinirim. Yorum yaparsanız da yapıcı olsun, teşekkürler.

Lady

Üye
Bu oyunda level kasmak diğer oyunlardaki gibi olmadığı için level kasmak uzun zaman alınca eziyete dönüşüyor. Çünkü kimse artık şu zamanda aynı yaratığı peş peşe binlerce kez öldürmekten zevk almıyor. Zaten oyunun görevler açısından bir hikayesi yok. Onu öldür bunu öldür şeklinde basit yapılandırılmış bir hikayeye bağlı olmayan basit bir görev sistemi var ki o bile kısıtlı sunulmuş.

Bu oyunda yapılabilecek tek şey oyunun üzerine hikayesi olan etkinlikler (zindanlar, boss spawn, özel gün etkinlikleri vs) ya da yeni eşyalar (mevcut olanın bir üst seviye) getirip oyuncuların onları tüketmesini sağlamaktır. Bunun dışında yapılabilecek pek bir şey yok.

Ayrıca zamanında oynadığınız ultima online'dan bahsetmişsiniz ki bu oyun çağının en iyilerinden biriydi ve her bakımdan oyuncu için yeni bir deneyim sunuyordu. Şu anki açıdan bakınca örnek verilmesi ya da karşılaştırılması bile absürt.

Yönetimin uyguladığı yol haritası da yukarıda söylediğim ve daha önce başka bir başlıkta da belirttiğim doğrultuda gidiyor. Diğer benzer oyunu gibi düşünün ilk başta o da zordu sonra oyuncuların yapısı değişti ve şu anki hale evrildi. Rise online'da bu yoldan aynı şekilde olmasa da benzer bir istikamet ile gidiyor. Bundan farklı söylenenlere pek inanmıyorum. Çünkü geçtiğimiz bir sene bunu açıkça gösterdi.

RickSancheZz

Üye
tryhard exp kasma derken :D , kılımı bile kıpırdatmayacağım görev + zindan yeterli ilk 85 olmayıvereyim nolcak :D

N3v3N

Üye
Sözde gunluk haftalik görevler gelecekti ama bahsi bile geçmeyen 85 lvl niyeyse apar topar geliyor...

Exp kasmakla oyuncuları oyalamaya çalışan tek oyun rise online herhalde. 100 lvli de sabırsızlıkla bekliyoruz. Bir bakmissiniz bir gece ansızın 120 lvl gelivermis :D

Awareness

Üye
Bu oyunda level kasmak diğer oyunlardaki gibi olmadığı için level kasmak uzun zaman alınca eziyete dönüşüyor. Çünkü kimse artık şu zamanda aynı yaratığı peş peşe binlerce kez öldürmekten zevk almıyor. Zaten oyunun görevler açısından bir hikayesi yok. Onu öldür bunu öldür şeklinde basit yapılandırılmış bir hikayeye bağlı olmayan basit bir görev sistemi var ki o bile kısıtlı sunulmuş.

Bu oyunda yapılabilecek tek şey oyunun üzerine hikayesi olan etkinlikler (zindanlar, boss spawn, özel gün etkinlikleri vs) ya da yeni eşyalar (mevcut olanın bir üst seviye) getirip oyuncuların onları tüketmesini sağlamaktır. Bunun dışında yapılabilecek pek bir şey yok.

Ayrıca zamanında oynadığınız ultima online'dan bahsetmişsiniz ki bu oyun çağının en iyilerinden biriydi ve her bakımdan oyuncu için yeni bir deneyim sunuyordu. Şu anki açıdan bakınca örnek verilmesi ya da karşılaştırılması bile absürt.

Yönetimin uyguladığı yol haritası da yukarıda söylediğim ve daha önce başka bir başlıkta da belirttiğim doğrultuda gidiyor. Diğer benzer oyunu gibi düşünün ilk başta o da zordu sonra oyuncuların yapısı değişti ve şu anki hale evrildi. Rise online'da bu yoldan aynı şekilde olmasa da benzer bir istikamet ile gidiyor. Bundan farklı söylenenlere pek inanmıyorum. Çünkü geçtiğimiz bir sene bunu açıkça gösterdi.

Size katılıyorum eziyet olabilir doğrudur söyledim de zaten ama hiç bi contentin olmadıgı aylar geçirdigimiz zamanı ele alınca gelişmekte olan bir oyunun bu tarz şeylerle hızlıca kendisini tüketmemesi gerektigğini düşünüyorum zor da olsa eziyet de olsa bu şekilde aynı yaratıgı yada farklı görevlerle(daha zevkli) bir amacı dogrultusunda gitmesini daha doğru olur erkenden hedefe ulaşmaktansa. Şairin dediği gibi esas zevk hedefe varmak değil gittiğin yoldur.

Ultima Online kısmında benzetmenin absürt olmasına katılmıyorum. Evet çağının en iyi oyunuydu ultima online ama benim burada vurgulamak istedigim olay kıyaslama yaptığım aldığım haz .

2 oyunda da insanlar haz almak güzel vakit geçirmek için zamanını harcadı&harcıyor. Tamam günümüzde şu anda para olayı oyunlarda oldukça önemli yer teşkil ediyor ve oyun zevkinin öününe geçiyor ama bunu değiştirmek de geliştirilen bir oyunda bizim ve yöneticilerin elinde. Ultima Online dan alınan haz burada önümüzde güzel bir örnek olabilir o çağda crafting skillierine herşey ince ince düşünülmüştü ve o kadar güzel bir balance vardı ki oyunu yargılamaktansa insanlar devamlı yeni birşey görmenin hazzı ile ilerliyordu. Rise Online da geliştirilmekte olan bir oyun olduğu için yenilikler görebiliriz Dotadan Yurnero'nun skilli uyarlanmış mesela aslında bu çok daha havalı ve çok daha ulaşılması güç olabilirdi. Atıyorum bu skilli elde edebilmek Unique +8 basmak kadar zor olabilir ama bi o kadar da daha güzel olabilirdi skill atiyorum su anki range'inden 3x daha uzaga kacabilirdi yada efektli güzel bir görsel olabilirdi. Ve bu skill herkeste 4-5 günde olmamalıydı. Unique +8 ne kadar zor elde ediliyorsa bu da öyle zor olmalı ki insanlar anında oyunu tüketmesin. Sosyal medyadan görseller paylaşıyorlar reklamlar yapılıyor eee 1 hafta sonra herkeste aynı skill var.

Yani örneklemem garip gelebilir ama insanlar nasıl zevk alacak burada hepimizin görüşü de önemli yönetimin kararı da önemli ve geliştirici ekibin görseli de önemli.
Rise online ı bir tık daha iletletebilmek adına söyledim bunları. Yani madem geliştirilebilen bir oyun bahsetmiş olduğunuz istikameti belirlemek hepimizin elinde kendinizi soyutlarsanız ve hepimiz bunu yaparsa bi yere varayamayız zaten. Fikirle gelip yapıcı olup ilerlemek daha mantıklı olur.

Son düzenleme:

Zafer1991

Üye
Bende otura otura sigara içe içe keyfime göre lvl alırım 85 olunca dengesizlik gidicek mi? cevabı evetse yönetimin sıkayım kendimi hayırsa niye geliyor? Niye parcalayım kendimi rogue/asaslar kassın cunku ölümsüzlüklerini ilan edicekler buff+10k heal+critic fazladan minör cıkarcakmıs bastıklarında malum oyun ko'ya gidiyor pek birsey beklemıyorum acıkcası ben bekleyen varsa sımdıden husranla sonuclancak solemesı benden
dipnot: Asaslar kassın nasılsa oyun onlara yapılmıs.Oyun fotosu bıle asasken

Tengrikut

Üye
oyun bana versin verrrsin eşya versin versinn verrrrrr bana verrrrr etkinliklerden her gün Rise online'nin ennn güçlü armor-jewel-weapon eşyaları alacağını düşünenler nedir bu yahu.
rekabetci dust2 senelerdir aynı harita - pubg erengel - örnek bol bol bol sezon bitirmek veya ödüllerini kazanmak.. eğlenmek.. OYUN OYNAMAK.. aynı haritalarda aynı aynı aynı.. aynı yaratıklar yine... oyun dünyası böyle.

charmeloon

Üye
Oyunda bin kisi varsa zaten yuzde sekseni eminim ki zindan ve gorev disinda level kasmayacak. Kasanlar da zaten oyuna para veren, cok pk atan tipler. Adam 4 gunde 85 olmazsa 10 gunde olur. O 4 gunde 85 olursa biz 1 ay sonra, 12 gunde 85 olursa biz 3 ay sonra 85 olucaz. Yine onun isine yarayacak. 1 ay alacagi zevki 3 aya cikaracak. Hamal gibi 85 levele exp kasinca yeni oyuncu falan da gelmez oyuna. Priest oynamak istiyorum ama kim ugrasir la taaa 85e.

Alkoer

Üye
Ben 100lv cap gelince oyuna dönerim.

100 uğurlu rakamım :D

Awareness

Üye
1 ay işaretleyen arkadaşlara tebrikler. 3 günde 1 level atlayacak gibi bir durum var daha fazla+secenegine gidecegini düşünmüyorum her ne kadar level atladıkca zorlassa da haftalik günlük görevler belki 1-2 EXP event da olursa ortalama 3 gün olacaktır 1 level. Toplamda 10 level alacağımızdan kazanan Oscar goes to "1 ay"

Pitou

Üye
Exp çok Zor olur sürekli görev yaptırır anlarım. Bizi haritalarda gezdirir görevlerle takılırız anlarım. Sürekli etkinliklere girer bir şeyler elde ederiz CF , BV gibi ordaki exp scyi bile basamıyoruz. Ama bana kimse 1 ay boyunca aynı canavara vuracaksın BOT gibi kasacaksın diyemez ben bunu anlayamam sene olmuş 2023 ben niye sürekli bot gibi aynı moba vurarak exp kasıyorum bunu anlamıyorum gerçekten.

_F_G_

Üye
Sürekli Xp de olsan bile 1 aydan önce sanmıyorum kimsenin 85 olabileceğini. Görev konusunda çok ter köşe olduk.

Tolgun

Üye
gecen slota ks geldi elle oyunadim yüzüm güldü :D günlerce oyunu oynamak istiyorum ama sanki crypto coin kasiyorum gibi oto robocop olduk.
Twitch ye bak 1-2 ay content olmicak herkez afk exp farm, adamlar sikiliyo polemik cikariyo^^.
Adam kesme görev olsun büyük sayili exp veren bare hergün, yada elle kesilen slotlar death valley de adam gibi 5-10x kati exp versin, bu probleme 5-10dk toilette otururken daha iy bi cözim bulunur.
Insanlar bu arada rockete le uzaya uciyo :D bilmiyen varsa.

Son düzenleme:

Şu anda bu konu'yu okuyan kullanıcılar

Üst Alt