Öneri Al - Satçıların Önüne Bu Şekilde Geçilir Belki

Bright Lord

Üye
1)Her item düştüğünde satılabilir ve trade edilebilir olsun, bazı istisna itemlar olur tabi direk kapalı şekilde düşer.
2)Kişi Itemi Trade Ederse veya Auction House ta Birine Satarsa O Item Mühürlensin Otomatik Olarak Açılmıycak Şekilde, Yani Alan Kişi Son Sahibi Olsun

Bu şekilde al sat olaylarının önüne geçilmesi söz konusu olabilir ek olarak item kalabalığıda olmaz, ticarete darbede vurulmamış olur ve neden upgrade yaparken item yanıyor diyince item kalabalığı olmasın diye deniyorya bu yaklaşım bunada fayda sağlıycaktır hatrı sayılır oranda.

Not: Item basarken yanmama olayının ek detayları var, yukardaki cümleyi okuyıp hemen akla ilk gelen çürütme tezlerini yazmayalım mümkünse, cevapları var.

efeklc

Üye
İtemden kasıt scrollar, görev itemleri, kutular, gemler vs ise bunların ticaretinin bir zararının olduğunu düşünmüyorum. Tam tersi bunların ticareti sayesinde karakterini geliştirebilir bir çok kişi.

Silah ve zırhlar zaten +1, +3, +5 şeklinde düşecektir canavarlardan veya kutulardan. Bunların ticaretinin de kimseye bir zararı yok. Kökten yasaklama getirmek yerine +7, +8 olan itemler veya rün basılan silahların, zırhların ruh bağıyla ticarete kapatılması çok daha mantıklı.

Scrollar, gemler, kutular, +0, +5 silahlar, zırhlar veya bunların Rise Online'daki karşılıklarının ticarete kapatılmasının bir yararının olduğunu düşünmüyorum. Scroll, gem, kutu, veya +5 item kasarak bunları satıp karakter geliştirmekten keyif alan çok fazla kişi var. PVE bu demek zaten biraz da.

+8 itemler ve rün basılanlar ticarete kapalı olsun ama oyunun PVE yönü de yok edilmesin. Oyun içi ticaret, al-sat çok zevkli ve MMORPG açısından önemli bir unsur. Bunun kime ne zararı var?

huseyin35

Üye
Arkadaşlar yalnızca AH sistemi aktif olursa, trade ve kurulu pazar sistemi aktif olmazsa. Zaten hiç bir player milyar doları dahi olsa gerçek parasıyla tek bir pot dahil satın alamaz.

Ruh bağı konusu saçmalıktır. Eğer player oyunda çok iyiyse, saatlerce eliyle kasıp oyun parası elde etmiş ise +9, +10 dahil itemi oyun içinden satın alabilmelidir.

Kafanızı onun bunun sözüyle bulandırmayın, +7,+8 itemlere ruh bağı gelmesi, parası olan adamın item yapmasına gram engel teşkil etmeyecek. +6 olanlardan 100 tane gerçek parası ile satın alarak yine yolunu bulacaktır.

Yalnızca AH sisteminin aktif olmadığı diğer tüm vasyasyonlarda ne yapılırsa yapılsın atomu dahi parçalasanız, playerlar gerçek parası ile itemini yapar. Boşuna kafa yormanıza gerek yok.

McihanM

Üye
AH sistemi ve Offline pazar olursa al satcılar piyasa belirleyemez ellerinde yeterince mal olmadığı için. Offline pazar stabil hale getirilir ve ücretsiz olursa sadece al sat yapan kişiler mal falan toplayamaz.

birol2003

Üye
Pazar olması lazım, ben çalışıyorum gündüzleri giremem akşamlarıda çok fazla oynayamıyorum, oyundan keyif almak için şöyle full item bir karakter alıp oynamak lazım, alan razı veren razı kim ne karışırki :)

Nasıl mest oldu köfte ekmekçiler :):):)

EcdadiOSMANLI

Üye
Bakin arkadisler size bi öneri trade kapali olcak ve sadece partideyken dusen item trade edilebilcek ve merkez sistem pazari olucak böylelikle hem partideyken düsen itemin paylasimi yapila bilcek hemde merkez pazar sistimi olursaa gb satisinin onune gecilebilcek parti disinda hic birsey trade edilmeyecek bu kadar basit ama oyun gelecege yonelik düsündügü icin trade sistemini degistirmez

tiha

Üye
Pazar olması lazım, ben çalışıyorum gündüzleri giremem akşamlarıda çok fazla oynayamıyorum, oyundan keyif almak için şöyle full item bir karakter alıp oynamak lazım, alan razı veren razı kim ne karışırki :)

Nasıl mest oldu köfte ekmekçiler :):):)
X clanındayım. Karşı ırkla ittifak kurduk. (Oyunun ana hikayesini yıktık. İki karşı ırk barış içinde yaşıyoruz. Arada oyunun asıl hikayesine uygun hareket etmeye çalışan kişiler çıkıyor. Onları da serverda barındırmıyoruz. :D ) Reel para ile itemleri aldık, karakterler full+ fuller. İttifak olarak serverın her alanına çöktük. Farm atacaksın karakterini geliştireceksin.. Her haritada biz varız. Her türlü hile hurdamız var. Koxp var, macro var, tbl var, pedal var, var da var... Sivrisinek gibiyiz. Kale bizde, pk alanları bizde, zindanlar bizde, item satışı bizde, bosslar bizde, oyun parası bizde, farm slotları bizde... Çıldırırsın. Hiçbir yere kıpırdatmayız. Oyuna başlayan 2 aydan fazla dayanamayıp bırakır. Bir de yönetimimiz var. Buna göz yumuyor. Bundan güç alan biz o kadar ilerledik ki para artık yetmemeye başladı. Daha çok daha da çok para dedik. O yüzden tüm serverlara çöktük. Artık her yerdeyiz. Bildiğimiz paralel yapı.
Amacım sadece Rise ekibini malum oyundan gelecek olan bu şahıslara karşı uyarmak. Ellerini ovuşturan, ağızlarında salya ile buranın açılmasını bekleyen, dertleri sadece burada da hakimiyet sağlayarak para kazanmak olan bu şahıslara karşı uyarmak. Bir tane tradesiz server istememizin en büyük nedenlerinden biri bu. Bunu bile hazmedemiyorlar. Çünkü tradesiz bunlar kocaman bir hiçler... Umarım bu yaşanmışlıklardan Rise Ekibi kendilerine gerekli ödevleri çıkarır.

Son düzenleme:

birol2003

Üye
X clanındayım. Karşı ırkla ittifak kurduk. (Oyunun ana hikayesini yıktık. İki karşı ırk barış içinde yaşıyoruz. Arada oyunun asıl hikayesine uygun hareket etmeye çalışan kişiler çıkıyor. Onları da serverda barındırmıyoruz. :D ) Reel para ile itemleri aldık, karakterler full+ fuller. İttifak olarak serverın her alanına çöktük. Farm atacaksın karakterini geliştireceksin.. Her haritada biz varız. Her türlü hile hurdamız var. Koxp var, macro var, tbl var, pedal var, var da var... Sivrisinek gibiyiz. Kale bizde, pk alanları bizde, zindanlar bizde, item satışı bizde, bosslar bizde, oyun parası bizde, farm slotları bizde... Çıldırırsın. Hiçbir yere kıpırdatmayız. Oyuna başlayan 2 aydan fazla dayanamayıp bırakır. Bir de yönetimimiz var. Buna göz yumuyor. Bundan güç alan biz o kadar ilerledik ki para artık yetmemeye başladı. Daha çok daha da çok para dedik. O yüzden tüm serverlara çöktük. Artık her yerdeyiz. Bildiğimiz paralel yapı.
Amacım sadece Rise ekibini malum oyundan gelecek olan bu şahıslara karşı uyarmak. Ellerini ovuşturan, ağızlarında salya ile buranın açılmasını bekleyen, dertleri sadece burada da hakimiyet sağlayarak para kazanmak olan bu şahıslara karşı uyarmak. Bir tane tradesiz server istememizin en büyük nedenlerinden biri bu. Bunu bile hazmedemiyorlar. Çünkü tradesiz bunlar kocaman bir hiçler... Umarım bu yaşanmışlıklardan Rise Ekibi kendilerine gerekli ödevleri çıkarır.
Kardeş ben sizin klana geleyim, kaç para ise söyleyin bana full item artı klan güvencesi verin, artık adamımsın seni bırakmam :)

Şu anda bu konu'yu okuyan kullanıcılar

Üst Alt