Birden Fazla Hesapla Dungeon Girilmesi Hk. (Anket)

Dungeonlara sınırsız hesapla giriş engellenmeli mi?

• Evet

• Hayır

• Premium veya BP sınırı getirilmeli.

Sonuçlar yalnızca oylamadan sonra görülebilir.

cHaLLeNgeR

Üye
Çoklu hesap kullanıcıları hem hagard/haddar/krallıklar alanlarında hem de dungeonlarda engellenmeli. Elle atılan dv farmı gibi aksiyonu yüksek yerlere yönlendirilmeli. Ancak tek başına BP sınırı bir çözüm değil sorundur. Ben pvp'yi oldum olası sevmem. Pve ve zindanlar daha çok ilgimi çeker. Buna uygun ciddi anlamda çok sayıda online oyun oynadım. Eğer pve'ye dahil olan zindan sistemi pvp'ye endekslenir ise pve sevenleri küstürürsün. Bu zorla craft yapacaksın veya zorla upgrade yapacaksın demekten farksız.

Rica ediyorum bazı kişiler gibi gel kardeşim zorla pk at demeyin. Oyunun temeli ırk savaşına kurulu da demeyin. Çünkü her oyun bir hikayeye oturtmak zorunda ve yaratık kesmenin olduğu her oyun gibi bu oyunda da yaratıkların bile hikayede bir yeri vardır. Yani kısaca hikayeler başlı başına protean vs lunaskar değildir. Razu, Goliath, Kaleb, Cyrus, Naru vs.... her biri birer taraf ve birer hikaye öğesidir, bazıları dg bossudur ve bir diğerleri de zamanla eklenecektir. Pvp server değil ki bu oyunun en üst noktası pvp olsun. Hadi diyelim ki öyle olsun peki itemlerin ciddi farklar oluşturmadığını biliyoruz. Hatta +5 unique takıları kullanan üst karakter kullanıcılarının bile "madem fark olmayacak neden item peşinde koşalım" isyanlarina defalarca dc'de ve yayıncılarda denk geldim ve bazıları çeşitli bahaneler ile karakterlerini sattı veya devretti. Demek ki oyunun nihai amacı pk değildir. Kaldı ki sesli cevaplarda ve DC sohbetlerinde özellikle Tarkan ve Burhan Beylerden şunu duymadık mı: " düşünün rolplay öyle gelişecek ki dorion'da sahilde piyano çalan oyuncuların müziğine eşlik edebileceksiniz.. Gemi savaşları, Housing ve Housing sistemine dahil farm sistemleri getirilecek" gibi bir çok şey konuşuldu. Demek ki bu oyun sığ pvp savaşlarından ibaret değil.

Bir diğer husus da doğru bir amaç doğrultusunda yanlış bir uygulama seçimidir. Kusura bakmayın da burdaki çoğu kişinin yaşı belli ve 30 yaş üstü ağırlıkta. Haliyle çoluklu çocuklu bir çoğumuz. Ben de öyleyim. Oyun oynarken çocuğumun istek ve ihtiyaçları doğrultusunda pc başında yeri geliyor 5 dakikada bir kalkıyorum. Düşünün pk ortasında SC süresi akıp giderken bu şekilde sürekli pkyi yarım bırakmak zorunda olan biri partilerde ve ekiplerde nasıl yer bulsun? Ne kadar iyi itemli ve iyi oyuncu olsa da kimse yüzüne bakmaz. Ben de bıraktım tabi pvp'yi.

Velhasıl ben bp sistemini doğru bulmayanlardanim. Çünkü o çoklu PC kullanan zevatlar bir şekilde bu işin de açığını bulur ve suistimal eder. Olan yine bize olur. Daha sert ve caydırıcı önlemler gerek. Dayatma değil.

fstab

Üye
oyunda pvp dönmüyor hocam sen ne anlatıyon sürekli aynı insanlar monu kesiliyor bowl bosalıyor biz kimle oynucaz

Şu anda bu konu'yu okuyan kullanıcılar

Üst Alt