Böyle bi mmorpg oyun yapmak sizce ne kdr bütçe gerektirir ve oyun maddi olarak karşılığını alabilirmi officalde uzun vadeli olarak

IBoRiS

Üye
arkadaşlar ben böyle bişiyi merak ettim :) şimdi bi türk firması mmorpg oyun kuruyo kim bilir kaç insan çalıştırıyolardır tahminen ne kdr bütçe gerektirir acaba böyle bi oyun yapmak

ve p2w olmicak genelde kostüm üzerine olunca filn deniliyo mağazada oyun verdiği maddi manevi karşılığı alabilirmi bu oyunda sizce ne düşünüyosunuz ?

ERNC

Üye
Sezon sistemi olacağını söylemişlerdi eğer iyi bir oyuncu kitlesine ulaşırsa fazlasıyla karşılığını alır ama öncelik sorunsuz bir oyun ortaya koymaları .

nonGlint

Üye
Sunucu masrafları, çalışan maaşları, vergi-giderler ve teknolojik ekipmanlar derken minimum 3-4 milyon gözden çıkarmak gerekir heralde.

KarpathiaN

Üye
Zenginin malı vs züğürtün cenesi olayına donebilecek bir konu
Sevgiler

clubneo

Üye
Aslında mmorpglerin bittiği şu dönemlerde pekte akıl işi bir yatırım sayılmaz. İnsanlar artık sıkıldı saatlerini günlerini harcamaktan, anında aksiyona girebildikleri oyunlar tercih ediliyor. Ayrıca mmorpg oyunların geneli malesef pek yenilikçi sayılmaz, benzer sistemler, benzer görseller, yaratıcı fikirler yok, yapmış olmak için yapıldığı o kadar belli ki. Ama tabi rocosoftun umrunda olmaz bu durumlar. RoW'un hedeflediği halihazırda bir kitle var. O kitleyi direk çekebileceğini düşündüğü için rahat girmişlerdir bu işe.

Şu anda bu konu'yu okuyan kullanıcılar

Üst Alt