Chat Penceresi İçin Kullanım Kolaylığı

Fachzo

Yeni Üye
Selam herkese,

Chat penceresinde bazı kodlar ile kullanımı daha da kolaylaştırabilirsiniz. Örnek vermek gerekirse /w yazdıktan sonra bir boşluk bırakarak özel mesaj atacağınız kişinin nickini yazıyoruz.

Aynı buna benzer kısa yollar chatte mevcut. Bunları size göstermek istedim.

Normalde parti içi bir mesaj yazacaksak chat penceresinden party sekmesini tıklayıp yazıyoruz. Klana mesaj yazacaksak klan sekmesini tıklıyoruz.
Tüm bunlara gerek kalmadan bir kaç kod ile chat penceresi 'ALL' da iken istediğimiz kanala mesaj yazabiliriz.

Örneğin klana mesaj yazmak istiyorsunuz. Chat sekmesi ALL 'da iken chate /g boşluk yapın. Artık yazdıklarınız klan kanalına gidecektir.

1674324763538.png

1674324799504.png

Aynı şekilde Chat ekranında ALL kanalında iken /y yaparsanız ZONE bölgesine yazarsınız.

1674324888680.png

1674324920006.png

Eğer tekrar ALL kanalına yazmak isterseniz bu sefer kodunuz /s dir.

Eğer parti kanalına yazmak isterseniz bu sefer de ALL kanalında iken /p yazıp boşluk bırakmanız yeterlidir.

1674325384448.png

1674325421141.png

Ayrıca /1 boşluk yaparsanız GENERAL kanalına yazınızı yazabilirsiniz.

Bu sayede ALL kanalında kalıp tüm kanallardan gelen mesajları görüp siz bu kodları kullanarak istediğiniz kanala geçiş yapıp yazınızı yazabilirsiniz.

Özet olarak :
/1 General kanalına
/p Parti kanalına
/s ALL kanalına
/g Klan kanalına
/y ZONE kanalına
yazı yazmamızı sağlayan kodlardır.

Bu kodlardan sonra bir boşluk bırakmayı unutmayınız.

Yararlı olduysa ne mutlu bana.

İyi oyunlar.

Anthelior

Üye
Keşke şu arayüzü doğru düzgün oturtabilselerdi. 1 yıl olacak neredeyse, hâlâ oyunun arayüz sıkıntılı, parti chat sıkıntılı, o sıkıntılı bu sıkıntılı... Bir yerden sonra artık bezdiriyor.

Alkoer

Üye
Elinize sağlık açıklayıcı bir çalışma olmuş.

Özellikle parti chat çok önemli ama çalışmayan bir fonksiyon. Umarım yapılacaklar listesinde en üstlere çıkıp yakın zamanda sorunları çözülür.

RickSancheZz

Üye
Elinize sağlık,

ben başka klanda (rastgele herhangi bir klan) yazılan mesajları görebiliyorum, başka bu sorunu yaşayan var mı ? Genelde teleport sonrası 2-3 dk boyunca oluyor

HazyShade

Üye
Partiden çıktıktan sonra halen partide yazılanlar geliyor, (pt de olmama rağmen )

machinee

Üye
/e kodu ne oluyor?
tesadüfen yaptım ve yazdığım değişik bir renkte görünüyor.
bağırma değil ama normal chat de değil.

Hedvein

Üye
Arkaşlar /e yaptıktan sonra Emote isimlerini yazdığınızda normalde 50 Rise Cash ile aylık aldığınız kozmetikler devreye girer.
Örneğin: /e Dance yazdığınız zaman karakteriniz dans eder eğer satın aldıysanız.
Fakat şuan sabote edilen bir özellik bu ve gelen güncelleme ile düzelecek.
Ticket atıp bilgisini aldım, bazı arkadaşlar Dungeonda turuncu yazı çıkması sebebi ile /e yaparak milleti kandırıyor :)

Şu anda bu konu'yu okuyan kullanıcılar

Üst Alt