Çok ciddi mesele !

Isildur

Üye
Çok büyük ciddi bir ithamda bulunuyorsun, bu işin aslı nedir bilmiyorum bugün bu konu çok konuşuldu umarım yönetimden konuya dair bir açıklama gelir.

yavuz21

Üye
Çok büyük ciddi bir ithamda bulunuyorsun, bu işin aslı nedir bilmiyorum bugün bu konu çok konuşuldu umarım yönetimden konuya dair bir açıklama gelir.
Açıklama gelmez ise bu mesele çok büyür soru cevap yayınında söylediler zaten en çok mide bulandıracak şey düpe olur diye abi sen düpecinin para kazanmasını önlemezsen kusura bakma düpeyi bulan eleman sana geri bildirim gönderip bak düpeyi böyle yapıyorum demez yani drop ve upgrade oranlarını düzelmteleri gerek

Raho8181

Üye
Oyunda el altından item verme muhabbetinin yaşanacağını düşünmüyorum. Bu kişi belli ki cheater olabilir, banlarlarsa başka açarım yine yaparım diyen biri olabilir, zor ihtimalde olsa şansa da yapmış olabilir. Bu adamlar emek verip bir oyun yapmışlar ve geliştirme devam ediyorlar. Büyük paralar harcanarak yapılmış ve gelişmekte olan oyuna el altından item vermek gibi 3-5 bin liralık şeyler için böyle bir projeyi bu denli bir riske sokacaklarını düşünmüyorum. İçlerinde çürük elma olsa bile Alpha sürecinden böyle bir riske girmeyi göze alacak kadar aptal olduğunu da düşünmüyorum. Evet açıklama kısımına kısmen katılıyorum açıklama yapmalılar falan ama kim bilebilirdi ki daha Alpha 2 deki bir oyun için bu denli item satışlarının GB satışlarının yaşanabileceğini.

Isildur

Üye
Açıklama gelmez ise bu mesele çok büyür soru cevap yayınında söylediler zaten en çok mide bulandıracak şey düpe olur diye abi sen düpecinin para kazanmasını önlemezsen kusura bakma düpeyi bulan eleman sana geri bildirim gönderip bak düpeyi böyle yapıyorum demez yani drop ve upgrade oranlarını düzelmteleri gerek
Düpeyi ha şimdi düzeltmiş ha 2 gün son o önemli değil sonuçta alfadayız, zaten amaç testing. Burdaki mesele adam el atından +8 item verdiler diyor o nu da eşe dosta sattırdılar diyor yani çok büyük bir itham bu.Yoksa 2 gün sonra silinecek bi item o itemle 70 olsa Dw de adam kesse ne olur bi anlamı yok.Nasıl olsa yönetim silecek o itemleri adamlar şuan oyunun teknik sorunları ile uğraşıp testler yapıyor.

Isildur

Üye
Oyunda el altından item verme muhabbetinin yaşanacağını düşünmüyorum. Bu kişi belli ki cheater olabilir, banlarlarsa başka açarım yine yaparım diyen biri olabilir, zor ihtimalde olsa şansa da yapmış olabilir. Bu adamlar emek verip bir oyun yapmışlar ve geliştirme devam ediyorlar. Büyük paralar harcanarak yapılmış ve gelişmekte olan oyuna el altından item vermek gibi 3-5 bin liralık şeyler için böyle bir projeyi bu denli bir riske sokacaklarını düşünmüyorum. İçlerinde çürük elma olsa bile Alpha sürecinden böyle bir riske girmeyi göze alacak kadar aptal olduğunu da düşünmüyorum. Evet açıklama kısımına kısmen katılıyorum açıklama yapmalılar falan ama kim bilebilirdi ki daha Alpha 2 deki bir oyun için bu denli item satışlarının GB satışlarının yaşanabileceğini.
Kesinlikle,Yönetimin böyle bişey yapacağını sanmıyorum tutki yapacak karakterde olsalar bile 2,3 bin lira gibi komik paralar için böyle bir emek kirletilmez.Böyle birşey olduğuna ben de inanmıyorum anca milleti susturacak ne bir açıklama lazım.

Bekbya61

Üye
Düpeyi ha şimdi düzeltmiş ha 2 gün son o önemli değil sonuçta alfadayız, zaten amaç testing. Burdaki mesele adam el atından +8 item verdiler diyor o nu da eşe dosta sattırdılar diyor yani çok büyük bir itham bu.Yoksa 2 gün sonra silinecek bi item o itemle 70 olsa Dw de adam kesse ne olur bi anlamı yok.Nasıl olsa yönetim silecek o itemleri adamlar şuan oyunun teknik sorunları ile uğraşıp testler yapıyor.
Arkadaşlar ven de el altından item verip sattırıyorlar gibi birşey söylemedim böyle anlaşılmak istemem 2 3 bin tl ye bakacak adam değiller ben sadece bu 8 itemleri verdiler mi? Glave 8 satıyor adam 100 taneden 8 çıkarmak zor hadi attı geçti peki 2 3 güm sonra yine reaper 8 e atabiliyor kaç tane var nasıl basıyor o da mı yine şansa attı 1 2 taneden geçti ben bu oyunu oynayan biri olarak bunu idrak edemiyorum ben bu konuda bi açıklama istiyorum bu alpha cidden çok kötü ilerledi item dropları öyle zor ki pars ile item satışı oluyor ya şaka gibi daha 8 item takan koca oyunda 3 4 kişi varken bir adamda 2 tane 8 en iyilerden tuhaf düşündürücü vs vs ???

SaLLuTari

Üye
Burda kastığınız veya yaptığınız herşey silinecek parayla item alış verişi yapmayınız Alfa test bu Önümüzde en az 1 veya 2 beta süreci var onlarda da test edilecek oyun bu kadar hırslı bişekilde oynamayın arkadaşlar

Etzhel

Üye
Burda kastığınız veya yaptığınız herşey silinecek parayla item alış verişi yapmayınız Alfa test bu Önümüzde en az 1 veya 2 beta süreci var onlarda da test edilecek oyun bu kadar hırslı bişekilde oynamayın arkadaşlar
Evet dogru. O yuzden droplar biraz daha kolaytirilsa para ile item satisinin bir nebze onune gecilir. Droplar cok zor millet dupeye basvurdu basti itemleri simdi parayla satiyor. Alana laf edemez kimse parasi coktur zevkine alir fakat diger oyunculara haksizlik oldu bence alfa olmasina ragmen. Bence drop rate ve upgrade oranlari alfaya ozel iyilestirilsr cok guzel olur.

Son düzenleme:

Shikato

Üye
Vallahi gülüyorum bu ne hırs arkadaş alan da satanda armut dibine düşer kafası böyleleri bu oyun da olmaması lazım artık

Isildur

Üye
Böyle adamların oyun içinde tespitini yapıp biz oyuncular olarak kendi içimizden afaroz etmemiz lazım.

BARBARR0SSA

Üye
Yöneticiler oyundaki 8 itemlerin nasıl yapıldığının scr sini tutamıyorsa twitch yayınlarını izlesinler adamlar protandan lunaskar a geçtiler kesecek kimse kalmadı diye bu gidişle onlar kesecek adam bu oyu da oyuncak adam bulamıyacak şu an hiçbir Şeyden habersiz kasılan bir grup kaldı oyunda 70 olunca pvp yaparım item yaparım diyen onlar da pvp haritaların da bug dupe yapan clanları eğlendiricek item kovalarken tek yiyip duplu bir Database'yle beta sürecine giricek oyun bu adamların itemkerinin dup oldgunu biz oyuncular kanıtlayıp silemeyiz bu yöneticilerin işi ha silmeyiz kalsın diyorsanız ya eşit bir hale getirin yada bu konuyla ilgili bir açıklama yapın bırakalım emek vermeyelim.

proton

Üye
El altindan item verme oldugunu dusunmuyorum ofline pazar uzerinden dupe yapildi.ticket atip bildirdim.pazara koydugum 10 tane +7 item bana 20 tane olarak geri geldi.bu arkadasta bunun farkindaydi buyuk ihtimalle ve elindeki esyalari bu sekilde cogaltti.ornek veriyorum ofline pazar actiniz ve elinizdeki esyalari pazara koydunuz ardindan pazari bozdunuz ve esyalari geri aldiniz ama sonra karakteriniz halen pazar kurmus vaziyette kaliyordu pazar bozulmuyordu.Yani ayni pazari tekrar tekrar bozup itemleri bu sekilde katladilar olay bu.

TommyVercetti

Üye
Aynen. 4 yıldır bir oyun için uğraşayım. Sonra bu kadar emeğin üzerine test aşamasının bile test aşamasındayken 3000 lira için illegal item sokayım oyuna.

Oğlum bunlar nasıl kafalar ya? Bu kadar da at gözlüğüyle bakılmaz artık.

Çok lazımsın, lütfen oyna!

• Beğen
Tepkiler: AKE

osmanyeginoglu

Üye
Aynen. 4 yıldır bir oyun için uğraşayım. Sonra bu kadar emeğin üzerine test aşamasının bile test aşamasındayken 3000 lira için illegal item sokayım oyuna.

Oğlum bunlar nasıl kafalar ya? Bu kadar da at gözlüğüyle bakılmaz artık.

Çok lazımsın, lütfen oyna!
kusura bakmada birader adam yazdıklarına cevap istiyor.o oynamasın ben oynamayayım dupeciler tren charlar aranızda artık eğlenirsiniz.şurada eğleneceksek eğlenelim ticarete çevirilmesin şu lanet oyun.bu işi riot çok iyi yapıyor.mmorpg oyun çıkarıcak diye duydum.rise eğlenmek için oynayan oyuncu kitlesini korumalı yoksa kendısı kaybeder.

TommyVercetti

Üye
İyi de yazdıklarına cevap aramakla 3000 lira gibi komik paralar için oyuna illegal item sokma ithamında bulunmak arasında fark var. Burada istediğin konuda istediğin fikri belirtmekte özgürsün, ama insanları suçlamak farklı bir boyut.

Mergen

Üye
Herkese merhabalar. Oyunun alfa aşamasında bu tarz hatalar olması, hatalardan yararlanan oyuncular olması olağan ve ön gördüğümüz bir durum. Bahsettiğiniz oyuncu özelinde söylemiyorum. Kendisi ile ilgili gerekli teknik araştırma yapılır, belirttiğiniz gibi bir durum var ise de ilgili birimler konuyu sonuca bağlarlar. Oyunun alfa aşamasında bu tarz hatalar ile karşılaşılmasının bizi daha temiz bir official sürece götüreceğini defalarca belirttik. Bu tarz hataları bu aşamada çözmek bizim için ve oyuncularımız için daha sağlıklı olacağı kanaatindeyiz.

Bahsettiğiniz oyuncunun item satışı ile ilgili durumda da oyuncuların kendi arasında yarattığı bir ekonomi söz konusu maalesef. Biz bunun alfa ruhuna ters düştüğünü de defalarca söyledik, yetmedi konu ile alakalı bir de yazı yayınladık. Eğer okumadıysanız linkini bırakıyorum.

Son olarak firma yetkilileri hakkında ithamlarınıza gelecek olursak da, Rise Online World oyunu kimsenin abisi için, kardeşi için hiç edilecek bir proje değil. Daha önce oynadığınız oyunlarda yaşadığınız olumsuz deneyimleri lütfen Rise Online World projesine yansıtmayınız. Lütfen Rokosoft firmasını daha önce oynadığınız hiçbir oyunun yapımcı firması ile, Rise Online World ekibini de daha önce oynadığınız hiçbir oyunun ekibi ile karıştırmayınız ve oyun yöneticileri hakkında asılsız ithamlarda bulunmayınız. Keza belirttiğiniz durum yaşanırsa dahi ilgili şahıs projenin herhangi bir alanında barındırılmaya devam etmeyecektir.

Pitou

Üye
Merhaba arkadaşlar.
Öncelikle clanca bu oyunu oynuyoruz undead de humanız illa ki gördünüz en fazla farm yapan clanlardan biriydik. Çift rünlü 5 shard 6 reaperler felan edindik sırayla hepimize, sürekli boss kestik vsvs. Oyunun her alanında aktif olup birikim yapmaya çalıştık.
Neyyyyseee clan olarak oyunu bıraktık.
Şimdi bir tane arkadaş var nicki vs aldığımız ss ler herşey mevcut.
Bu arkadaş 1 hafta önce Server da 8 item yokken çıkıyor 2 bin tl ye Glave +8 satmaya çalışıyor derken 2 3 gün sonra Glave satılıyor.
Sonra yine ss leri mevcut bu arkadaş varya birkaç gün sonra 8 Reaper satıyor 3200 tl fiyat biçiyor. Sonra bu arkadaşın kıyafetleri görüyoruz 7 imp set full çift rünlü. Hani emekle olmaz türden. Yemlemek manasıyla bu reaperi 2 bin tl ye vermesini talep ediyoruz kabul etmiyor. Sonra üstüne 1 gün daha geçiyor başka hesaptan tekrar pm atıp reaper kaç GB yazdığımız da ne GB si kardeşim 3200 tl diyor.
Arkadaşlar biz bıraktık ama ben ne yazık ki son olanlardan K2Network' ü gördüm.
Kimse bana gelip alpha kardeşim demesin. Bu adam haksız kazanç elde etmiş belli. Benim merak ettiğim tanıdığınız mı siz mi verdiniz yada düpe yaptı göz mü yumdunuz yada öyle böyle her ne ise bu işin aslı ne ??????????? Böyle olacaksa gidelim tamamen zaman kaybı bi açıklama istiyoruz bu arkadaş belli ensesi kalınlardan kim bu arkadaş. L3ver**** isimli karakter kim abi? Çıkın diyin abimiz kardeşimiz diziyoruz bakın kimse salak değil. Biz o kadar uğraşa 7 item 1 2 parça da kıyafet yaptıysak başkası da bir iki üstünü yapabilir ama 10 üstünü yapamaz bu 2 kere 2 4 kadar basit bu konudan dolayı oyunla ilişkimizi kestik. Dilerim oyunda el altından item verme işinizi alpha dışına taşımazsınız. Sevgiler
Gerçekten size yazıklar olsun böyle düşünecekseniz oynamayın kardeşim. ROW ekibi gece gündüz emek veriyor. Alfa bu gibi hataların bulunması için açıldı zaten o kadar hakaretinize rağmen bu adamlar sizi forumda hala banlamamış helal olsun. Oyunda halledilmesi gereken çok problem var bunların farkındayım ama el altından item verme , kardeşinizmi abinizmi gibi laflar çok ağır böyle yapacaksanız bırakmanız isabetli olmuş sizin gibi insanlara bu oyuncu topluluğunda zaten yer yok bir kere kendinizi değilde bu insanlara sahip çıkın bir kere.

TheUprising

Üye
Elinde kanıtın varsa , neden bu konu üzerinde paylaşımda bulunmuyorsun?
Sunucun üçüncü günü 8 Necro , 8 3 parca chtin basmış biriyim ben , glave dediğin item rare bir item necro ile aynılar bildiriyim dedim , npcde rare kağıdı 100k şansın varsa basarsın , ilk itemi bastığımda 2,5 k teklif geldi bakın necro staf a bu bir int staff , diğer olay ise lordbs nin olayıdır adam 8 md bastı 3 veya 4 gün içerisnde o da aynı şekilde sattı , rare itemleri örnek göstermek ve ordan sallamak mantıksız , elinde varsa kanıtın resimli olarak burada topluluğa gösterirsin yoksa çok boş işler bunlar

AKE

Üye
"Teyzemin evladı 2 bin liraya item satsın diye, 3-4 milyon tlden fazla harcayıp onlarca kişilik ekip kurdum. Yıllarca oyunu bu seviyeye getirmek için gece-gündüz uyumadım."
-RoKoSoft

"Emeğe saygı emeğe saygı" diye yırtınıyorsunuz da şu ekibin emeğine de biraz saygınız olsun. yazık günah neden iftira atıyorsun. Niye insanların kafasında şirkete ve oyuna karşı önyargı oluşmasına sebep oluyorsun. Kötü niyetlisin.

Şu anda bu konu'yu okuyan kullanıcılar

Üst Alt