[Çözüm] "Could Not Load File Or Assembly Hatası Çözümü

Meapr

Üye
Merhabalar,
Could not load file or assembly Hatası hakkında;
1713464979050.png

Eğer sisteminize Visual Studio 2012, 2103, 2015 ve türevlerini kurup, daha sonra kaldırdıysanız sonrasında bu hatayı almanız mümkün.
Bu hatanın birçok nedeni var ancak şu adımları uygularsanız çözüme kavuşabilirsiniz;

1) İlk adım olarak, Visual C++ Redistributable Packages for Visual Studio eksik veya düzgün kurulmamış olabilir. Buraya tıklayarak yükleyebilir, yüklü olanlara onarım başlatabilirsiniz.
◘ Buraya tıklayarak Microsoft .NET Framework Repair Tool Aracını indirip Onarım işlemini başlatın.

2) C:\Windows\Microsoft.NET\Framework\v4.0.30319\Config\
C:\Windows\Microsoft.NET\Framework64\v4.0.30319\Config\

Klasörlerinde bulunan web.config dosyalarının içeriğinde bulunan aşağıdaki satırları silip, kaydedin.
<remove assembly="Microsoft.VisualStudio.Web.PageInspector.Loader, Version=1.0.0.0, Culture=neutral, PublicKeyToken=b03f5f7f11d50a3a" />
<add assembly="Microsoft.VisualStudio.Web.PageInspector.Loader, Version=1.0.0.0, Culture=neutral, PublicKeyToken=b03f5f7f11d50a3a" />
Eğer düzenleme sonrası klasör yetkilerinden dolayı dosyayı kaydetme imkanınız yoksa, farklı bir klasöre saklayıp, daha sonra komut modunda kopyalamanız da mümkün.

2. ADIM= Sırasıyla;
◘Denetim masasına girip Programs and Features alanına giriyoruz. Görünmüyor ise sağ üstteki görüntüleme biçimi olarak Large icons seçebilirsiniz.
1713465525270.png

◘Sonraki aşamada sol tarafta yer alan Turn Windows features on or off alanına giriyoruz. Buradan istediğiniz program ve hizmetleri açıp kapatabilirsiniz.
1713465548844.png

◘Listenin aşağısına göre indiğinizde Windows Identity Foundation 3.5 özelliğini bulup aktif hale getirip OK diyoruz.

1713465568005.png

◘Bu adımlardan sonra sorununuz çözülecektir.

Umarım sorununuza yardımcı olur. İşe yaramazsa yorumlarda belirtin. Keyifli oyunlar dilerim.

Son düzenleme:

Şu anda bu konu'yu okuyan kullanıcılar

Üst Alt