ÇÖZÜM Crash Sorunu Yaşayanlar Buraya [Kesi̇n Çözüm]

iPeqExistence

Üye
Arkadaşlar gün içerisinde sürekli crash sorunu yaşıyordum sabah;
sürücü driverlarımı güncelledim
saved dosyasını sildim
nvida yönetim masasında Rise online ekledim
ayrıca yönetimden bi arkadaş crash için konu açmış oradaki adımları tek tek uyguladım

sonucunda 9 10 saati aşkın süredir oyundayım sürekli harita vs değiştim ama bir sorun yaşamadım

RickSancheZz

Üye
donanım driver güncellemeleri ve windows güncellemelerini aksatmaya başlayınca crash yeme sıklığı çok artıyor, ama işte bunun stabilitesi olması lazım herkese sürekli bunun takibini yaptırmak doğru bi yöntem değil, oyunun rayına oturup her haliyle stabil çalışması lazım.

iPeqExistence

Üye
donanım driver güncellemeleri ve windows güncellemelerini aksatmaya başlayınca crash yeme sıklığı çok artıyor, ama işte bunun stabilitesi olması lazım herkese sürekli bunun takibini yaptırmak doğru bi yöntem değil, oyunun rayına oturup her haliyle stabil çalışması lazım.
crashin oyun taraflı olduğunu zannetmiyorum oyun taraflı olsa zaten çoğu kişi bu sorunu yaşar türkiyede birçok kişi bilgisayarına önem vermiyo ne pcsini temizliyo ne driver güncelliyo ne de sistem özelliklerinden falan anlıyo bence herkes kendi pcsine önem verip girdiği oyuna göre ayar ve güncelleme yaparsa crash sorunu çok minimumda olur

TraderBABA

Üye
Evet, bu konuda kesinlikle hak veriyorum.Optimizasyon ile ilgili ufak-tefek sorunlar olabilir.Ancak oynayan kişilerin çoğu, maalesef sistemini güncel tutmuyor.Genel yaşanan bir crash durumu olsaydı, tüm oyuncular crash alırdı.Sistemleri güncel tutalım dostlar. :)

wolfingen

Üye
crashin oyun taraflı olduğunu zannetmiyorum oyun taraflı olsa zaten çoğu kişi bu sorunu yaşar türkiyede birçok kişi bilgisayarına önem vermiyo ne pcsini temizliyo ne driver güncelliyo ne de sistem özelliklerinden falan anlıyo bence herkes kendi pcsine önem verip girdiği oyuna göre ayar ve güncelleme yaparsa crash sorunu çok minimumda olur
Aynen dostum , sıfır topladığım 4060lı bilgisayarım da muhtemelen temizlik yapılmadığı için crash yiyor. aynı şekilde 4080 kullanan arkadaşımda muhtemelen fanlar yeterince hızlı dönmüyor diye crash yiyordur :)

sbh

Üye
aynen aynen sen bilgisayardaki her şeyi maximum performansta çalıştırınca o bilgisayar crash yemez :D senin üstüne kaldırabildiğin en yüksek yükü saatlerce koysalar sen hata vermez misin her şeyi bilgisayarın anasını ağlatacak şekilde ayarlamak nasıl bir çözüm oluyor :D 3 oyunu aynı anda çalıştıran bilgisayarlar da bu oyuna gelince aynı performansı veremiyor bu durum nasıl oyun taraflı olmuyor :D

Anthelior

Üye
Bilgisayarımda bir sürü oyun var (aralarında Rise'dan daha çok sistemi yoran oyunlar da var) onlar crash yemiyor Rise yiyor ama crashler oyun taraflı mı değil? Güldürme beni :)

Sorunlar oyundan kaynaklı, üstlerindeki tepkiyi hafifletmek için sorunların çoğu oyunculardan kaynaklı deyip geçiştiriyorlar.

Bu arada sorunlar oyundan kaynaklı dedim ama arada elbette oyuncu taraflı sorun yaşayan vardır yoktur demiyorum ama bir oyun bu kadar crash yiyorsa ortada oyun taraflı bir sorun var demektir. Upgrade ekranı açıkken oyun çöker mi ya, çöküyor hocam çöküyor bu nasıl benden kaynaklı oluyor :D

Son düzenleme:

Şu anda bu konu'yu okuyan kullanıcılar

Üst Alt