Disconnected

Scl

Üye
Sabah 10dan beri balığa bırakıp başka işlerimi halletmeye gidiyorum geri döndüğümde mutlaka DC yemiş oluyorum 4 saatte 4 kez DC yedim sadece bende mi böyle yoksa sorun yaşayan başkaları da var mı?

Digna Nyx

Üye
Geceleri uyurken balıkçılık seviyesi kasılsın diye bilgisayarı açık bırakıp balığa bırakıyorum.
Dün gece muhtemelen 15 dakika sonra oyun giriş ekranına atmış.
Acayip sinir bozucu bir şey, sabaha kadar boşuna bilgisayar açık kalmış.

Neden kaynaklanıyor bilmiyorum, evde iki adet masaüstü bilgisayar mevcut, birinde bu oluyor diğerinde olmuyor. Bazen ikisinde de oluyor bazen ikisinde de olmuyor.
Yani bir sebebe bağlayamıyorum bu durumu.

birol2003

Üye
Gece saat 4 civarıydı sanırım 10 dk lık bir restart oldu bende su içmek için kalkmıştım, oyun için mesajı görünce kapattım bilgisayarı.

BEARFACT

Yönetici
Game Master
Bu tarz hatalar %100 oyun kaynaklı sorunlar olmayabiliyor arkadaşlar.
Geçen günlerde bir yayıncı crash sorununu kendisi işlemci temizliğini, kasa temizliğini yaparak çözmüştü.

Donanımsal olarak bu sorunları yaşıyor olabilirsiniz, fazla ısınıyordur soğutucunuz / fanınız yapması gereken işlemi tam anlamıyla yapmıyor olabilir vs vs.

• Sesli Güldüm
Tepkiler: Geo

Digna Nyx

Üye
Bu tarz hatalar %100 oyun kaynaklı sorunlar olmayabiliyor arkadaşlar.
Geçen günlerde bir yayıncı crash sorununu kendisi işlemci temizliğini, kasa temizliğini yaparak çözmüştü.

Donanımsal olarak bu sorunları yaşıyor olabilirsiniz, fazla ısınıyordur soğutucunuz / fanınız yapması gereken işlemi tam anlamıyla yapmıyor olabilir vs vs.
Ne CPU ne de GPU sıcaklığı oyunu ultra ayarlarda oynarken bile 50 dereceyi geçmiyor. Sıvı soğutma mevcut. Donanımsal olduğunu düşünmüyorum. Yukarıda arkadaşın belirttiği gibi oyuna res atıldıysa gayet normal bir durum yaşadığımız fakat bunun haricinde durduk yere oyun giriş ekranına atma durumunu birkaç kez yaşadım. Bir sebebe bağlayamadım. Sürekli yaşamadığım için de dert etmedim durumu.

Relapse

Üye
Arkadaşlar merhaba, aynı sorun bende vardı. Biraz araştırma ve deneme yaptım, olayı çözdüm diyebilirim.

Öncelikle ttnet kullanan arkadaşlara geçmiş olsun, gece anlık İnternet kopmaları yaşıyorlar, fakat saniyelik olduğu için bunu video izlerken yahut tweet okurken anlamayabiliyorlar. Peki ben nasıl anladım. Netflix izlerken anlık kopmaları saptayabiliyorsunuz. Anında bağlantı hatası veriyor. Ben de gece dizi izlemeyi sevdiğim için bu durumu takip ettim. Netflix hata verdiği anda oyun giriş ekranına attı. Bu durumu 2 kez yaşadım. Bunu çözmek için modeminize günlük reset atmanızı öneririm. Günlük reset sonucu dc sorunu - İnternet kaynaklı ise - çözülecektir.

birol2003

Üye
Ne CPU ne de GPU sıcaklığı oyunu ultra ayarlarda oynarken bile 50 dereceyi geçmiyor. Sıvı soğutma mevcut. Donanımsal olduğunu düşünmüyorum. Yukarıda arkadaşın belirttiği gibi oyuna res atıldıysa gayet normal bir durum yaşadığımız fakat bunun haricinde durduk yere oyun giriş ekranına atma durumunu birkaç kez yaşadım. Bir sebebe bağlayamadım. Sürekli yaşamadığım için de dert etmedim durumu.
Reset olayına eminim notice olarak geçti bende tekrar açılmasını beklemeden kapattım oyunu

Digna Nyx

Üye
Arkadaşlar merhaba, aynı sorun bende vardı. Biraz araştırma ve deneme yaptım, olayı çözdüm diyebilirim.

Öncelikle ttnet kullanan arkadaşlara geçmiş olsun, gece anlık İnternet kopmaları yaşıyorlar, fakat saniyelik olduğu için bunu video izlerken yahut tweet okurken anlamayabiliyorlar. Peki ben nasıl anladım. Netflix izlerken anlık kopmaları saptayabiliyorsunuz. Anında hata bağlantı hatası veriyor. Ben de gece dizi izlemeyi sevdiğim için bu durumu takip ettim. Netflix hata verdiği anda oyun giriş ekranına attı. Bu durumu 2 kez yaşadım. Bunu çözmek için modeminize günlük reset atmanızı öneririm. Günlük reset sonucu dc sorunu - İnternet kaynaklı ise - çözülecektir.
İşte aradığım ve faydalı olabilecek bir cevap. Evde iki internet var biri ttnet ve sorun yaşadığım internet de ttnet.
Muhtemelen senin çözümün benim işimi görecek.
Teşekkür ederim.

MaRaKeSH

Üye
wifi ile bağlı değilsen ki değilsindir muhtemelen, modemin şişiyor olabilir. eski modemlerde genelde bu sorun yaşanıyor özellikle ttnet eski modemlerde var bu problem. ben değiştirdikten sonra sorunum çözüldü. nasıl tespit ettim işyerinde 10-12 saat balıkta atmıyor, eve geliyorum evde bıraktığımda dc veriyor. bi kontrol et derim dns lerini de kontrol et

Hedvein

Rise Online World Content Creator
Bununla alakalı 1. ağızdan söylemek isterim ki, yayınlarımda 30dk da bir crash yiyordum. Ryzen 5 2600x işlemcim, 1080 ekran kartım 970 evo ssd ve b450m pro anakartımla 16gb 3000hz ramim vardı. Benden daha kötü sistemlerin nasıl crash yemeden oynarken benim zırt pırt oyundan düşmemi anlayamıyordum ve bir haftasonu tesadüfen bilgisayarımı temizleme kararı aldım, sonrasında işlemcimin macununu yeniledim, ramlerimin mhz değerleri 2133 olarak belirlenmiş ve bunu 3000e çektim. Şuan bilgisayarım 55-58 derece arasındayken 63-68 derece arasında ısınıyor ve 4 gündür 1 defa crash yemedim. Test etmek için 13 saat epic ayarlarda balığa bıraktım, eskiden ''connection lost'' hatası ile uyanırken balık ve pazarda; şuan öyle bir sorun yok, ne oyun donup masaüstüne atıyor ne de söz konusu connection lost hatasını alıyorum.
Uzun uzun anlattım çünkü gerçekten donanımsal olabiliyor. 15 nisandan beri uğraşıyordum sorunu yazılımsal değerlendiriyordum ve açık konuşayım oyundan tat almamı engelliyordu bu olay. Sizleri anlıyorum ve tavsiye vermek istiyorum, temizliğini yapıp gerekli ayarları yapınca bir ihtimal düzelebilir.
Bol şans^^

• Beğen
Tepkiler: Scl

chatlax035

Üye
Bununla alakalı 1. ağızdan söylemek isterim ki, yayınlarımda 30dk da bir crash yiyordum. Ryzen 5 2600x işlemcim, 1080 ekran kartım 970 evo ssd ve b450m pro anakartımla 16gb 3000hz ramim vardı. Benden daha kötü sistemlerin nasıl crash yemeden oynarken benim zırt pırt oyundan düşmemi anlayamıyordum ve bir haftasonu tesadüfen bilgisayarımı temizleme kararı aldım, sonrasında işlemcimin macununu yeniledim, ramlerimin mhz değerleri 2133 olarak belirlenmiş ve bunu 3000e çektim. Şuan bilgisayarım 55-58 derece arasındayken 63-68 derece arasında ısınıyor ve 4 gündür 1 defa crash yemedim. Test etmek için 13 saat epic ayarlarda balığa bıraktım, eskiden ''connection lost'' hatası ile uyanırken balık ve pazarda; şuan öyle bir sorun yok, ne oyun donup masaüstüne atıyor ne de söz konusu connection lost hatasını alıyorum.
Uzun uzun anlattım çünkü gerçekten donanımsal olabiliyor. 15 nisandan beri uğraşıyordum sorunu yazılımsal değerlendiriyordum ve açık konuşayım oyundan tat almamı engelliyordu bu olay. Sizleri anlıyorum ve tavsiye vermek istiyorum, temizliğini yapıp gerekli ayarları yapınca bir ihtimal düzelebilir.
Bol şans^^
2133 olarak belirlenmiş ve bunu 3000e çektim nasıl yapıyoruz :D destek...

Hedvein

2133 olarak belirlenmiş ve bunu 3000e çektim nasıl yapıyoruz :D destek...
Bios ayarlarımdan overclock yaparak a-xmp özelliğini devreye soktum ve ramlerin gerçek performansına yükselttim. Düşük modda çalıştığı için veri aktarım hızı düşüktü. ^^

Digna Nyx

Üye
Bol şans^^
Yorumun için teşekkürler. Söyleminizde haklısınız. Ne konuyu açan kişi ne de ben, yazılımdan kaynaklı bir problem olduğunu söylemiyoruz. Bunun altını çizmek isterim.
Donanımsal olabilir mi? Gayet olabilir. Fakat bu direkt donanımsal olduğu anlamına da gelmez. Sistemimde intel i7 10700 işlemci, RTX2070 Super ekran kartı, 970 evo plus ssd, z490-g anakart, 16gb ram ve kasa içi fanlar dışında işlemci için 240mm sıvı soğutma mevcut. Oyunun ilk gününden beri sürekli epik ayarlarda oynamama rağmen 50-55 dereceyi geçmedi cpu/gpu sıcaklığım. Bu sebeple, donanımsal olma ihtimalini es geçiyorum.
Fakat ttnet kaynaklı anlık internet kopmasından bu durum yaşanıyor olabilir diye yorum geldi, ben bu basit ayrıntıyı düşünmemiştim ve bu yorum benim için faydalı oldu.
Modeme günlük reset atarak bu sorunu aştığımı düşünüyorum, şayet dün gece herhangi bir oyundan düşme yaşamadım.

Buradaki tepkim şuna(Sizin yorumunuza değil belirtmek isterim), kimse oyunu karalamaya çalışmıyor, aksine destek olabilmek için elimden geleni de yapıyorum. Direkt konulara "Bizim oyunumuzda bir problem yok, donanımsal olabilir" tavrında yaklaşılmaması gerektiğini düşünüyorum. Burada insanlar yaşadıkları sorunlar hakkında fikir alışverişinde de bulunabilir. Kimsenin amacı oyunu kötülemek değil.

Scl

Üye
Yorumun için teşekkürler. Söyleminizde haklısınız. Ne konuyu açan kişi ne de ben, yazılımdan kaynaklı bir problem olduğunu söylemiyoruz. Bunun altını çizmek isterim.
Donanımsal olabilir mi? Gayet olabilir. Fakat bu direkt donanımsal olduğu anlamına da gelmez. Sistemimde intel i7 10700 işlemci, RTX2070 Super ekran kartı, 970 evo plus ssd, z490-g anakart, 16gb ram ve kasa içi fanlar dışında işlemci için 240mm sıvı soğutma mevcut. Oyunun ilk gününden beri sürekli epik ayarlarda oynamama rağmen 50-55 dereceyi geçmedi cpu/gpu sıcaklığım. Bu sebeple, donanımsal olma ihtimalini es geçiyorum.
Fakat ttnet kaynaklı anlık internet kopmasından bu durum yaşanıyor olabilir diye yorum geldi, ben bu basit ayrıntıyı düşünmemiştim ve bu yorum benim için faydalı oldu.
Modeme günlük reset atarak bu sorunu aştığımı düşünüyorum, şayet dün gece herhangi bir oyundan düşme yaşamadım.

Buradaki tepkim şuna(Sizin yorumunuza değil belirtmek isterim), kimse oyunu karalamaya çalışmıyor, aksine destek olabilmek için elimden geleni de yapıyorum. Direkt konulara "Bizim oyunumuzda bir problem yok, donanımsal olabilir" tavrında yaklaşılmaması gerektiğini düşünüyorum. Burada insanlar yaşadıkları sorunlar hakkında fikir alışverişinde de bulunabilir. Kimsenin amacı oyunu kötülemek değil.
Çok güzel bir açıklama yapmışsınız, ben çok fazla teknik bilgisi olan biri değilim, bu tür oyunlarda da yeniyim. Benden kaynaklı bir sorun varsa neyi yanlış yaptığımı öğrenmek adına açtım bu konuyu, bazı günler hiç kopma yaşamıyorken bazı günler sık sık oluyor. İnternetimden kaynaklı bir sorun olduğunu düşünmüyorum genelde hiç sorun yaşamıyorum internette ama belki sıcaklıktan kaynaklanabilir elimden geldiğince soğutup 50-55 derece arasında tutmaya çalışıyorum. Umarım tekrar yaşamam böyle bir durumu.

Hedvein

Yok asla sorunun kesinlikle donanım kaynaklı olduğunu savunmadım, başıma geleni anlattım bazen hata çok beklenmedik bir yerde olabiliyor:) Ben her şeyi dnedim sonunda ummadğım yerde çıktı :D

Vioneeraa

Üye
Bol şans^^
sevgili hedveinn buy balıkk her çeşitten seri seri alınır :D duyurmak istedim :) (ironi'dir yanlış anlaşılmasın)

Şu anda bu konu'yu okuyan kullanıcılar

Üst Alt