DX11 hatası için ekran kartı aldım ancak

DarkPowder

Üye
ekran kartımı yeniledim dx12 destekli ekran kartı aldım ati radeon amd r7 250x ve internet sitesinde kontrol edebilirsiniz dx12 son sürüm destekli 2 gb ddr5 çok güzel bi ekran kartı ama gene aynı hatayı aldım admin sorun çözümü diye bi konu açmış sorun ile alakası yok

önce açtıım konuya bakarsanız eskı ekran kartım ile aldığım sorunu paylaştım bugün ekran kartımı yeniledim dx12 destekli ekran kartı aldım ati radeon amd r7 250x ve internet sitesinde kontrol edebilirsiniz dx12 son sürüm destekli 2 gb ddr5 çok güzel bi ekran kartı ama gene aynı hatayı aldım

GPU: AMD Radeon R7 250X

Bellek Boyutu: 2GB GDDR5

Çekirdek Saat Hızı: 1000 MHz

Bellek Saat Hızı: 4800 MHz

Bellek Arayüzü: 128 bit

DirectX Desteği: 12

Arayüz: PCI Express 3.0

Bağlantılar: DVI-I, DVI-D, DisplayPort, HDMI

Ekli dosyalar

• 1 EKRAN BÖLÜMÜ.png
    1 EKRAN BÖLÜMÜ.png
    419.9 KB · Görüntüleme: 55
  • 2.SİSTEM.png
    2.SİSTEM.png
    249.7 KB · Görüntüleme: 55
  • 3.bilgisayar.png
    3.bilgisayar.png
    249.7 KB · Görüntüleme: 49
Son düzenleme:

DarkPowder

Üye
Merhaba arkadaşlar orada paylaştığım sistem özelliklerim ekran kartı ile ilgili ram ile değil.

8 gb ram 2 gb sabit paylaşımlı toplam 6 gb ekran kartım var oyun için gayet yeterli i5 2 ci nesil canavar gibi bilgisayar kaldırmaması mümkün değil. ekran görüntülerini bu başlık altına yüklüyorum sorun hala devam ediyor eğer birisi çözerse dilesin benden ne dilerse

Ekli dosyalar

• 1 EKRAN BÖLÜMÜ.png
    1 EKRAN BÖLÜMÜ.png
    419.9 KB · Görüntüleme: 57
  • 2.SİSTEM.png
    2.SİSTEM.png
    52.4 KB · Görüntüleme: 51
  • 3.bilgisayar.png
    3.bilgisayar.png
    249.7 KB · Görüntüleme: 51

MrLeO

Üye
Arkadaşım sisteminde direct x sürümü 11 gözüküyor. Ayrıyetten afedersin ama 2. Nesil bir işlemciye canavar gibi demen garibime gitti. Bu sistemle tahminimce düşük ayarda bile çok fps kaybı yaşarsın

Nart

Üye
15 TL ye orjinal windows 10 oem keyler satiliyor. Pcye w10 kurup öyle sonuçları atarsan daha iyi olur.

DevilsFATHER

Üye
ekran kartımı yeniledim dx12 destekli ekran kartı aldım ati radeon amd r7 250x ve internet sitesinde kontrol edebilirsiniz dx12 son sürüm destekli 2 gb ddr5 çok güzel bi ekran kartı ama gene aynı hatayı aldım admin sorun çözümü diye bi konu açmış sorun ile alakası yok

önce açtıım konuya bakarsanız eskı ekran kartım ile aldığım sorunu paylaştım bugün ekran kartımı yeniledim dx12 destekli ekran kartı aldım ati radeon amd r7 250x ve internet sitesinde kontrol edebilirsiniz dx12 son sürüm destekli 2 gb ddr5 çok güzel bi ekran kartı ama gene aynı hatayı aldım

GPU: AMD Radeon R7 250X

Bellek Boyutu: 2GB GDDR5

Çekirdek Saat Hızı: 1000 MHz

Bellek Saat Hızı: 4800 MHz

Bellek Arayüzü: 128 bit

DirectX Desteği: 12

Arayüz: PCI Express 3.0

Bağlantılar: DVI-I, DVI-D, DisplayPort, HDMI
Önceki konuda da belirttiğim gibi aldığınız ekran kartı eski bir ekran kartı 2014 tarihinde çıkmış bir kart yeni nesil oyunlarda yeterli olması zor, bazı arkadaşlar oyunu tekrar kurarak çözüm buldu sende dene istersen ayrıca ddu ile eski ekran kartının sürücüsünü silip amd'nin sitesinden ekran kartınızın son sürümünü sürmeniz lazım

DarkPowder

Üye
ekran kartım ram desteği ile birlikte 6 gb ye çıkıyor hiç bir oyunda donma kasma yaşamadım fps ise çokta düşük değil ancak en azından böyle bi hata ile karşılaşmaması gerekiyor yeterki açılsın oyunu tekrar kaldırıp yükledim sorun değişmedi ddu ile eski ekran kartının sürücüsünü sil derken ddu kelimesinin açılımını anlamadım

TheHandOfGod

Üye
bu özelliklerde bu oyun için sıkıntı yaşayabilirsin. steamde mordhau diye bir oyun var duydunmu bilmiyorum. unreal engine motor var oyunda sistem gereksinimleri row dan daha düşük şuan için. deneyebilirsin sistemini

eraysuvak

Üye
Ekran kartınızın driverını güncelleyip tekrar deneyebilirsiniz,dxdiag'ta Sistem menüsünde ekran a tıklayarak sağ tarafta 11_0 10_1 içerisinde mutlaka 11_0 görmeniz gerekiyor

DevilsFATHER

Üye
ekran kartım ram desteği ile birlikte 6 gb ye çıkıyor hiç bir oyunda donma kasma yaşamadım fps ise çokta düşük değil ancak en azından böyle bi hata ile karşılaşmaması gerekiyor yeterki açılsın oyunu tekrar kaldırıp yükledim sorun değişmedi ddu ile eski ekran kartının sürücüsünü sil derken ddu kelimesinin açılımını anlamadım
display driver uninstaller yani ddu yazdığında çıkar onunla ekran kartı sürücülerini kaldırıp tekrar ekran kartı driverlarını amd'nin kendi sitesinden yükle

MuratYILDIZ

Üye
Öncelikle daha önceden yüklediğin ekran kartı driverini kaldırman lazım, daha sonra güncel ekran kartının driverini kurarsan sorun kalkacaktır

SbY

Üye
kardeşim yanlış anlama sakın ama o pc ile bu oyunu bayağı sıkıntılı oynayacağını düşünüyorum

BradRise

Üye
Burada yazanları deneyerek sonucu yazabilirsin bir çok kişi bu yöntemle fixlediğini belirtmişler

Ayrıca bu videoyuda izleyin ve yorumları okuyun.

Şu anda bu konu'yu okuyan kullanıcılar

Üst Alt