Forum Metin Seçme Rengi ve Performansı

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...

Darktower

Üye
Metin yazdığımız kelimeleri seçerken bırakma gölgesi gözükmüyor ya da tema ile aynı bir renk seçilmiş. Bu rengi temaya uygun bir şekilde altın sarısı yapar mısınız?

Screenshot_3.png

Aşağıda kırmızı ile işaretlediğim cümleyi seçtim. Ama seçilmiş gözükmüyor. Yazdığımız şeyleri topluca kopyalama, silme ya da belirli bir yeri silerken zorlanıyoruz.

Screenshot_1.png

Arka plandaki büyük resimi reklam engelleme uzantıları ile kaldırınca, forum sayfa kaydırma hızı da akıcı oluyor. Forum insanların aktif olacağı bir yer olacağından, bu tarz basit performans sorunlarını da giderseniz çok iyi olur.

En son olarak Pagespeed önerdiği yöntemlere bakabilirsiniz. Forum hızı 90-100 arasına gelirse çok daha iyi olacaktır.

Mesela sağ menüye eklediğiniz Discord menüsü yerine, küçük bir kısayolu en üst panele ekleyebilirsiniz.

Screenshot_5.png

Son düzenleme:

Darktower

Üye
Gerçi forum ile alakası yok. Ama sitedeki güncelleme notları, site geneline göre çok küçük yazılmış. Bu yazılar biraz daha büyütülüp, aralarına bir adet boşluk koyarak yazsanız daha iyi olur. Cümleler arası boşluk çok düşük okurken baya zor oluyor. Bu arada CTRL+ ile sayfa büyütmeyi biliyorum. Ama bunu bilmeyen ya da bunla uğraşmadan okuyanlar için, daha net bir sayfa olursa daha iyi olur. Ayrıca halen yazı yazdığımız yerde metin seçme gölgesi düzeltilmemiş.

Screenshot_2.png

Ayrıca PVE, PVP, teknik, silah eşitliği, ticaret gibi güncellemeleri gruplara bölüp, grup adlarını üstüne yazsanız çok daha iyi olur.

Ayrıca e-posta ile geliştirmelerden haberdar ol dememe rağmen, Alfa 2 için gönderdiğiniz tek e-posta dışında hiç e-posta alamadım. Bence kullanıcılara e-postaları kapatma ayarı sunularak, güncelleme notları, etkinlikler gibi şeyleri e-posta adresine atabilirsiniz.

Son düzenleme:

Cape_Mage

Üye
Dedigine katiliyorum, ve benimde bu temada begenmedigim bir husus renk secimleri, ozellikle fontlardaki renk - ne zaman forumda uzun bir konu yada yama notlari falan okuyup, basimi kaldirip duvara baksam, neredeyse 1/2 dk forumda okudugum gozumun onunden gitmiyor. Dark Mode temasi biraz ilginc, gozu yoruyor bence.

Darktower

Üye
Yazı yazma alanındaki metin seçme kısmı halen düzeltilmemiş. Ana odağınız oyun ama forum tarafına da bakan yetkiliniz vardır diye düşünüyorum. Reklam gelince foruma göz atayım dedim ve yorum yazarken bir mesajı işaretleyip silmek istedim ama bırakma gölgesi anlaşılmıyor.

EtikeT

Üye
Arkadaşların belirtmiş olduğu şey şu; Konuya cevap yazdığımız "Bu alana bir cevap yazın " kutusuna yazı yazıgında seçtiğin de arka plan her hangi bir renk tonlaması olmaması yani selection renginin bulunmaması.

Bunu düzeltmenin yolu; https://forum.riseonlineworld.com/css.php?css=public:attachments.less,public:bb_code.less,public:editor.less,public:lightbox.less,public:message.less,public:share_controls.less,public:extra.less&s=4&l=3&d=1627387241&k=2b59c0e25ea995e0fca68f9b1a79c2cd7a36cf9c

Xenforo ana dizinden CSS>Editor kısmından çözebilirsiniz, kısa yol olarak dosya içerisinde .fr-wrapper ::selection { aratın, satırın hemen altında
  1. background: #dedede;
  2. color: #dedede;
}

göreceksiniz, #dedede yazan kısımlara, html renk kodu ekleyin,

Şu şekil olacak;

background: #dedede; şeklinde kalsın color: #545050; şu şekil de olsun düzelecektir.

EtikeT

Üye
Bu arada Google Page Speed Insight verimli çalışan bir araç değil, tamamen orayı baz alarak optimizasyon sağlanması mantıksız, biz bu tür optimizasyonlar yaparken https://gtmetrix.com/ kullanıyoruz, Forum'un açılış hızında arka plan görseli Xenforo üzerinde png,jpg tarzı uzantı ile eklenmişse sayfa açılış hızını ve yüklenme hızını düşürür arka plan görselini kaldırmadan buna en güzel çözüm ise, eklenmiş olan arka plan görselini .webP uzantısına dönüştürüp eklemektir, bu sayede yük bindirmeyecek ve saniyede açılacaktır.

Şuan da forum pek aktif değil, ilerleyen dönemde ağırlık olursa zaten Lightspeed teknolojisini kullanırlar veya Cloudflare CDN servisini devreye sokar sorunu çözerler bunlar basit şeyler o yüzden fazla büyütmeyin.

BEARFACT

Yönetici
Game Master
@EtikeT'e teşekkür ederim.

Sorun çözüldüğü için konuyu kilitliyorum.

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...

Şu anda bu konu'yu okuyan kullanıcılar

Üst Alt