FPS sorunu .

lorddark

Üye
oyunda 3 aylık oyun oynanmamış ilkkez rise online oynanan bir gaming laptop ile Monster tulpar 200hz i7 11800h 3060 ekran kartlı pc ile low ayarlarda 40 50 fps arası alıyorum oyuna optimizasyon güncellemesi gelmeden önce 100 fps oynuyordum . Bunu eleştirel bir yazı yazınca 6 gün dc yasaklaması alıyorum . Başka oyunlar oyunu oynanabilir kılmaya teşfik etmeye çalışırken neden 6gün dc engellemesi alıyorum ?

Opus Magnum

Üye
Bende fps iyileştirmesi var ancak belli fps limiti üzerine çıkınca flickering problemi var ve bu başka insanlarda da mevcut.

Flickering denen olay objelerdeki kırpışma diyebiliriz, düzensiz aralıklarla ve çok sık olacak şekilde görünüp kaybolma problemi. FPS yi 50 civarına çekince düzeliyor ancak akıcılık da bu sebepten azalıyor.

customer

Üye
Bende fps iyileştirmesi var ancak belli fps limiti üzerine çıkınca flickering problemi var ve bu başka insanlarda da mevcut.

Flickering denen olay objelerdeki kırpışma diyebiliriz, düzensiz aralıklarla ve çok sık olacak şekilde görünüp kaybolma problemi. FPS yi 50 civarına çekince düzeliyor ancak akıcılık da bu sebepten azalıyor.
Flickering bende yoğun şekilde var nasıl düzeltebilirim?

lorddark

Üye
bu dediğiniz sorun ekranda yırtıma ise aldıgınız fps ekran yenileme hıznın üstündeyse ortaya cıkıyor genelde 144 hz ekranınız varsa fps 200 alırsanız yırtılmalar olur . fpsinizi ekran hzne göre sınırlandırmalısınız.

Balerion

Üye
Flickering bende yoğun şekilde var nasıl düzeltebilirim?
Ben fps sorunu hiç yaşamadım. Öyle monster tulparım da yok ama bilgisayarım gayet iyi denebilir. Ancak son güncellemeden sonra flickering bende de başladı. Yada ayarlar sıfırlandığı için eski ayarlarımı tam yapamadım ve flicker yaşayabilecek bir ayardayım şu an ondan olabilir. Nasıl çözeriz bunu?

customer

Üye
Ben fps sorunu hiç yaşamadım. Öyle monster tulparım da yok ama bilgisayarım gayet iyi denebilir. Ancak son güncellemeden sonra flickering bende de başladı. Yada ayarlar sıfırlandığı için eski ayarlarımı tam yapamadım ve flicker yaşayabilecek bir ayardayım şu an ondan olabilir. Nasıl çözeriz bunu?
Sanırım oyunda genel bir sorun var herkes sorun yaşıyor düzeltirler heralde.

RickSancheZz

Üye
dün güncellemeden sonra ayarlarım sıfırlandığı için bendede fps dropları vardı, deneye deneye eski ayarlarımı buldum şuan sorun yok bende.

presto_86

Üye
oyunda 3 aylık oyun oynanmamış ilkkez rise online oynanan bir gaming laptop ile Monster tulpar 200hz i7 11800h 3060 ekran kartlı pc ile low ayarlarda 40 50 fps arası alıyorum oyuna optimizasyon güncellemesi gelmeden önce 100 fps oynuyordum . Bunu eleştirel bir yazı yazınca 6 gün dc yasaklaması alıyorum . Başka oyunlar oyunu oynanabilir kılmaya teşfik etmeye çalışırken neden 6gün dc engellemesi alıyorum ?
Hocam laptopla nasıl 100 FPS alıyorsunuz akıl işi değil bende de ona yakın laptop var 30 40 FPS yi geçmiyor dv de hatta dv kalabalık olduğunda 10 15 kere düşüyor full düşük de mi oynuyorsunuz acaba işlemci sıcaklığiniz.vs ne durumda

lorddark

Üye
Hocam laptopla nasıl 100 FPS alıyorsunuz akıl işi değil bende de ona yakın laptop var 30 40 FPS yi geçmiyor dv de hatta dv kalabalık olduğunda 10 15 kere düşüyor full düşük de mi oynuyorsunuz acaba işlemci sıcaklığiniz.vs ne durumda
düşük ayarlarda oynuyorum birde dlss i açıyorum performans modunda

Balerion

Üye
benim leptop ondan daha alt seviye ve 130-140 fp aliyorum. siz nasil fps alamiyorsunuz onu anlamamkla birlikte yüksek fps ne işe yariyor gerçekten çözemedim. Şaka etmiyorum, ben ping değerine bakiyorum. ping yüksekse fps 140 da olsa oynanmiyor (40 ping çok yuksek benim için, 10un altinda olmasi lazım) Eger ping yolken fps 40larda bile olsa gayet oynanıyor. Sonuc olarak bu işin fps ile alakasini tam kuramadım, asıl etken ping bence.

Ayrıca son güncellemeden sonra fps de srttı ping de arttı. Şu an ping yüksek oldugu icin daha kötü bende

lorddark

Üye
fps ekran yenileme hızı koşarken kare kare koşmamanızı sağlıyor eğer ekranınız da ekran kartınızla uyumluysa tabi .
siz nasıl 140 fps alıyorsunuz ayarları banada anlatırmısınız ?

Balerion

Üye
fps ekran yenileme hızı koşarken kare kare koşmamanızı sağlıyor eğer ekranınız da ekran kartınızla uyumluysa tabi .
siz nasıl 140 fps alıyorsunuz ayarları banada anlatırmısınız ?
Pc başina geçince geçince kontrol edip söylerim. Ancak ben bu işlerden anlayan birisi değilim. İnsan gözü saniyede en fazla 28 kare algılar yani 30 fpsde bile kare kare görmezsiniz. Fps degeri daha da arttıkca, hızlı oluo da göze bulanik görünmesi gereken nesneler bulanmadan görünür, bu da yapay bir görüntü oluşturduğu için motion blur eklenir. Yani yapay düzeyde yüksek fps yapay durmasın diye yapay bulanıklık ekleniyor. Ayrıca 140 fps var deli gibi lag var skill basamiyorum ne anladim bu işten isterse bir milyon fps olsun oyun takılıyor

lorddark

Üye
youtube.com/watch?v=pUvx81C4bgs şu videoda fpsler arası farkı net bir şekilde görebilirsiniz. lag konusunda birşey diyemem haklısınız ama bukadar özellikli bir bilgisayar alıp oynadığınız oyundan da bunun karşılığını almak istersiniz.

Myra

Üye
Bende güncelleme sonrası %25 daha düşük fps alıyorum.

Darktower

Üye

Dizüstü bilgisayarda oyunu harici GPU'ya tanıtman gerekiyor. Büyük ihtimalle eklemediğinizden düşük FPS alıyorsunuz.

2023-02-04_03-26.png

2023-02-04_03-27.png

2023-02-04_03-28_1.png

Kod:
C:\Program Files\RiseOnline\Game\RiseOnline\Binaries\Win64

2023-02-04_03-27.png

2023-02-04_03-28.png

presto_86

Üye

presto_86

Üye
Dizüstü bilgisayarda oyunu harici GPU'ya tanıtman gerekiyor. Büyük ihtimalle eklemediğinizden düşük FPS alıyorsunuz.

Ekli dosyayı görüntüle 12012

Ekli dosyayı görüntüle 12014

Ekli dosyayı görüntüle 12015

Kod:
C:\Program Files\RiseOnline\Game\RiseOnline\Binaries\Win64

Ekli dosyayı görüntüle 12014

Ekli dosyayı görüntüle 12013
Denedim işe yaramadı hocam kalabalıkta çok zorlanıyorum keyfi kalmıyor serbest yerlerde dv de 30 alabiliyorum

Burak YAKUT

Üye
300 fps ile oynuyordum 150 alıyorum suan :D 200 300 arası genelede suan 100 150 bide yeni patchte beyaz beyaz görüntüler olusuyor karakterler yanıp yanıp sövüyor canavarlar ekranda beyaz beyaz patlamalar oluyor. UI optimizeyi eklemişler bu normalken + ek seçenek yapmıslar açınca eski fps oluyor ama görüntü anlattıgım gibi kapatınca fps yerlerde ve gene cokta nadir olsa beyaz beyaz tuhaf görüntü bozulmaları mevcut

Şu anda bu konu'yu okuyan kullanıcılar

Üst Alt