REHBER Gathering(Toplayıcılık) Sınıf Bonusları ve Toplayıcılık Bonus Yemekleri

Aziz

Üye
Merhabalar;
Toplayıcılıkta (Gathering) Sınıf Bonusları ve Bonus Yemekleri olduğunu bir çok oyuncu fark etmiyor ya da bunları önemsiz görebiliyor. Elbette herkesin oynama stratejisi farklı olsa da bu tarz yemeklerin ne kadar avantajı olduğunu da göz önünde bulundurmalısınız. Bu video da gelir/gider olarak herhangi bir hesaplama yapmadan açıklamaya çalıştım. Alt tarafta ise bunu videolu olarak anlattım.

Toplayıcılık Hız Yemekleri:
Grilled Perch: Fishing %10 hız sağlar : 10 Dakika Boyunca
Omelette : Quarrying %5 hız sağlar: 10 Dakika Boyunca
Carrot Soup : Woodcutting %5 hız sağlar: 10 Dakika Boyunca
Baked Bonito: Harvesting %5 hız sağlar : 10 Dakika Boyunca
Salmon Steak: Arcaeology %5 hız sağlar : 10 Dakika Boyunca
Tomato Soup: Mining %5 hız sağlar : 10 Dakika Boyunca

1672861703712.png

Bu yemeklere ekstra olarak XP bonusu sağlayan yemeklerde vardır.

Toplayıcılık Xp Bonus Sağlayan Yemekler:
Fish Soup : %10 Fishing Toplayıcılık Tecrübe Puanı Sağlar 10 Dakika Boyunca
Sweet Corn Soup: %5 Harvesting Toplayıcılık Tecrübe Puanı Sağlar 10 Dakika Boyunca
Cream of Mushroom Soup : %7 Herbalism Toplayıcılık Tecrübe Puanı Sağlar 10 Dakika Boyunca
Cream of Asparagus Soup : %5 Quarrying Toplayıcılık Tecrübe Puanı Sağlar 10 Dakika Boyunca
Grilled Perch with Potatoes : %20 Fishing Toplayıcılık Tecrübe Puanı Sağlar 10 Dakika Boyunca

Aynı zamanda crafting içinde bonuslu yemekler var. Ancak onlar ayrı bir rehber konusu.

Toplayıcılık Bonusuna Sahip Olan Sınıflar İse:

DF38789A-2E1B-4F99-B7B2-F7EB00A26B16.jpeg

NOT: Yukarıda ki hız ve xp yemeklerinin hepsini aynı anda kullanabilirsiniz.

1672861985439.png

Örnek olarak resimde görüldüğü gibi hem toplama bonusu hem de xp bonus veren yemeklerin hepsini aynı anda kullanabilirsiniz. Herhangi bir kısıtlama ve sınırlama yoktur. Video da bundan ne yazık ki bahsetmemişim. Bundan dolayı hepinizden özür diliyorum. Ancak buradan bilgi edinebilirsiniz.

Videonun içeriği nedir?

Örnek olarak stonemasteryi toplamak için Warrior sınıfı %10 bonusa sahiptir. Warrior karakter yemeksiz ve herhangi bir özel toplama aleti olmadan stonemastery'i 2 dakika 45 saniye de toplarken, Omelette yemeği ile bu süre 2 dakika 30 saniyeye düşmektedir. 15 saniyelik bir fark az olsa da çevrede birden fazla taş olduğunda bu süre 1 taş toplama süreniz kadar sizi kısa sürede daha öne taşıyacaktır. Uzun süre toplama yaptığınızda bu süre katlanacaktır. Yani 1 saat kadar taş topladığınızda, daha az bir zaman zarfında daha çok materyal elde edeceksiniz. Ayrıca çevrede birden fazla farklı materyal olduğunda ve siz bu materyalleri toplama ihtiyacındaysanız, birden fazla toplama hız yemeği ve xp yemeğini bastığınız zaman, bu materyalleri de daha hızlı toplayabilir ve daha hızlı toplayıcılık tecrübesi kazanabilirsiniz.

Emeği geçen ve yemekleri bana sağlayan @Mitraileusse ’e teşekkürler.

İyi oyunlar.

Ekli dosyalar

• 1672931569380.jpeg
    1672931569380.jpeg
    6 KB · Görüntüleme: 257
  • 1672931578503.png
    1672931578503.png
    33.3 KB · Görüntüleme: 254
Son düzenleme:

Mitraileusse

Üye
Çok yerinde bi çalışma olmuş Eline sağlık Aziz abi . Bi çok kişi bunları merak ediyordu tam anlamıyla özetlemişsin

Alkoer

Üye
Çok detaylı bir çalışma olmuş. Emeğinize sağlık.

RickSancheZz

Üye
Eline sağlık, karakterimi oluşturduğumda bonusları bilseydim warrior açardım, mage ile weapon smittingde ilerlemeye çalışıyoruz, boşuna %10 karakter bonus kaybım var :)

Aziz

Üye
Eline sağlık, karakterimi oluşturduğumda bonusları bilseydim warrior açardım, mage ile weapon smittingde ilerlemeye çalışıyoruz, boşuna %10 karakter bonus kaybım var :)
Az görünsede iyi bir bonus. Yeni başlayan arkadaşlar daha dikkat ederler umarım :)

xneonx1

Üye
fishing yemekleri şu an yok. veya değişmiş güncel değil.

Agaragambi

Üye
Rogue ile harvesting 10 lvl yapana kadar göbeğim çatladı yan karakter priest onunla yapsaymışım keşke..

Şu anda bu konu'yu okuyan kullanıcılar

Üst Alt