Görev İtemlerinin Süreli Olması Hakkında [Öneri]

panaremas

Üye
Öncelikle herkese selamlar, gün geçtikçe insanların itemlenip güçlenmesi yerine, görev itemlerinin farm yapmaya fazlasıyla yeterli olduğundan ötürü kimse item yapmıyor düşürdüğü itemleri pazara koyarak pazardaki item sayısını arttırıp(itemler çok olduğu için satılmıyor ve fiyatlar dibi görüyor) pazarın ölmesine neden ölüyor. Bazı oyunlarda görev itemlerin süresi oluyor 1 hafta sonra görev itemleri siliniyor ve oyuncuya en sonunda item yapma zorunluluğu doğuyor. Şu an Rise Online harika bir şekilde ilerliyor ama pazarı 1 hafta öncesine nazaran oldukça yavaşlamış durumda. Pazara baktığınızda aynı itemden yüzlerce var ve fiyatı dibi görmüş durumda. Görev itemleri süreli olup silindikten sonra kişi mecbur olarak item yapacağından ötürü, oyun içerisindeki rekabet artıp fiyatların düzelmesine yardımcı olacaktır.

Sizin bu konuda bir düşünceniz var mıdır ? İyi forumlar...

:JonSnow:

Üye
Süreli olmasındansa verdiği özelliklerin düşürülmesi daha makul olacaktır diye düşünüyorum. Bu sayede oyuncular rekabet içerisine girecek ve mecburen eşyalarını yükseltmek zorunda kalacaklardır. Aksi halde oyunu oynamak için pek vakti olmayan oyuncular oyunu kısa vadede terk ederler.

panaremas

Üye
Süreli olmasındansa verdiği özelliklerin düşürülmesi daha makul olacaktır diye düşünüyorum. Bu sayede oyuncular rekabet içerisine girecek ve mecburen eşyalarını yükseltmek zorunda kalacaklardır. Aksi halde oyunu oynamak için pek vakti olmayan oyuncular oyunu kısa vadede terk ederler.
Kanka şu an oynayan farmerların hepsi 18 saat oynuyor :)

amaravolchkova

Üye
Öncelikle herkese selamlar, gün geçtikçe insanların itemlenip güçlenmesi yerine, görev itemlerinin farm yapmaya fazlasıyla yeterli olduğundan ötürü kimse item yapmıyor düşürdüğü itemleri pazara koyarak pazardaki item sayısını arttırıp(itemler çok olduğu için satılmıyor ve fiyatlar dibi görüyor) pazarın ölmesine neden ölüyor. Bazı oyunlarda görev itemlerin süresi oluyor 1 hafta sonra görev itemleri siliniyor ve oyuncuya en sonunda item yapma zorunluluğu doğuyor. Şu an Rise Online harika bir şekilde ilerliyor ama pazarı 1 hafta öncesine nazaran oldukça yavaşlamış durumda. Pazara baktığınızda aynı itemden yüzlerce var ve fiyatı dibi görmüş durumda. Görev itemleri süreli olup silindikten sonra kişi mecbur olarak item yapacağından ötürü, oyun içerisindeki rekabet artıp fiyatların düzelmesine yardımcı olacaktır.

Sizin bu konuda bir düşünceniz var mıdır ? İyi forumlar...
Aynen kardeşim sen git clanınla falan itemleri kas sırf pazara koyduğunda item satamıyorsun diye burada görev itemlerinden şikayet et bayağı mantıklı. Solo oyuncular için önerin nedir peki? Onların item masraflarını falan sen mi karşılayacaksın?

exden

Üye
Boyle bisi hangi oyunda var merak ettim. Orneklerini duymak isterim. Evet harpy foot sureli olsun ama armor ve silahlarin sureli olmasi ne demek? Siz item satacaksiniz diye sinirli vakti olan ben oyunu oynayamayayim mi? Ciplak mi kalayim bi anda?

labidu

Üye
Forumda gördüğüm en mantıklı konu.

"gün geçtikçe insanların itemlenip güçlenmesi yerine, görev itemlerinin farm yapmaya fazlasıyla yeterli olduğundan ötürü kimse item yapmıyor"

zNative

Üye
Merhaba,
Görev itemlerinin sürekli olma durumuna katılıyorum. Bahsedilen süre 7 gün olmasının yeterli olduğunu düşünüyorum.
Görev itemlerinin değerli olmasından dolayı oyuncular diğer itemleri tercih etmiyor.
Örneğin: Herhangi bir 4 classın "mavi" class itemlerinin pazar değeri şu anda yok.
Mor itemler de ise durum aynı değeri yok veya olması gerektiğinden çok düşük.
Golden Arrow, butcher cleaver, excalibur gibi ortalama itemlerin piyasa da aynı şekilde değeri yok.

Fakat görev itemleri süreli olsaydı bu tarz itemlere olan talep artardı ve satıcıya satılan itemler basılmaya başlanırdı.
İtemler basıldığı için npcden çok sayıda Upgrade Scroll Çekileceğinden serverdaki coin durumu hızla azalırdı.

panaremas

Üye
Bak işte attığın yorumun saçmalığı ... Öncelikle düşünüp yorum atıp sakin olman gerekiyor. Görev itemleri silinsin demiyoruz süreli olsun diyoruz solo oyuncu gayet kendine göre item yapabilir bu süre içerisinde. Benim itemleri satamama gibi bir derdim yok ben hem tl veriyorum hem farm atıyorum bana fark etmiyor. Fakat oyunun ilerleyişine bakarsan bu görev itemleri çok kuvvetli olduğu için kimsenin item almaya ihtiyacı olmuyor bilmem anlatabildim mi ?

zNative

Üye
Aynen kardeşim sen git clanınla falan itemleri kas sırf pazara koyduğunda item satamıyorsun diye burada görev itemlerinden şikayet et bayağı mantıklı. Solo oyuncular için önerin nedir peki? Onların item masraflarını falan sen mi karşılayacaksın?
Boyle bisi hangi oyunda var merak ettim. Orneklerini duymak isterim. Evet harpy foot sureli olsun ama armor ve silahlarin sureli olmasi ne demek? Siz item satacaksiniz diye sinirli vakti olan ben oyunu oynayamayayim mi? Ciplak mi kalayim bi anda?
Merhaba,
İtemlerin pazar değeri hızlıca düşerken senin pot mana masrafın bi noktadan sonra aşırı artmaya başlayacak. Bu durum karşısında ne yapmayı planlıyorsunuz.? Şu an Death Walley dışında hiçbir yerde farmın bir değeri yok. Lunaskarda farm yapmak sadece zaman kaybı

panaremas

Üye
Süreli itemler her şekilde item yapmana yardımcı olur. Zaten yapamıyorsan oyunda pek bir etkin yok demektir kardeşim

CoolRio

Üye
Vaktin yoksa zaten oynama dostum, bizim de vaktimiz yok biz de çalışıyoruz. İtem satmakla ne ilgisi var bunun, adam kendince mantıklı bir öneride bulunmuş. Görev itemiyle oyun oynuyorsan zaten şurda 1-2 ay daha anca oynarsın. Bu işin kuralı bu, ya farm yapıp iteme yatırırsın ya da parasını verir alırsın. Son seçenek olarak görev itemiyle 1-2 ay oynar yok olursun :D

DODOERDO

Üye
Daha güçlü itemler ortaya çıkıcaktır daha önemli sıkıntılar var şuanda bu arada görev itemleri hiç bir oyunda süreli değildir en azından benim oynadığım oyunlarda görev itemlerinin bi tık üstü daima pazarda satılır ki bu oyunda da bu şekilde sadece kendi açından düşünme adam günde 2 saat oyunna giriyo kafa dağıtmaya 15 20 saat farm yapanlar var diye adam oyunumu bıraksın saçma bence makul şuanda item def saldırı zımbırtıları elit setten sonra daha üst sınıf itemler zaten çıkıcak biraz boş muhabbet yani bizim yaptığımız oyunun daha düzeltilmesi gerekn ana şeyleri var okçu gibi party chate mpazardaki adama pm yaratıkların bugda doğması yakındaki auroya vurmak yerine kilitlendiği adama mesafe ne kadar olursa olsun mobun atak yapabilmesi vb gibi gibi

zNative

Üye
Daha güçlü itemler ortaya çıkıcaktır daha önemli sıkıntılar var şuanda bu arada görev itemleri hiç bir oyunda süreli değildir en azından benim oynadığım oyunlarda görev itemlerinin bi tık üstü daima pazarda satılır ki bu oyunda da bu şekilde sadece kendi açından düşünme adam günde 2 saat oyunna giriyo kafa dağıtmaya 15 20 saat farm yapanlar var diye adam oyunumu bıraksın saçma bence makul şuanda item def saldırı zımbırtıları elit setten sonra daha üst sınıf itemler zaten çıkıcak biraz boş muhabbet yani bizim yaptığımız oyunun daha düzeltilmesi gerekn ana şeyleri var okçu gibi party chate mpazardaki adama pm yaratıkların bugda doğması yakındaki auroya vurmak yerine kilitlendiği adama mesafe ne kadar olursa olsun mobun atak yapabilmesi vb gibi gibi
Konuyla senin talebinin hiçbir ilgisi yok bu konu altında bu konu tartışılırsa daha iyi olur. Oyuna günde 2 3 saat giren adam zaten 2 ihtimali vardır ya itemlidir ya da farmerdir. Artık pvpnin kapalı olduğu bölgelerdfe yapılan farmın bir değeri kalmadı.

Buddha

Üye
60Level görev itemli asasım (67ap görev silahı) 850 AP ye sahip. +2 Elite armor defansı ve 5dex bonus veren quest armorlarım baya güçlü. +7 dex bonuslu takılarım efsane.

Merak ettim görev itemlerinin ne kadar zayıf olması gerekiyor sence ?

Senin dediğine göre 2m'lik spike +7 ve +2 elite set ile pk ve farmda gayet yeterli olacak charım ? Senin itemlerin gene pazarda bekleyecek ? :unsure:

panaremas

Üye
MMORPG oyununun amacı budur zaten vakit harcayarak kendini geliştirirsin ki bu dediğim olay zaten solo oyuncuya yarayan bir durum ben czde farmımı patır kütür atıyorum ama görev itemiyle priest olsun warrior olsun herkesi tokatlayıp yolluyor işte bu saçm .

panaremas

Üye
60Level görev itemli asasım (67ap görev silahı) 850 AP ye sahip. +2 Elite armor defansı ve 5dex bonus veren quest armorlarım baya güçlü. +7 dex bonuslu takılarım efsane.

Merak ettim görev itemlerinin ne kadar zayıf olması gerekiyor sence ?

Senin dediğine göre 2m'lik spike +7 ve +2 elite set ile pk ve farmda gayet yeterli olacak charım ? Senin itemlerin gene pazarda bekleyecek ? :unsure:
Ben zayıf olsun demiyorum süreli olsun diyorum belirli süre içerisinde bu kişi görev iteminden yüksek item alsın. Daha sonrasında kendini geliştirsin geliştiremeyende bıraksın oyunu kanka emek oyunu bu free oyun değil MMORPG

exden

Üye
Merhaba,
İtemlerin pazar değeri hızlıca düşerken senin pot mana masrafın bi noktadan sonra aşırı artmaya başlayacak. Bu durum karşısında ne yapmayı planlıyorsunuz.? Şu an Death Walley dışında hiçbir yerde farmın bir değeri yok. Lunaskarda farm yapmak sadece zaman kaybı
Benin pot masrafim artmasin diye uzerimdeki itemleri silmeyi onermenizi ayakta alkisliyorum. Tesekkurler buyuk beyinli arkadasim.

Şu anda bu konu'yu okuyan kullanıcılar

Üst Alt