Öneri görevler ve eşya-sandık ödüllü etkinlikler

Zonta

Üye
görevlerden verilen tecrübe puanları aşırı olmamalı. bir anda kendimizi en üst seviyede bulmayalım. pve ortamının bir anda bitmemesi gerekir. bazıları hemen 70 olalım exp kasarak vakit harcamayalım diyeceklerdir. onlara mmorpg nin ne anlama geldiğini az biraz araştırmalarını diliyorum. yani kısacası kolayca en üst seviyeye çıkılmasın. oyuna emek harcayan ile yatan arasında fark olsun.
bir diğer önerim ise eşya - sandık ödüllü etkinlikler ya olmasın ya da günde 1 olsun ve sandıklardan çıkacak ödüller bağlı olsun. oyun eşyadan yana aşırı bol olmasın. değerli olsun, güçlü olmak için insanlar uğraşsın. unutmayın az olan her zaman değerlidir.

Zonta

Üye
Kusura bakma ama sen private pk server istiyorsun sanırım. Arkadaş pve zaman kaybı geliyorsa mmorpg oynama o zaman. Rol yapma oyunu adı üstünde. Demişsin 6 ayda oyun biter. Tam tersi düşüncedeyim. İnsanlar son seviyeye hemen gelip bomboş ortalıkta dolanıp bazıları tarafından yıldırılıp bırakabilirler oyunu. Eski zaman oyuncusuyum ben. Senin istediğin yeni zaman oyunlarıysa ben anlamam.

Justice

Yönetici
Game Designer
Merhaba,

Oyunda "grinding" bitmeyecek. Bir süre seviye için, bir süre ekipman için, bir süre rünler ve diğer başarımlar için "farm" yapacaksınız. Ancak 6 ay veya 1 yıl boyunca da seviye için uğraşmayacak oyuncular. Oyunun monotonlaşmaması adına PVE kısmını zengin tutacağız. Örneğin; rünler daha çok zindan, etkinlikler ve sezondan elde edilebilecek. 4 farklı kalitede rün bulunuyor: Basic, Rare, Epic, Legendary. Bir efsanevi rün elde etme şansınız %1-5 civarında. Elde ettiğiniz efsanevi rünün de kendi içinde minimum ve maksimum değerleri olacak ve "identify" ettiğinizde random bir değer elde edeceksiniz (Max değerleri çok düşük oranlarda verecek). Sadece rünlerinizi ideal hale getirmeniz bile ayları bulabilir. İlerleyen günlerde daha detaylı bilgiler paylaşacağız.

Anlaşılırlığı arttırmak için kullanılan yabancı kelimelerin karşılıkları aşağıda paylaşılmıştır:
Grinding: İngilizce'de "gıcırdatma veya bileme" anlamına gelse de oyun sektöründe bir işlemi defalarca yapmak için kullanılır. Seviye için grinding yapılabilir, eşya için grinding yapılabilir. Örnekler çoğaltılabilir. Farming'le neredeyse aynı anlamdadır, sadece farming biraz daha genel bir tabirdir, grinding daha spesifik durumlar için kullanılır.
Basic: Temel seviye
Rare: Nadir
Epic: Epik, destansı
Legendary: Efsanevi
Identify: MMORPG'lerde özellikleri gizli bir şekilde düşen eşyaların özelliklerini ortaya çıkarma işlemidir. Bu bir eşya yardımıyla ya da NPC aracılığıyla olabilir.
Random: Rastgele

Justice

Yönetici
Game Designer
Şu anki planlamaya göre; eşyaları 1-2-3-4 rün slotlu şekilde belirli yerlerden elde edebileceksiniz. Bir el ile kullandığınız silahlarda max 2 rün slotu, iki el ile kullandığınız silahlarda max 4 rün slotu bulunacak şekilde düşürebileceksiniz. Silahlara rün açma gibi bir işlem olmayacak. Yani mağazada satılan bir eşya ile silahlara rün açma işlemi yapsak bu P2W'e zemin hazırlamak olurdu. Bunun yerine silahları elde ettiğinizde kaç rün slotu varsa o şekilde kullanabileceksiniz, sadece bazı rün slotları kilitli halde olabilecek bu rün slotlarını açmanız gereken bir eşya bulunacak. Bu eşyayı ister mağazadan ister oyundan elde edebileceksiniz. İsteyen cüzi ücretle mağazadan alacak isteyen oyundan elde edecek. Aslında mağazadaki birçok şeyi oyun içinde elde edebileceksiniz. Şanssız, sabırsız veya vakti az olanlar mağazayı bir alternatif olarak kullanabilecek. Kostüm gibi kozmetik eşyalar dışında birçok şeyi sezon, zindan veya özel etkinliklerle elde edebileceksiniz.

Zonta

Üye
Her oyunun kendine ozgu yapisi vardir, o yapi donemin sartlarini karsilamak zorundadir.
Butun onerin basit hic bir mekanigi olmayan,KO ile ayni olmasi uzerine.
KO harici bir oyun oynamadin sanirim.
Oyunu level ve pk dan ibaret sanan birine cevap bile vermemek gerekiyor ama bu da bizim kusurumuz olsun.
Lvl zor olmazsa ko pvpsi olur diyerek
Bu oyuna knight online private sunucusu muamelesi yaptigin icin ciddiye alip daha fazla cevap yazmayacagim.
İyi gunler .
Tartışmaya gerek yok hocam. Sen benim dilimden anlamıyorsun. Ben senin tavrını hiç anlamıyorum. Anlatmak istediğimi sen kendine göre evirip çevirip ona göre cevap verdin. Neyse Polemiğe değmez. Merak edileni güzelce Justice anlattı. Pve-pvp bol ve güzel olacak. Pat diye 1-2 haftada son seviye olunmayacak gibi. Benim anlatmaya çalıştığım buydu.

tarik1995

Üye
Benim şahsi fikrim oyunda sadece pve pvp değilde bahsedildiği gibi balıkçılık madencilik ve npcler üzerinden şehirler arası ticaret gibi sadece item değil paranında kasılabileceği sistem yapılabilir ve kesinlikle oyuncuların online saatini pozitif yönde etkiler bu

cita1905

Üye
Arkadaşlar kısacası kimse 70 seviyeye 2 ayda gelmek istemez. Ama 1 ayda da 70 olunmamalı. Bir de ben günde 5 6 saat farm yaparsam 30 40 Tl değerinde bir kazanım elde etmeliyim. Bu de oyun içi seviye atlamam ve kazandığım item, para vs dahil olmalı. Bunun altı veya üstü olursa oyun sadece para için oynanan diğer oyuna benzer. Pk ortamında 5 6 saat pk atarsam da cebimden scroll ve pot parası olarak en fazla 5 10 tl çıkmalı

Lolgamelol2

Üye
Merhaba,

Oyunda "grinding" bitmeyecek. Bir süre seviye için, bir süre ekipman için, bir süre rünler ve diğer başarımlar için "farm" yapacaksınız. Ancak 6 ay veya 1 yıl boyunca da seviye için uğraşmayacak oyuncular. Oyunun monotonlaşmaması adına PVE kısmını zengin tutacağız. Örneğin; rünler daha çok zindan, etkinlikler ve sezondan elde edilebilecek. 4 farklı kalitede rün bulunuyor: Basic, Rare, Epic, Legendary. Bir efsanevi rün elde etme şansınız %1-5 civarında. Elde ettiğiniz efsanevi rünün de kendi içinde minimum ve maksimum değerleri olacak ve "identify" ettiğinizde random bir değer elde edeceksiniz (Max değerleri çok düşük oranlarda verecek). Sadece rünlerinizi ideal hale getirmeniz bile ayları bulabilir. İlerleyen günlerde daha detaylı bilgiler paylaşacağız.
Oyunda pve kısmını zengin tutacağız demişsiniz ama günlük görev bile yok nasıl zenginlik bu.

Şu anda bu konu'yu okuyan kullanıcılar

Üst Alt