İşlemci Önerisi

Liquit

Üye
Arkadaşlar i5 3. nesil var i5 12700 yada amd 5500 hangisi daha iyi olur ekran kartık 1050 ti. Birde orta yollu ana kart önerilerinize ihtiyacımız var.

Kenshin

Senior Moderatör
Merhaba,

i5 12700 tercih ederdim, aralarında çok performans farkı yok fakat oyun için Intel daha iyi gibi geliyor bana.

Porteur

Üye
Arkadaşlar i5 3. nesil var i5 12700 yada amd 5500 hangisi daha iyi olur ekran kartık 1050 ti. Birde orta yollu ana kart önerilerinize ihtiyacımız var.
1050ti ekran kartı için bu denli güçlü işlemcilere gerek yok. 10 veya 11. nesil işlemci yeterli olur

Opus Magnum

Üye
Merhaba,

i5 12700 tercih ederdim, aralarında çok performans farkı yok fakat oyun için Intel daha iyi gibi geliyor bana.
Bilgisayardan anladığınıza emin misiniz? 1050ti varken seçimi etkileyecek tek şey fiyattır. Fiyatı hangisi uygunsu onu alıp geçicek. Forum moderatörünün yoldaki adamdan biraz farkı olmalı.

Kenshin

Senior Moderatör
Bilgisayardan anladığınıza emin misiniz? 1050ti varken seçimi etkileyecek tek şey fiyattır. Fiyatı hangisi uygunsu onu alıp geçicek. Forum moderatörünün yoldaki adamdan biraz farkı olmalı.
Bana cevap vermenize gerek yoktu. Konuyu başlatan kişiye önerinizi sunun yeter ;)

KAYBERENN

Üye
r5 5600 x tercih edebilirsiniz çok daha iyi performans alırsınız intelin o versiyonuna göre

Pitou

Üye
işlemci direkt ne alman gerektiğini söyleyemeyecem fakat . Kesinlikle "İNTEL" almalısın. İntel Rise Onlinede daha iyi çalışıyor. Ben amd kullanıyorum ve amd işlemcisi olan çoğu oyuncu crash sorunlarıyla uğraşıyor.

Ries

Yönetici
Game Master
AMD işlemcilerde genel bir sorun yaşamaktayız. Bu işlemciler çoklu çekirdek performansı açısından iyi olsa da oyun tek çekirdekli işlemci performansına göre çalışmaktadır. AMD' nin tek işlemci performansı alabileceğiniz max. FPS değerini ve FPS değerlerindeki dalgalanmayı doğrudan etkilemektedir. Unreal Engine ile yapılmış oyunumuz işlemci gücünü de kullandığından işlemci her noktada istenilen performansı veremeyebiliyor. Güçlü bir işlemci olduğu sürece problem yaşamazsınız fakat giriş seviye işlemcilerde bu problem görülmektedir.

Bilgilendirme amaçlı konunun altına bu durumu belirtmek istedim.

İyi günler.

:NaturoN:

Üye
Bu işlemciler çoklu çekirdek performansı açısından iyi olsa da oyun tek çekirdekli işlemci performansına göre çalışmaktadır.
Bu oyunun kodlaması ile ilgili bir durum mu yoksa Unreal oyun motorundan dolayı mecbur kalınan bir durum mu?

BEARFACT

Yönetici
Game Master
Bu oyunun kodlaması ile ilgili bir durum mu yoksa Unreal oyun motorundan dolayı mecbur kalınan bir durum mu?

Kodlama ile alakalı olan sorunları biz tespit edip zaten durumu çözüme kavuşturuyoruz. Bizden bağımsız olarak Unreal üzerinde olan güncelleme/düzenlemeler daha önce onlarında görmediği sorunlar başka sorunlara yol açabiliyor.

Şu anda bu konu'yu okuyan kullanıcılar

Üst Alt