Laptop kullancisi olarak sorun yaşıyorum.

KarinRiverside

Üye
AMD denemedim ama Intel Iris ile denedim çok kötü. 5-6 FPS ancak alıyor.
Özetle Intel UHD, Intel Irıs ile oynanmıyor. AMD tarafında da benzer bir durum vardır diye tahmin ediyorum.
Oyun hem CPU temelli bir oyun, hem de iyi bir harici ekran kartın olmazsa kötü performans veriyor...
AMD R5 3600X ile Launcher üzerinde Low(Global) ayarlaması ile hemen hemen sabit 55-60 arası FPS alabiliyorum.

KarinRiverside

Üye
ben ryzen 3 2200g ile dorionda ve dv townda 15-20 arası fps alıyorum.
Ama zindanda veya kalabalık olmayan herhangi bir bölgede anlık 50 fps gördüğümde oluyor 40 fps'de oluyor.
yani kalabalık olmayan her yerde gayet stabil gidiyor her şey.
tek sorun bir yerden ışınlanma veya camp değişimi çok uzun sürüyor. 2 kamp arası saçlarım beyazlıyor resmen.

işlemciyi upgrade yapsam bu ışınlanma olayında bir rahatlık yaşar mıyım esasında benim sorunum bu :)
ekran kartını ileride almayı düşünüyorum. şuan için ikisi biraz zor.
Launcher ayarlamaları:
DirectX=11; CPU POWER=Off veya Low(Global)
Oyun için ayarlamaları:
UI Optimizasyon kapalı
Temporal yerine FXAA deneyin.
Oyun profili: Low

Bu ayarlarda kaç FPS alıyorsunuz? Ayrıca 3.1.2 yama notunu kontrol eder misiniz? Orada CPU POWER ayarlamaları ile ilgili detaylı bilgiler mevcut, kendinize göre seçin.

Pr0life

Üye
Launcher ayarlamaları:
DirectX=11; CPU POWER=Off veya Low(Global)
Oyun için ayarlamaları:
UI Optimizasyon kapalı
Temporal yerine FXAA deneyin.
Oyun profili: Low

Bu ayarlarda kaç FPS alıyorsunuz? Ayrıca 3.1.2 yama notunu kontrol eder misiniz? Orada CPU POWER ayarlamaları ile ilgili detaylı bilgiler mevcut, kendinize göre seçin.

birebir bu ayarlarda ortalama 40 FPS alıyorum. kalabalık yerde biraz düşüyor ama sorun etmiyorum onu.
tek sıkıntım ışınlama olayı çok yavaş. işlemciyi değiştireceğim bir kaç güne. belki biraz rahatlama olur.

Bstrafe

Üye
Bugün ram yükseltme için görüştüm ikincil slot için 16 ve 24 GB takviye yapilabiliyormus gerçi cihazı görmek lazım dedi ama SSD var cihazda 24 GB ram ekleme yapsam yeterli olur mu?
Senin bilgisayarın kötü değil kardeşim Oyunun optimizasyonu yok ( zayıf değil YOK ) . 240fps warzone oynadığım bilgisayarda 60fps Rise oynayamıyorum.

_F_G_

Üye
8x8 ram yapınca toparladım biraz. Benim durumumda olan varsa ram takviyesi faydalı.

xRaw

Üye
İlginçtir very low'da aldığım FPS'ten çok daha fazlasını low-medium'a çekince aldım.
Görev Yöneticisinden baktığımda oyun ekran kartına da çok az yük bindiriyor, işlemci üstündeki apu ile %7-8 oranda benzer kullanım gösteriyor.
Umarım gelecek güncellemelerde daha stabil hale gelir bu konular.
(notebook Ryzen 4800h - rtx3050 - 16gm ram - m2 ssd , launcher dx12 - cpu power OFF mod)
(nvidia dlss perf. - fps booster on - opm on - ui opt. on - anti-aliasing msaa)

_F_G_

Üye
Konuya ek olarak oyunun ilk giriş uygulamasında high performans ve d11 seçili olması oyunu çok rahatlatıyor.

Şu anda bu konu'yu okuyan kullanıcılar

Üst Alt