Merhaba

Amentist

Yeni Üye
Herkese merhaba....
Ben yeni bir oyuncuyum.. K.O. geçmişimde yok. Öncelikle, bu oyunda emeği geçen herkese teşekkür ederim. ellerinden gelen her şeyi yapmışlar ve yapmaya çalışıyorlar.. Craft sistemi hoş, uğraşan insanların bir şeyleri kazanması bir şeyleri elde etmesi için dizayn edilmiş. Fakat, anlamadığım bir kaç konu var.
1-75lvl olduğunda, Global chatin kapanması.. Ben yeni bir oyuncuyum.. K.O. geçmişimde yok. Global Chat olmazsa, insanlar ile nasıl iletişim kuracağım? Global chat sayesinde insanların Partylerine katılıyorum, onlar ile sohbet ediyorum, onlardan bilmediğim şeyleri sorarak, bir şeyleri öğrenmeye çalışıyorum. Bölgesel chat, insanlar ile iletişim kurmakta bir işe yaramıyor..
2- Droplu Map: H3,4,5,6 . Row açılan bu bölgeler zaten, çoklu Pc sahiplerinin ellerinde, tekellişmiş durumda. Oralarda, boş bir yer bulmak, yada insanlar ile saatlerce uğraşmak zor. ve hadi uğraştın ve kazandın. 1-2 saat sonra Dc oluyorsun. çok sinir bozucu.. hadi Row geçelim, aktif olarak bir şeyler yapmaya çalışalım. ROW çalışmadığı H1, Saatlerce aktif olarak oynarsanız, rowlu insanlar ile kazanacağınız şeyin farkı nedir?. bir farkı yok. Sadece yorgunluk ve baş ağrısı..
3- Dead valley: harita çok küçük, slotlar az, ölüm mesajlarından sürekli gelmesinden dolayı, insanların yazıları görünmüyor.. sevgili Lunaskarlı arkadaşlarım zaten aşırı kalabalık .. Bir Proteanlı olarak sürekli, bizim içimizden geçiyorlar..
4- Oynanış: karakterden fazla uzaklaşamadığımız için çevreyi izlemek yada kaçmak zor. assassin creed bile, assassin için bu kadar kaliteli bir yapım sergilememiştir.

5- Etkinlikler: Binek yarışı; bunu anlıyorum. özel binekler var, bunları alanların tabii doğal olarak. Bir kaç adım önde olması gerekli. ama ve lakin anladığım kadarı ile oyunda ki en büyük etkinlik sandığının onun kazanına verilmesi ne kadar adil?
Diğer Etkinlik ise; Ekipler Dengesiz, Sayılar dengesiz. onun her şeyinde bir dengesizlik var.. zevk vermiyor..
6- Upgrade sistemi: Bunda nasıl bir sistem olduğunu anlamadım.. 40 tane Heavy malzemeyi +7 yapmak için biriktirdim, içlerinden sadece 1 tanesini geçirebildim.. ARCANA scrolluğunda ne işe yaradığını anlamadım. Upgrade sisteminde, oranı ne kadar arttırıyor? çünkü işe yaramıyor gibi. Birde, heavy dediğimiz ekipman 5. sınıf bir ekipman. Diğer yüksek sınıf malzemeleri geliştirmeye çalışan arkadaşlara başarılar diliyorum..
7-Unique Malzemeler çok hızlı gelmedi mi? Eski bir sunucunuz var, bunu görüyorum. bir çok insanda eski oyuncu. ama bu Galia/mantis sunucuları yeni, Daha açılalı bir ay oldu yada olmadı. Piyasa yada insanlar henüz oturmadan, bir anda unique malzemeleri oyuna sokmanın mantığını pek anlamadım..
8-Farm premium.. Droop, bununda pek bir işe yaradığını düşünmüyorum.. Xp premiumdan hiç bir farkını göremedim..

Şuanda gördüğüm şeyler bunlar. Oyuna ayırdığım süre bir çok insandan düşüktür.. Benden daha, çok süre ayıran insanlar kadar bir şeyleri kazanmak istemiyorum. yada daha çok para harcayan insanların standartlarını istemiyorum.. Bu bir oyun ise, azda olsa buraya girdiğimde eğlenmek istiyorum.. yada burada zaman geçiriyorsam birazda olsa bunun bir şeylere değdiğini görmek istiyorum..

Yazımın uzun olduğu için özür dilerim.. okuyan ve yorumlarını paylaşan herkese çok teşekkür ederim.. Herkese iyi günler ve iyi oyunlar dilerim..

MmoRpg

Üye
Dostum bu ve ko dediğin oyun p2w nirvanası .
Sana basit bir örnek verim oyunda okçu sınıfı var ok almak zorunda ve sınırı var bu problemi ortadan kaldırmak yerine bu problemden kazanç sağlamışlar :) mağazadan çektiğin item ile ( aylık ) okun hiç bitmiyor :)
bu ve diğer oyunu oynayan insanlar bunu kabul ederek oynuyor.Tek bir sıkıntı var yönetim sözlerinin neredeyse %90 ını tutmadı . Yine bunun da en basit örneği premium.
1 adet pre olacaktı ve çeşitlendirilmeyecekti ama bundan da bir kar amacı güdülüyor. Oyuncular istedi lafının arkasına sığınılıyor.
Ayrıca arvaad sunucusunun 2. haftasında elinde dark mamba +7 olan eleman unutulmadı ...

ayarszm35

Yeni Üye
Tesbitlerin gayet yerinde alfa beta bütün süreçlerini takip edip katılmış biri olarak yönetimin bizler kandırdığını düşünüyorum bu benim kendi şahsi fikrim yeni svlar sevdiğimiz bazı yayıncıların katılmıyla geldik ama yine hüsran malesef

Şu anda bu konu'yu okuyan kullanıcılar

Üst Alt