Öneri Offline Merchant hakkında önemli bir öneri

Nisshe

Moderator
Oyuna başlayıp bırakanların, pazar açıp unutanların ( +4 Leather gibi çöp itemler pazarda var ) , gereksiz pazar açanlardan ( Halen Exp Scrool Satmalar ) veyahut ta sanırsam oluşan bir bugdan dolayı offline merchantta tüm itemleri çekilse dahi pazar bozulmamasından dolayı Dorion 1 sunucusuna girdiğimiz de bilgisayar işlemcisi çok ısınmadan dolayı üstünde sucuk pişirebileceğim kıvama geliyor.

Önerim olarak Offline Merchant'ın belirli bir saat aralığı sonrasında otomatik olarak kendini destroy etmesi gerekiyor. ( Örn; 16 Saat ) Böylelikle bilgisayarlar da yaşanan geç render alma gibi sorunlar ile karşılaşmayız ve Mapler'de yaşanan gereksiz görüntü kalabalığı ortadan kalkar. Sürekli Merchant işi ile uğraşan kişiler için tekrar merchant kurmak çok ta zor olmamalı. Ayriyetten pazar bozamayan kişiler için belirli bi süre aralığı sonrasında otomatik bozulmasından dolayı bug yaşamaz diye tahmin ediyorum.

Ekstra olarak önermemin sebebi şudur;

Bir kişi 3 Gün önce örnek vermek gerekirse +1 Holy Maul'u 6 M fiyatına offline merchant'a koymuş ve unutmuş pazar sisteminde arz talep orantısı olduğu için gereksiz bir itemin bile fiyatı düşmüyor

Çünkü 3 Gün Önce 6 M olan +1 Holy Maul için bugün yeteri kadar arz bulunmamaktadır bunun sebebi de piyasaya daha kaliteli itemlerin sürülmesidir fakat pazarda bir çok kişi belirli bir süre önce 6 M fiyatına koyduğundan dolayı bugün 3 M gibi bir fiyat olması gereken itemin fiyatı değişmemektedir.

Kendi düşüncelerinizi de belirtirseniz sevinirim.

NOT: Holy Maul piyasasını tam bilmiyorum kafamdan salladım :D

EaGLe*

Üye
Önerim olarak Offline Merchant'ın belirli bir saat aralığı sonrasında otomatik olarak kendini destroy etmesi gerekiyor. ( Örn; 16 Saat ) Böylelikle bilgisayarlar da yaşanan geç render alma gibi sorunlar ile karşılaşmayız ve Mapler'de yaşanan gereksiz görüntü kalabalığı ortadan kalkar. Sürekli Merchant işi ile uğraşan kişiler için tekrar merchant kurmak çok ta zor olmamalı. Ayriyetten pazar bozamayan kişiler için belirli bi süre aralığı sonrasında otomatik bozulmasından dolayı bug yaşamaz diye tahmin ediyorum.
Bunu ticket atarak bende belirtmiştim. Sadece benim önerim 24/48/72 saat olaraktı. Yani hafta sonu tatile yada dinlenmeye giden birisinin pc ye ulaşmadığı süre zarfında en azından satışa devam etmesi iyi olur. 72 saat ten sonrarı fazla olur. Hatta Offline pazarı seçtiğimizde bize seçenek sorabilir.

Şu anda yapılması gerekende forum/discord/oyun için den bir zaman verip (pazartesi akşam 9 gibi mesela) serverlara rest atılıp bütün pazarların kapanması genel temizlik için ihtiyaç. Verilen süreye kadar pazarını kapatabilen kapatır en azından onlarda madur olmadan offline pazar sistemine tekrardan başlanabilir.

ANGEL

Üye
Direk merchant kalksın,action house geçelim bu dertlerde bitsin olmazmı?

Aşağıdaki konuya yorum bırakabilirsiniz,teşekkürler.

Şu anda bu konu'yu okuyan kullanıcılar

Üst Alt