Oyuna gelecek yenilikler(meslekler),Tahminlerinizi alalım :)

ANGEL

Üye
Önce kendi tahminlerimi yazayım:

Dorionda taş ocağı gibi bir yer gördüm,sanırım oyuna madencilik gelecek.
MADEN.jpg

Tarron kampta balık tutma sahası gibi bir yer yapmışlar , oraya da balıkçılık gelebilir . Ayrıca Dorion limanda bir npc var, gene balıkçılıkla ilgili olabilir.
TARRON.jpg

BALIKÇILIK.jpg

Dorion'da bir oduncu kulübesi ve npc si var, orada odunculuk yapılacak olabilir.
ODUN.jpg

Gene Dorionda garden yani bitki bahçesi var ve npcsi,çiftçilik çiçekçilik gibi birşeyde gelebilir.
ÇİÇEK.jpg

Taverna gibi bir bölümde var ve npcsi ,orada meşrubat yada içki üretimi gibi birşey olabilir.
TAVERN.jpg

Ayrıca Dorion'da denize girilebilen bir bölüm var,bu bölümde zıpkınla balık avlama gibi birşey eklenecek olabilir mi? Ne dersiniz? Sizin fikirleriniz nelerdir?
DENİZ.jpg

Sizin de tahminleriniz yada önerileriniz varsa yazabilirsiniz.

Son düzenleme:

Yararım

Üye
dünyadaki benzerlerinde olduğu gibi title sistemi gelirse güzel olur, isinin önüne ekleyeceğin değişik titlelar oyuna eğlence ve hırs katacaktır, mesela zor bir boss u kesen ilk gruba conquer of the ...., görünmezlik ile elde edilen ..... kill sonrası shadow prince/princess gibi. İnsanlar bu ünvanları almak için çabalayacaktır ve bu oyuna tatlı bir rekabet katar.

huseyin35

Üye
Analizlerini beğendim. Zıpkın ile balık avı biraz uçuk geldi. Bdo'da mevcut fakat bu oyuna fazla gibi geliyor. Knight online PK'sı(pvp) si ile sevilen bir oyun. Fakat Geliştiriciler bir konuda yanılıyorlar. Knight Online'dan uzaklaştıkça player kaybedeceklerini düşünüyorlar. Oysa pvp kısmı mantıken aynı kalarak pve ve meslekler, zindanlar, craft sistemi, binek yakalama, binek özellikleri, item stat konularını konularını genişletirlerse çok şey kazanacaklar. Dünya'da 300million mmorpg seven var ise 50binine yönelik çalışmaya devam ediyorlar. Alfa 2 nin merchant sistemi ile başlaması, delos, crystal etkinliği vs. Bariz oyunu tamamen kopyalamaya çalıştıklarının göstergesi. Halen beta'dan umudumuz var bekliyoruz bakalım.

Kendi şahsi fikrimdir. Bu şekilde devam ederlerse hem ko tayfasını, hem mmo seven yerli tayfasını kaybedecekler. Ayrıca dünya'daki diğer mmorpg seven 500 million playerdan 1 tane bile oyuna çekemeyecekler.

ANGEL

Üye
Analizlerini beğendim. Zıpkın ile balık avı biraz uçuk geldi. Bdo'da mevcut fakat bu oyuna fazla gibi geliyor. Knight online PK'sı(pvp) si ile sevilen bir oyun. Fakat Geliştiriciler bir konuda yanılıyorlar. Knight Online'dan uzaklaştıkça player kaybedeceklerini düşünüyorlar. Oysa pvp kısmı mantıken aynı kalarak pve ve meslekler, zindanlar, craft sistemi, binek yakalama, binek özellikleri, item stat konularını konularını genişletirlerse çok şey kazanacaklar. Dünya'da 300million mmorpg seven var ise 50binine yönelik çalışmaya devam ediyorlar. Alfa 2 nin merchant sistemi ile başlaması, delos, crystal etkinliği vs. Bariz oyunu tamamen kopyalamaya çalıştıklarının göstergesi. Halen beta'dan umudumuz var bekliyoruz bakalım.

Kendi şahsi fikrimdir. Bu şekilde devam ederlerse hem ko tayfasını, hem mmo seven yerli tayfasını kaybedecekler. Ayrıca dünya'daki diğer mmorpg seven 500 million playerdan 1 tane bile oyuna çekemeyecekler.
Çok acımasız bir eleştiri olmadımı biraz dostum.Ben şahsen bir yerli yapım olarak,bu grafiklerle yaşayan bir oyun yapabildiğimiz için çok gururluyum şahsen.Tamam bir tane oyundan çok fazla esinlenme var oyunda kabul ama bu dahada ötesine geçemiyecekleri anlamına gelmez.Delos ile Narun towerı karşılaştırırsan,kat inme çıkma haricinde , çok fazla bir esinlenme ben şahsen göremedim,narun tower bambaşka bir kule olmuş ,hiç gezdinmi bilmiyorum.

Oyuna çok farklı mesleklerin geleceğini,merchant ve trade sisteminin p2w öğesini sıfıra indirecek şekilde mutlaka değişeceğini,oyuna çok fazla sayıda etkinlik ve dungeonlar geleceğini ben şahsen iliklerime kadar hissediyorum,bu daha başlangıç...Dünyada mmo seven 400 milyon :D playerın hepsi gelirse zaten sistemler çöker,bize ağzımızın tadını bozmayan ve efendi 20.000 kişi yeter.

yorumun için teşekkür ederim,son olarak zıpkıncılık kazanacak diyorum :).

ctosun92

Üye
bu tarz şeylerin geleceği zaten biliniyor fakat bunlar oyuna official sürümden sonra bile eklenebilir oyunun şuan oynanabilirlik açısından düzeltilmesi gereken bazı durumları var

waqqaberry

Üye
Çok acımasız bir eleştiri olmadımı biraz dostum.Ben şahsen bir yerli yapım olarak,bu grafiklerle yaşayan bir oyun yapabildiğimiz için çok gururluyum şahsen.Tamam bir tane oyundan çok fazla esinlenme var oyunda kabul ama bu dahada ötesine geçemiyecekleri anlamına gelmez.Delos ile Narun towerı karşılaştırırsan,kat inme çıkma haricinde , çok fazla bir esinlenme ben şahsen göremedim,narun tower bambaşka bir kule olmuş ,hiç gezdinmi bilmiyorum.

Oyuna çok farklı mesleklerin geleceğini,merchant ve trade sisteminin p2w öğesini sıfıra indirecek şekilde mutlaka değişeceğini,oyuna çok fazla sayıda etkinlik ve dungeonlar geleceğini ben şahsen iliklerime kadar hissediyorum,bu daha başlangıç...Dünyada mmo seven 400 milyon :D playerın hepsi gelirse zaten sistemler çöker,bize ağzımızın tadını bozmayan ve efendi 20.000 kişi yeter.

yorumun için teşekkür ederim,son olarak zıpkıncılık kazanacak diyorum :).
Delos ve Narun Tower dışında başka bi esinlenme göremedin, hmm...... tamam bro.

Shikato

Üye
Bunların geleceği belirleniyordu zaten ama meslek sistemi ile ne yapılacağı belli değil aklım da bir iki fikir var az çok da tahmin edebiliyorum :)

nurus207

Üye
ben oyunun meslek sistemine uygun olduğunu düşünmüyorum,bence böyle bir sistem gelmeyecek.

ctosun92

Üye
Ya oyunun ko ya çok fazla benzerlikler göstermesi benim sorunum mu ? Hatta alışma konusunda çok kolaylık sağladı öteki oyun da babamın oyunu değil zaten. Hatta müşterisi olarak bizleri çok keriz yerine koydular. Ben artık insan gibi muamele görüp karşımda beni dinleyen bir yetkili istiyorum. Ben ne dersem o diyen koreli zihniyetin ne türk oyuncu ile ne de ko ile alakası yok. Bu adamlar bizim dilimizi anlayıp ne istediğimizi bilen insanlar buna hasret kaldık en azından kendi adıma böyle düşünüyorum.

birol2003

Üye
O NPC ler craft için olsa bile craft olayı sadece npc ile bitmiyor, Archeage veya Blackdesert hatta Aion online tecrüben veya gözlemin var ise bu oyunlarda Craft sistemi kendi başına bir altyapı gerektirir. Şahsen ben crafft sistemleri hoşuma gittiği için bu oyunları oynadım hatta bdo halen premium üyeyim. Rise Online da craft olursa ekstra oyuncu çekecektir muhakkak bu hali ile ancak malum oyundan geçen oyuncular ve küskünler döner fazlasını bu hali ile beklemek biraz hayal olur gibi. Tamam görsel olarak hiç fena değil ama ayrıntılar atlanmış, yine eski sistem bir avuç insan sunucuyu ele geçirmiş görünüyor, vakit harcamak tabiki çok önemli ama iki tuşa basarak saatlerce makina başında kalacak vaktin olması oyunda kral olmak için yetmemeli malesef malum oyunda görünüşe göre Rise Online da aynı sonuca varıyor, umarım ilerleyen süreçte basit bir kaç event yerine köklü bir takım değişiklik yaparlar ve oyunun gidişatı değişir. Zanaat sistemi, Solo Playerlar için Dungeonlar , Solo oyuncunun lvl albilmesi için günlük exp görevleri, oyuncuları oyuna bağlamak için günlük login ödülleri, online süre ödülleri v.s. v.s. sayısız öngörüde ve talepte bulunabiliriz. Bekleyip göreceğiz.

mystic007

Üye
Ya oyunun ko ya çok fazla benzerlikler göstermesi benim sorunum mu ? Hatta alışma konusunda çok kolaylık sağladı öteki oyun da babamın oyunu değil zaten. Hatta müşterisi olarak bizleri çok keriz yerine koydular. Ben artık insan gibi muamele görüp karşımda beni dinleyen bir yetkili istiyorum. Ben ne dersem o diyen koreli zihniyetin ne türk oyuncu ile ne de ko ile alakası yok. Bu adamlar bizim dilimizi anlayıp ne istediğimizi bilen insanlar buna hasret kaldık en azından kendi adıma böyle düşünüyorum.
Çok basit bir soru karşında dinleyen bir yönetici görmek istiyorum dedin ya haftalarca verilen emekler silindi oyun hatası yüzünden herkes şikayet etti birtane dönüş oldumu gördün mü?

ctosun92

Üye
Çok basit bir soru karşında dinleyen bir yönetici görmek istiyorum dedin ya haftalarca verilen emekler silindi oyun hatası yüzünden herkes şikayet etti birtane dönüş oldumu gördün mü?
ben kendi açımdan söyledim ko tarafında bug bildirdiğim zaman başçavuşun eşşeği muamelesi görüyorum dün oyunda 5- 6 tane bildirdim ve hepsine birkaç dakika içinde dönüş aldım

ANGEL

Üye
ben kendi açımdan söyledim ko tarafında bug bildirdiğim zaman başçavuşun eşşeği muamelesi görüyorum dün oyunda 5- 6 tane bildirdim ve hepsine birkaç dakika içinde dönüş aldım
aynen.her şey bir anda olmaz,oyun daha alfa sürecinde,herkesin bunu bilmesi lazım,daha çok zamana ihtiyaçları var yanlarında olmamız lazım.

clubneo

Üye
kardeş yaşıyorsun oyunları heaaa, biz farmdan kafamızı kaldırıp hiç bakmıyoz öyle haritalara. lakin moralini bozmak gibi olmasın ama o dediklerinin hiçbiri olmaz burda.

clubneo

Üye
alfa farm için değilki farm yapayım :)
Oyundaki hataları tespit edip bildiriyoruz,gelecek yenilikler için kafa yoruyoruz,öneriler yapıyoruz...

Neden? bildiğin bir şeymi var :)
e tecrübe diyelim. sonuçta bir oyunu herşeyiyle kopyalayıp,görsel olarak geliştirip pazarlamayı amaçlamış bir ekipten,bu tarz radikal ve emek isteyen hedefler beklemek biraz hayalperestlik.

Şu anda bu konu'yu okuyan kullanıcılar

Üst Alt