Oyunun çok yüksek sistem istemesi (Very Low ayarlarda bile!)

sefaka

Üye
Alfa 1 de optimizasyon nasıldı bilemem. Alfa 2 de biraz daha düzeltildi dense de bence daha çok düzeltme gerekli diye düşünüyorum. Tamam bilgisayarım çok iyi donanıma sahip değil ama ayarları en düşüğünde düşüğüne almama rağmen bu fps bana normal gelmedi. Resmen tabiri caiz ise çamura bakarak oynuyorum ama hala 20 fps alıyorum. Bu sistemde bir bilgisayar gta 5 online dan bile düşük ayarlarda 40 fps civarlarında alıyordu. En azından şu görüntüde bi 40 50 fps alsaydık :D
LowFPS.png

Thymus91

Üye
+1 grafikleri yukseltmektense bu tip kullanicilari kaybetmemek daha iyi olurdu cunku bu oyunu oynayacak kitlenin cogunun grafiktense fpsye takilacagini umuyorum

Antique

Üye
Günümüz şartlarıyla konuşmak gerekirse oyun kesinlikle yüksek sistem gereksinimi istemiyor, 1050 ti ekran kartı ile 80 fps ortalama alarak rahatlıkla oynayabiliyorum.
Misal RDR 2, AC Valhalla gibi güncel oyunları bu FPS ortalaması ile oynayamıyorum.
Ve şunu unutmayalım 2016 yılında piyasaya çıkmış orta seviye bir ekran kartından bahsediyorum.

İyi forumlar dilerim.

DrMee

Üye
Günümüz şartlarıyla konuşmak gerekirse oyun kesinlikle yüksek sistem gereksinimi istemiyor, 1050 ti ekran kartı ile 80 fps ortalama alarak rahatlıkla oynayabiliyorum.
Misal RDR 2, AC Valhalla gibi güncel oyunları bu FPS ortalaması ile oynayamıyorum.
Ve şunu unutmayalım 2016 yılında piyasaya çıkmış orta seviye bir ekran kartından bahsediyorum.

İyi forumlar dilerim.
bencede. yıllardır fps oyuncusuyum ancak yıl olmuş 2021 dediğin gibi 1050ti ile rahat bi fps alınıyorsa öyle oynanması gerekir. burada intel hd graphics ile girmeye calışıp da fps cok kötü denmesini doğru bulmuyorum. ülkemizde evet fahiş fiyatlar ama 3090 ekran kartı cıkmışken güldürmeyin

ahmtgney

Üye
bencede. yıllardır fps oyuncusuyum ancak yıl olmuş 2021 dediğin gibi 1050ti ile rahat bi fps alınıyorsa öyle oynanması gerekir. burada intel hd graphics ile girmeye calışıp da fps cok kötü denmesini doğru bulmuyorum. ülkemizde evet fahiş fiyatlar ama 3090 ekran kartı cıkmışken güldürmeyin
Sizin gibi insanlara hayretle bakıyorum.Her insanın durumu yok boş konuşmayı bırakın.Ben 3060 Ti ile oynadım alfa 1 i yağ gibi akıyordu daha sonra sattım kartımı gt 1030 aldım öyle çok yüksek karta gereksinim duymadığım için ve oynanmıyor.İnsanlar bazı durumlar da hele ki ülkenin ekonomik durumu göz önüne alındığında 1050 ti bile alamayacak durumda olabiliyor.Böyle yok efendim güldürmeyin yok bilmem ne tarzı konusmalar birilerini üzebilir her insanın sizin gibi benim gibi durumda olmadığını unutmayın kimine ekmek parası bile pahallı.O zaman ne işi var oyunlarda diyebilirsiniz eski malum oyunu en bastan oynasaydınız yokluk ile baslayıp yardımlaşarak krallığa kadar giden ortamı burada yakalayamayız.İşin özeti şu kısaca oyun kesinlikle kendi tarzında ki oyunlara göre gereksiz derecede grafik istiyor.Eskiden hep denirdi ulan mario gibi oyun nasıl oynuyorsunuz falan diye özellikle silkroad cılar.ç derdi bizim için grafik hiç önemli olmadı.2021 de çıkacak bir oyunun tabiiki de görüntü kalitesinin de geliimiş detaylarının daha güzel olmasını isterim ama kendimce abartılmış buluyorum.Eski oyuncuların çoğu artık evli barklı kadın ve adamlar aile geçindirirken 1050 ti düşünemeyebilirler günümüz ekonomik şartlarında pandemi sürecinide baz alırsak çoğu oyuncu çemberin dışında kalacaktır.Kendimizden çok biraz daha geniş pencereden bakıp geneli görmek lazım.Bu kadar şey yazmamın sebebi sadece güldürmeyin tarzında kelimelerin kullanılması.İnsanları üzmeye gerek yok.

sefaka

Üye

İyi forumlar dilerim.
Ya tamam belki 1050 ti ekran kartında rahat oynatıyor olabilir ama oyunda tüm ayarları low a çektiğinde knight online ile aynı görüntüye sahip oluyoruz ama hala fps diplerde ben bundan bahsetmek istemiştim. Ayrıca az çok dediğiniz ekran kartını alacak durumum var ama bu oyunu sadece meslek sahibi olan eski knight oyuncuları oynamacak ben öğrenciyim ve dersler ve bir kaç müh programları için yetecek bir laptop aldım sadece. Sırf bir oyun için de yeni PC toplamam o bakımdan keşke bir tık düşük sistemlerde de en azından low ayarlarda rahat oynansaydı.

xantos

Üye
Oyunun optimizasyonu sıfır sebebi bu. Ortalama bir bilgisayar kullanıyorum GTA 5 - RDR2 gibi oyunları sorunsuz oynamışken burda medium hight arası kasmalar donmalar gelip gidiyorum zaten ister epic yap ister very low hiç bişey kazandırmıyor bu oyuna gerekli olan şey akıcılık ve alpha 2 bu konuda dipte.

Failed

Üye
knightı oynayabiliyoken bunu oynayamıyorum...... ekran kartım yeterli gelmedi

Rivera

Üye
Şuan piyasada halihazırda oynanan Archeage vb benzeri mmorpg oyunlarının grafiklerinin ne kadar iyi olduğunu bilen bilir, bu oyunda bile low - medium arası ayarda kasmadan oynayabiliyorum ama Rise online'da en düşük ayarda 10kişinin bulunduğu yerde Aldığım fps yerlerde hareket edemiyorum,bir sorun olduğu çok belli umarım düzeltilir ve durumu olan olmayan herkes oynayabilir.

Şu anda bu konu'yu okuyan kullanıcılar

Üst Alt