Oyunun saat başı Donması artık bıkkınlık getirdi YETER!

alwaysthebest55

Üye
Bu donma sorunuyla alakalı artık bıktım ve bırakma noktasına geldim saat başı girdiğim exp partiden olmakdan solo oyuncu olarak bıktım ne bir çözüm var 10 gündür hiç bir düzelmede

Sistemin kötüdür netin kötüdür diyenlere sistemim asus dual rtx 2060 ryzen 5 3600 corsair 16 gb ddr4 3000 mhz ram
ssd : 980 pro nvme m2 500 gb ssd bu sistemle rezillik çekiyorum..

Net : turknet 1000mb upload 1000 download

Çara ne exp kasabildim denemediğim çözüm yolu denemediğim şey kalmadı ben bıktım kalanlara başarılar.

Son düzenleme:

MrLeO

Üye
Merhaba.
Problem donanımınızda yada işletim sisteminizde olabilir mi ? Çünkü bende bahsettiğiniz problem bulunmamakta.
Donanım özelliklerinizi yazarsanız yardımcı olalım.

alwaysthebest55

Üye
Merhaba mesajımı düzenledim sistem özellikleri yazıyor sistem orjinal lisanslı windows 10 pro

MrLeO

Üye
Yaşadığın donma sorunu kendi karakterin hariç tüm mobların ve diğer karakterlerin belli bir süre donması mı ?

alwaysthebest55

Üye
Yaşadığın donma sorunu kendi karakterin hariç tüm mobların ve diğer karakterlerin belli bir süre donması mı ?

Dostum olayı anlamadın sanırım bilgisayar oyun ekranı tamamen donuyor bilgisayar ekranı donuyor ve herşey haraketsiz görev yöneticisinden kapatmadan hiç bir şekilde oyundan çıkamıyorsun

MrLeO

Üye
O zaman problem sende dostum oyunu sil tekrar yükle ben böyle bir problem yaşamıyorum. Evimde 3060 lı masaüstü, 1660 lı laptop var. İkisindede herhangi bir problem yaşamıyorum.

Delucia

Üye
Valla sisteminde skntı yok ta yazılımında olabilir hiç yaşayan görmedim bu sorunu

huseyin35

Üye
Sorun resten sonra halen devam ediyor. Kalabalik ortam 2 dk yürüyünce donuyor.

İ7
1060 6gb
İsinma sorunu yok

Hazerfen

Üye
yav işte sorunları çözmeden event yapıldı, olan yine oynayamayana oldu. Oynayan sson seviyede.

caglayankursad

Üye
Aynı sorunu ben de yaşıyorum. Bu ikinci konu başlığı benim gördüğüm. Yetkililer çözüm bulursa seviniriz.

xeinz

Üye
bende de var aynı sorun dorionda zaten yürünmüyor ne zaman donucakta atacak oyundna diye bekliyorum.
oyuna giriyorum crash,kanal değiştiriyorum crash,tp atıyorum crash crash crash crash

umydn

Üye
Bu donma sorunuyla alakalı artık bıktım ve bırakma noktasına geldim saat başı girdiğim exp partiden olmakdan solo oyuncu olarak bıktım ne bir çözüm var 10 gündür hiç bir düzelmede

Sistemin kötüdür netin kötüdür diyenlere sistemim asus dual rtx 2060 ryzen 5 3600 corsair 16 gb ddr4 3000 mhz ram
ssd : 980 pro nvme m2 500 gb ssd bu sistemle rezillik çekiyorum..

Net : turknet 1000mb upload 1000 download

Çara ne exp kasabildim denemediğim çözüm yolu denemediğim şey kalmadı ben bıktım kalanlara başarılar.
Hocam istediğin kadar yaz şikayet et hiç bir şey değişmeyecek. Sorun AMD uyumsuzluğu ile alakalı maalesef. Ben çözüm bulduğumu düşünmüştüm ama maalesef uzun sürelerde yine sorun yaşıyorum. Sadece süresini uzattım. Eskiden saat başı olurken şimdi 3-4 saatte oluyor. Diğer oyundan her şeyi kopyalamışlar. AMD uyumsuzluğu da dahil kopyalamışlar.

Mzeeeyy

Üye
Bende de var aynı sorun sistem;
i3 10100f
GT1030
16gb ram
w10

xeinz

Üye
Hocam istediğin kadar yaz şikayet et hiç bir şey değişmeyecek. Sorun AMD uyumsuzluğu ile alakalı maalesef. Ben çözüm bulduğumu düşünmüştüm ama maalesef uzun sürelerde yine sorun yaşıyorum. Sadece süresini uzattım. Eskiden saat başı olurken şimdi 3-4 saatte oluyor. Diğer oyundan her şeyi kopyalamışlar. AMD uyumsuzluğu da dahil kopyalamışlar.
intel kullanıyorum bir fark yok

Mzeeeyy

Üye
Tickettan aldığım cevap deniyebilirsiniz.

"Bilgisayarınızın gizli klasörlerini açın ardından "C" dizinine girip" Kullanıcılar" bölümüne giriş yapın, "kullanıcı adınızın" olduğu klasörü açıp "AppData" veya ''Local'' içerisinde bulunan RiseOnline klasörünü silip oyuna tekrar giriş yapın."

cmmlkc

Üye
Oyunu pencere moduna alip ayarlarda ki performans arttırma vb. gibi özellikleri kapat. Ayrıca oyunda çok fazla ram kullanılıyor yetersiz gelirse oda dondurur bunun için Google Chrome vb. programları görev yöneticisinden kapatıp dene. Eğer sorun düzelirse buraya yazmayı unutma diğer arkadaşlarda nasiplensin :)

caglayankursad

Üye
Tickettan aldığım cevap deniyebilirsiniz.

"Bilgisayarınızın gizli klasörlerini açın ardından "C" dizinine girip" Kullanıcılar" bölümüne giriş yapın, "kullanıcı adınızın" olduğu klasörü açıp "AppData" veya ''Local'' içerisinde bulunan RiseOnline klasörünü silip oyuna tekrar giriş yapın."
Bunu yaptım bi süre donmadı olmadı ama ilerleyen süreçte o dosya tekrar oluşuyor. Her oyuna girdiğimizde bu dosyayı mı silmekle uğraşacağız

Şu anda bu konu'yu okuyan kullanıcılar

Üst Alt