ÇÖZÜM Patch atmama sorunu hakkında

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...

MusTi

Rise Online World Mod Team
Senior Moderatör
Merhaba Rise Online World Oyuncuları!
Açıklama: Patch atamayan ve bu problemi yaşayan arkadaşlarımızın internet trafiğinin yönlendirilmemesi veya trafiğin fazlasıyla yoğun olmasından dolayı ortaya çıkıyor.
Çözüm olarak şunları belirtebilirim:

DNS ayarlarımıza nasıl gireceğiz?
Ağ bağlantılarını görüntüle ->Açılan pencerede internet bağlantımıza sağ tıklayalım -> Özellikler -> İnternet Protokolü Sürüm 4 ( TCP/ IP v4) tıklayıp aşağıda bulunan özelliklere basalım -> Resimde kırmızı ile gösterilen yerlere bu sayılar girilecek.

tcpip4.png

1) DNS sunucunuzu " 207.67.222.222 - 208.67.220.200 " veya Google DNS'i olan " 8.8.8.8 - 8.8.4.4 " yönlendirerek internet trafiğinizi daha verimli kullanılmasını sağlayarak bu problemi kaldırabilirsiniz,

2) DNS sunucu ayarlarınızı otomatiğe alarak da bu işlemi gerçekleştirebilirsiniz,

Saygılarımla.

Tofita

Üye
Ne yapıyorsam olmuyor bütün yolları denedim 10 gündür pc kullanmıyordum tekrar geldiğimde patch atmadı. sildim yükledim yine biraz doluyor sonra kalıyor ne ticket de attım ne yapmam gerekiyor tüm dns leri yaptım

adrenal190

Üye
Bir kişi artık görsün burayı bu nasıl 5 kıtaya yayılacak bir oyun? 2 farklı pc ve 2 ayrı modem ve farklı ip ile söylediğiniz bütün işlemleri yaptım olmuyor. bir tek pc nin üstünde kurşun dökmediiğimiz kaldı . Yönetim den ses seda yok. Sorun sizden kaynaklı anlayın artık millete yok dns falan fistan demeyin... Ya şuan siteden indirilen 44,6 mb client istemci bile yarıda kalıyor buda mı trafik?

Son düzenleme:

Kalopsia

Üye
Sorun kesinlikle rise online sunucuları kaynaklı sorunu kısayoldan çözmek için oyunu bir bütün halinde google drive yükler misiniz? Sorunu daha sonra çözersiniz kısa yoldan bunu bize sağlayın lütfen oyuna girmek istiyorum ancak 2 gündür yeni bilgisayara kuramıyorum.

MT61

Üye
Aynı sorun bende de var ama ne yaptıysam düzelmiyor.

Tofita

Üye
Bir kişi artık görsün burayı bu nasıl 5 kıtaya yayılacak bir oyun? 2 farklı pc ve 2 ayrı modem ve farklı ip ile söylediğiniz bütün işlemleri yaptım olmuyor. bir tek pc nin üstünde kurşun dökmediiğimiz kaldı . Yönetim den ses seda yok. Sorun sizden kaynaklı anlayın artık millete yok dns falan fistan demeyin... Ya şuan siteden indirilen 44,6 mb client istemci bile yarıda kalıyor buda mı trafik?
Dün benimde hiç bir şekilde yüklemiyordu bi vpn ile attım bi normal bi vpn bi normal derken patchleri tamamladım sizde öyle çeşitli taktikler deneyebilirsiniz tabi keşke bunu yapmak zorunda kalmasak ama en azından yardımcı olur diye yazdım

SirWel

Üye
Merhaba Rise Online World Oyuncuları!
Açıklama: Patch atamayan ve bu problemi yaşayan arkadaşlarımızın internet trafiğinin yönlendirilmemesi veya trafiğin fazlasıyla yoğun olmasından dolayı ortaya çıkıyor.
Çözüm olarak şunları belirtebilirim:

DNS ayarlarımıza nasıl gireceğiz?
Ağ bağlantılarını görüntüle ->Açılan pencerede internet bağlantımıza sağ tıklayalım -> Özellikler -> İnternet Protokolü Sürüm 4 ( TCP/ IP v4) tıklayıp aşağıda bulunan özelliklere basalım -> Resimde kırmızı ile gösterilen yerlere bu sayılar girilecek.

tcpip4.png

1) DNS sunucunuzu " 207.67.222.222 - 208.67.220.200 " veya Google DNS'i olan " 8.8.8.8 - 8.8.4.4 " yönlendirerek internet trafiğinizi daha verimli kullanılmasını sağlayarak bu problemi kaldırabilirsiniz,

2) DNS sunucu ayarlarınızı otomatiğe alarak da bu işlemi gerçekleştirebilirsiniz,

Saygılarımla.
1683027750586.png

Aynı bu şekilde kalıyor DNS değiştirdim İnternet değiştirdim PC değiştirdim Farketmeksizin sunucudan bağlantı alamıyoruz lütfen bu olaya bir açıklık getirir misiniz.

Tofita

Üye
Ekli dosyayı görüntüle 13367
Aynı bu şekilde kalıyor DNS değiştirdim İnternet değiştirdim PC değiştirdim Farketmeksizin sunucudan bağlantı alamıyoruz lütfen bu olaya bir açıklık getirir misiniz.
Dün benimde hiç bir şekilde yüklemiyordu bi vpn ile attım bi normal bi vpn bi normal derken patchleri tamamladım sizde öyle çeşitli taktikler deneyebilirsiniz tabi keşke bunu yapmak zorunda kalmasak ama en azından yardımcı olur diye yazdım

seyo

Üye
hiç bir türlü olmuyor 2 gündür dns değiştirdim en az 5 farklı ülkeden bağlanıp yeniden denedim bir türlü patch atmıyor sorun oyunda böyle bir basit hata oyuna yakışmıyor

GerdeqBasaN

Üye
Herkesin de aynı dosyada takılı kalmış bende sabahtır uğraşıyorum sonuç alamadım. VPN ile deneyeceğim.

hoca42

Üye
Bu hatayı alan sanırım 50 100 kişi var, discordda neredeyse 5 10dk da bir birileri bundan bahsediyor moderatörler seçmece bir şekilde özelden ulaşıyor birilerine ve o adamları bir daha görmüyoruz.. Bu nasıl bir komedi?

DeepFear

Üye
Adsız.jpg

ŞUANDADA HATA VERMİYOR AMA ÇOK YAVAŞ İNDİRİYOR VPN İLE DENEMEK İSTEDİM RİSE LAUNCER VPN ALGILIYOR VE İNDİRME YAPMIYOR DNS FALAN HEPSİNİ DENEDİM

puspur53

Üye
sayın rise online yoneticileri. aynı sorun bnde de olustu. oyunu oynuyordum dum aksam oyunu sildim tekrar yüklemek için indirdim ama koca geceden sabah kadar oyun inmedi sunucudan indşrme hizi zaten bukadar neden kötü bu konu için acil çalişma başlatin okadar para masraf ettik oyuna yazık bize.

Ekli dosyalar

• Ekran Görüntüsü (4).png
    Ekran Görüntüsü (4).png
    1.2 MB · Görüntüleme: 25

Kalopsia

Üye
Oyunu Zip yapıp google drive yükleyecel 1 tane çalışanınız yok mu? Kaç dk alacak lütfen yapın şunu inmiyor oyun inmiyor ne vpn ne dns inmiyor !!!

kocakzade

Üye
2 gündür malesef bende bu sıkıntı ıle ugrasıyorum kahramanmaraşta oldugum ıcınmı oyunla kaynaklımı bılmıyorum ama cok sacma bır durum olmus oyunu ındırememek

Ekli dosyalar

• aa.jpg
    aa.jpg
    181.9 KB · Görüntüleme: 20

puspur53

Üye
Oyunu Zip yapıp google drive yükleyecel 1 tane çalışanınız yok mu? Kaç dk alacak lütfen yapın şunu inmiyor oyun inmiyor ne vpn ne dns inmiyor !!!
oyunu ındırırken vpn dsn bılmem ne yapmak zorunda degılız zaten yok yanı okadar para harcadık masraf yaptın ona uzuluyorum yoksa sılerım oyunu olur bıter

Ries

Yönetici
Game Master
Size memnuniyetle bildiririz ki, yama güncellemesi alamama sorunu artık çözülmüştür. Ancak, herhangi bir problem yaşamanız durumunda, oyun içi bir bilet açarak veya discord adresimizden ROW STAFF ünvanlı arkadaşlarımızla iletişime geçebilirsiniz.

Güncellemeler ve sorun giderme konusundaki desteğimiz için her zaman buradayız.

Discord Linkimiz:

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...

Şu anda bu konu'yu okuyan kullanıcılar

Üst Alt