Rise Online Alpha 2 Süreci Bitti... Peki Beta Ne Zaman?

Offical Ne zaman gelecek?

• Temmuz

Oy: 3 6.5%
  • Ağustos

Oy: 5 10.9%
  • Eylül

Oy: 13 28.3%
  • 2021 de çıkacağını düşünmüyorum.

Oy: 25 54.3%

• Kullanılan toplam oy
    46
  • Anket kapatılmış .

baammbaamm

Üye
Herkese selam olsun..
Bence gayet güzel bir alpha 2 sürecinin sonuna geldik.Eksikleriyle artılarıyla ben zevk aldığımızı düşünüyorum.Discord kanalında bazı acıklamalar yapılsada genel olarak merak edilen ve cevap bulunamayan bazı sorular var.
1)Alpha 2 süreci ne zaman son bulacak?

2)Kapalı beta görünüyor bir sonraki bölüm?Kapalı beta nedir?Kimler girebilecek?Davet edilenler nasıl seçilecek?Kapalı beta tahmini olarak kac hafta sürecek?

3)Açık beta sürecinde bizleri neler bekliyor?Sadece alpha sürecindeki hatalar(market bugları, asasların görünmezlik sorunu vs..) düzeltilip mi sunulacak yoksa aktiviteler ve çeşitli etkinliklerle gerçek sürüm yayınlandığında bize sunulacak olan eğlencelerin ufak bir tanıtımı mı olacak?

4)Oyun tanıtımları ne zaman başlayacak?Ben hiç bir sitede ya da reklam verilen yerlerde bir tanıtıma denk gelmedim.Şimdiden başlanılması daha cok oyuncuyu çekmez mi?Tahmini olarak ''k'' oyuncuyu aktif online olarak görmeyi hedefliyorsunuz?Yapılan herhangi bir analiz sonucu var mı?

5)Auction house itemlerin kolayca satın alınıp satılabildiği bir mekanizma.Bu bir cok kişi için eğlenceli olabilir.Dünyanın en büyük kitleye sahip oyununun da kullandığı bir sistem lakin ordaki item düşürme ve karaktere olan etkileri farklılık göstermekte ah de satılan itemlere kıyasla.Fakat burda ah yapılırsa bu nasıl sonuclara yol açar kestirmek mümkün değil.Sizce auction house oyunda olmalı mı?Yoksa ofline ve online market sistemi oyun için yeterli mi?

6)Addon kullanılmasına müsade edilecek mi?Ben oyuncuların kendi skill ve barlarının kendilerine göre optimize etmesinden yanayım.Böyle bir düşünceniz var mı?

7)2021'in 3. çeyreği(Temmuz,Austos, Eylül) haziranda olduğumuzu düşünürsek offical şu anki ilerleyişinizi göz önüne aldığınızda hangisine daha yakın duruyor?

8)Site üzerinden kesinlikle online yardım ekibi kurulması gerektiğini düşünüyorum.Fakat '' talebiniz yetkili birime iletildi'' ctrl+V tuşlarıyla değilde direk yetkili kişi ile ya da bizi yetkili kişiye yönlendirecek bir sistem üzerinden hizmet almak güzel olabilir...

9)Oyun kesinlikle aylık ödemeyi hak eden bir oyun.Ben cok beğendim şahsım adına konuşmam gerekirse...Tabiki Türkiye burası tutupda 13.99 euro ödemek saçma olur.Şöyle düşünün bu 13.99 euro dediğim oyun adını vermesemde çoğu arkadaşım anlamış olabilir Eu ya da Us. tabanlı.Adamların kazandığı para euro ya da usd. olduğu için bu onlara 13.99 Tl gibi geliyor ve gayet cüzzi bir miktar.Oyuna verilebilecek.Bizde sizden bu düşünce ile fiyatlandırma yapmanızı bekliyoruz ve kesinlikle store dan alınan eşyalar markette satılmamalı.

10)Oyunda bir çok drop party ile kesilen moblar ya da boslardan elde edilmekteydi alfa sürecinde.Clan, party, guild bunlar güzel şeyler tabiki ama birazda single player takılan oyuncularında düşünülmesi gerektiğini konusunda ısrarcıyım.Sizin düşünceniz nedir bu konuda?

Bir çok arkadaşımın düşüncesini lanse etmiş ve merak edilen soruların çoğunu sormuş oldum.Ayrıca bu vesile ile güzel 2-3 hafta geçirten bu oyunun yapımcı ekibine ve tüm kadrosuna teşekkürlerimi iletmiş oldum.Elinize sağlık kısa zamanda tekrar görüşmek üzere.

Not: Küçük bir anket bırakıyorum. Bakalım oyuncu kitlesi Offical çıkış zamanını doğru tahmin edebilecek mi...

Lolgamelol2

Üye
alpha 1 den 2 geçişte çok zaman kaybedildi cok kapsamlı oldugun için bu kadar uzun sürdü diyorlar ama yaptıkları tek bir yeni karakterler başka öneml bir şey yapmamışlar

Denek

Üye
Merhaba,

*Yasanacak aksakliklar (kod yazan kisinin degismesi ornegin),
*Maddi kaynak sikintisi (pandemi kaynakli maddi zorluklar),
*Yonetim isleyisini bilmedigim icin olasilik diyelim (yonetimsel yasanan sikintilar),
*Bizlere daha kaliteli oyun zevki yasatmak adina yapilan calismalar (yenilikler, duzeltmeler vb),

Cikis suresini geciktireceketir bu sebeple bu yilin son ceyreginde oyunun tam surumunu gormeyi beklemiyorum.

(Ornek aldiginiz MMORPG dunyada kategorisinde 1. olan bir oyundur barlarin yerini degistirmek, pazar sistemi, dungeon sistemi, aylik ucret (paytoplay denilen sistem) bunlari; alfasini denedigimiz oyuna entegre etmeleri cok zor olucagini dusunuyorum.)

baammbaamm

Üye
Merhaba,

*Yasanacak aksakliklar (kod yazan kisinin degismesi ornegin),
*Maddi kaynak sikintisi (pandemi kaynakli maddi zorluklar),
*Yonetim isleyisini bilmedigim icin olasilik diyelim (yonetimsel yasanan sikintilar),
*Bizlere daha kaliteli oyun zevki yasatmak adina yapilan calismalar (yenilikler, duzeltmeler vb),

Cikis suresini geciktireceketir bu sebeple bu yilin son ceyreginde oyunun tam surumunu gormeyi beklemiyorum.

(Ornek aldiginiz MMORPG dunyada kategorisinde 1. olan bir oyundur barlarin yerini degistirmek, pazar sistemi, dungeon sistemi, aylik ucret (paytoplay denilen sistem) bunlari; alfasini denedigimiz oyuna entegre etmeleri cok zor olucagini dusunuyorum.)
Alfa 2 nin bu hafta içi kapatılacağı sölenmişti.Gördüğüm kadar henüz kapatılmadı.Dediğiniz gibi herşey planlandığı gibi gitmeyebiliyor.En çok merak ettiğim konu dungeon sistemini nasıl oyuna entegre edecekler ve oyundaki dengeleri nasıl değiştirecek?

baammbaamm

Üye
Bence yılbaşını bulucak...
Yeni yıl hediyesi niyetine :) Son yapılan açıklamalardan dolayı bende bu sene geleceğinden şüpheliyim.Bağımlılık yaptı ama oyun sardı.Şimdi bakıyorum zaman geçirmek için diğer rpg oyunlara adam senden ev istiyor araba istiyor yok diyorum o kadar salak değilim.Başkasına bakıyorum adam senden deli gibi zaman istiyor yok diyorum o kadar zamanım yok.Listenin en tepesindeki oyuna bakıyorum arkadaş oyun mu oynuyoruz yoksa atom mu parçalıyoruz yok ordan şu macro yok burdan bu macro yazacan bilmem ne ellerin beyninle yer değiştiriyor dinlenmek için oynadığımız oyun ızdırap oluyor.Ya da biz yaşlandık ellerimiz kireçlendi:)

İşin kısası özeti Beta'ya da razıyız sayın admin bey :)

hzrckmk

Üye
Kapalı betaya ne zaman geçeçeksiniz açık betaya bi an önce geçinde çarlar silinmeden oynayalım kardeşim yav

Şu anda bu konu'yu okuyan kullanıcılar

Üst Alt