Rise Online World için | Hem Intel Hem Ryzen Bilgisayar Sistem Toplama Videosu

BreakingBad

Üye
rtx 2060 mı 2070 mi sence gerçi 2070 parasına 3060ti parası ortalama aynı gibi bilemedim :/

Wassero

Üye
şuan bu oyunu oynıcak kişinin en az r7 1700 & 2700 & 3700 r5 2600 3500 3600, ryzen 3 3100, i3 6.7.8.9.10 nesil, i5 6.7.8.9.10 nesil, i7 4.6.7.8.9.10 nesil işlemci + rx470 rx 480 rx 570 rx 560 rx 580 rx 590 gibi 5500xt 5600xt 5700xt yada 1650 süper 1660 ti 1660 süper 1050ti 1060 ti 1070 ti 1080 ti 2060 rtx 2070 rtx gibi kartlar kullanması lazım.
Hocam güzel demişsinde i5 6. nesil işlemci kullanıyorum. CPU %100 de çalışıyor. Hatta bi fotoğraf koyuyorum ben mi birşeyleri yanlış yapıyorum anlamadım. Ekran kartı ve ram de sıkıntı yok ama işlemci yüzünden fps drop yiyorum.
Rise değerler.jpg

Heaven1Mavii

Üye
Hocam güzel demişsinde i5 6. nesil işlemci kullanıyorum. CPU %100 de çalışıyor. Hatta bi fotoğraf koyuyorum ben mi birşeyleri yanlış yapıyorum anlamadım. Ekran kartı ve ram de sıkıntı yok ama işlemci yüzünden fps drop yiyorum. Ekli dosyayı görüntüle 1480
ekran kartı gtx 960 mı ?

Hocam güzel demişsinde i5 6. nesil işlemci kullanıyorum. CPU %100 de çalışıyor. Hatta bi fotoğraf koyuyorum ben mi birşeyleri yanlış yapıyorum anlamadım. Ekran kartı ve ram de sıkıntı yok ama işlemci yüzünden fps drop yiyorum. Ekli dosyayı görüntüle 1480
940m mi leptop ekran kartı belli şöyle diyim leptoplarda ki ekran kartları masaüstündekiler gibi değildir, işlemciniz HQ modeli yani 6. nesilde olsa 4. nesil performansı alıyorsunuz öyle diyim masaüstüne göre

Heaven1Mavii

Üye
Ekran kartı GTX 950m 4 GB işlemci i5 6300hq
ayarları düşüğe al rahatlar bilgisayar, ekran kartın çok düşük o yüzden böyle yapıyor öyle söyliyim, 950m de olsa 1050 gtx 2 gbye eş değer masaüstünde birde bilgisayarı termal macun bakımını yaptır leptobun + arka boş uygulamalarda çok gözüküyor bir temiz format işinide çözer

Jeanny

Üye
Kimseyi eleştirmek veya oyunu kötülemek için yazmıyorum ... Oyunu oynamak isteyip ama bilgisayarının özellikleri düşük kalıp oynayamayan bir çok kişi var, herhangi bir oyunu neden oynuyoruz ? zaman geçirmek için, eğlenmek için ... Eğer bir playerin bilgisayarı oyunu kaldırmıyorsa önünde iki seçenek var ya yeni bilgisayar almalı yada eski oynadığı oyunlara devam etmeli. Bir çok kişi şunu düşünecek daha oyun daha yeni, kendini toparlasın, buglarını hatalarını kapatsın biraz zaman geçsin o zaman düşünürüz ... Bu arada başka bir oyuna devam edecek ve orada belli bir seviyeye geldikten sonrada buraya gelip gelmeme konusunda tereddüt edecek ... Şahsen bende aynı çelişki içindeyim, oyundan istediğim performansı alamadım ... ekonomik sıkıntılar içinde olduğumuz bu dönemde yeni bir bilgisayar mı almalı yoksa yıllarca oynayıp belli bir seviyeye gelmiş eski oynadığım oyuna devam mı etmeliyim...

Heaven1Mavii

Üye
Kimseyi eleştirmek veya oyunu kötülemek için yazmıyorum ... Oyunu oynamak isteyip ama bilgisayarının özellikleri düşük kalıp oynayamayan bir çok kişi var, herhangi bir oyunu neden oynuyoruz ? zaman geçirmek için, eğlenmek için ... Eğer bir playerin bilgisayarı oyunu kaldırmıyorsa önünde iki seçenek var ya yeni bilgisayar almalı yada eski oynadığı oyunlara devam etmeli. Bir çok kişi şunu düşünecek daha oyun daha yeni, kendini toparlasın, buglarını hatalarını kapatsın biraz zaman geçsin o zaman düşünürüz ... Bu arada başka bir oyuna devam edecek ve orada belli bir seviyeye geldikten sonrada buraya gelip gelmeme konusunda tereddüt edecek ... Şahsen bende aynı çelişki içindeyim, oyundan istediğim performansı alamadım ... ekonomik sıkıntılar içinde olduğumuz bu dönemde yeni bir bilgisayar mı almalı yoksa yıllarca oynayıp belli bir seviyeye gelmiş eski oynadığım oyuna devam mı etmeliyim...
güzel bir konuya değinmişsin cevabı admin yada modlar yapar diye umuyorum ben şahsi fikrim pubg apexlegend fortnite gibi oyunlardan fazla bellek + özellik istemesi beni şaşırttı.

deccal

Üye
Yahu Anlayın be kardeşim; KRAL çıplaakkk ( bilmeyen çıplak kral hikayesini okusun ) ha bu arada 10 . köyden sesleniyorum...

BreakingBad

Üye
Yani bir nebze haklı ..

Heaven1Mavii

Üye
Alfa deneyimim bu konuda, optimizasyon + grafik + istemci ayarlarını konfigre etmeleri tek isteğim oyun gayet akıcı fakat orta seviye yada düşük bütçeli bilgisayarları olanlar biraz zorlanıcaklar oynamakta buda - puan yazar şahsi fikrim.

cango53

Üye
bende i7 5820k var %35 üstünde görmedim daha Cpu yu Gpu %100 96 arasındaydı güncelleme atınca düzeldi ekran kartına

KarpathiaN

Üye
Surekklli minimum nedir diye soran arkadaslar icin yararlı olmus

Hakankolcu

Üye
doğrudur fark ettim zaten normal birşey yanlış anlasılmalar :)

AMD Ryzen 5 2600x
Anakart Gigabayt a520m s2h am4 5100mhz
Ram 16 gb 3000 mhz ddr 4 cl14
ssd samsung 970 evo 500 gb
Kasa unytach aero c20 matx 500 w
XFX 5500xt 8gb gddr6 128 bit
Monitörsüz fiyatı 5368

geçenlerde arkadasıma topladım gayet memnun tavsiye ederim
Rise online world ıcınmı topladın?

Şu anda bu konu'yu okuyan kullanıcılar

Üst Alt