REHBER Rise Online World - Limitler

Justice

Yönetici
Game Designer
Merhaba,

Limit konusunu biraz daha detaylandırmak istiyorum. Aslında adı üstünde limit. Hangi özelliğin yanında ne kadar oran yazıyorsa o özelliğin oyunda erişilebilecek bonus limiti o kadar oluyor.

Ben yine de her birini ayrı ayrı anlatmak istiyorum.

* Woodcutting, mining vb toplama mesleklerinde kuşanabileceğiniz tüm eşya, rünler veya karakterinizin sahip olacağı tüm özellikler ile maksimum %50 tecrübe puanı bonusuna ve toplama hızı bonusunu sahip olabiliyorsunuz.

* Üretim mesleklerinde de yukarıdaki durum geçerlidir.

* Oyunda tüm eşya, rünler veya karakterinizin sahip olacağı tüm özellikler ile maksimum %15 gold bonusuna sahip olabiliyorsunuz.

* Oyunda tüm eşya, rünler veya karakterinizin sahip olacağı tüm özellikler ile maksimum %50 tecrübe puanı bonusuna sahip olabiliyorsunuz. Parti, saldırdığınız yaratığın seviyesi ve diğer etkenler ile ise toplamda %300'e kadar tecrübe puanı bonusundan faydalanabilirsiniz.

• Oyunda tüm eşya, rünler veya karakterinizin sahip olacağı tüm özellikler ile maksimum uyguladığınız hasarı direkt olarak maksimum %10 artırabilirsiniz.
  • Yukarıdaki maddeye ek olarak tüm sınıflara karşı %10 hasar bonusuna, tek bir sınıfa ayrıca %20 hasar bonusuna sahip olabilirsiniz. Bu bonuslar kendi içinde limitlidir. Ayrı başlıklardaki saldırı bonuslarını edinerek üstünlük kurabilirsiniz. Örneğin; %10 hasar bonusuna, %10 tüm sınıflara karşı bonusa ve %20 Priest sınıfına karşı hasar bonusuna sahip olabilirsiniz. Böylece tüm bu bonuslarla Priest sınıfına karşı toplamda %40 ekstra hasar uygularsınız.

* Hasar örneğindeki durum defans bonusları için de geçerlidir.

• HP Drain (Life Leech) Bonus: Can çalma bonusunuzun limitidir.
  • MP Drain (Mana Leech) Bonus: Mana çalma bonusunuzun limitidir.
  • Mana Burn (MP Damage) Bonus: Mana yakma bonusunuzun limitidir.

* BP Bonus Per Kill: Savaş alanlarında veya etkinliklerde öldürdüğünüz her bir rakip için kazanacağınız savaş puanına eklenecek bonusu belirtir. Örneğin; tek başınıza BP bonussuz 50 BP kazanıyorsanız +5 BP bonusu ile 55 BP kazanırsınız, 8 kişilik bir partide X miktar BP kazanıyorsanız X+5 olacak şekilde savaş puanı kazanırsınız.

* Weight Bonus: Taşıma bonusu limitinizdir.

* Silah defansları rakibinizin kullandığı silah türüne karşı olan savunmanızdır. Her bir silah savunması puanı %0,5 miktarda o silaha karşı savunma verir.

* Elemental Resistances: Büyü hasarlarına karşı savunma limitlerinizdir.

WoodcuttingXp Bonus50%
WoodcuttingSpeed Bonus50%
MiningXp Bonus50%
MiningSpeed Bonus50%
QuarryingXp Bonus50%
QuarryingSpeed Bonus50%
SkinningXp Bonus50%
SkinningSpeed Bonus50%
ArchaeologyXp Bonus50%
ArchaeologySpeed Bonus50%
HerbalismXp Bonus50%
HerbalismSpeed Bonus50%
HarvestingXp Bonus50%
HarvestingSpeed Bonus50%
FishingXp Bonus50%
FishingSpeed Bonus50%
FishingSuccess Rate Bonus50%
CarpentryXp Bonus50%
CarpentrySpeed Bonus50%
BlacksmithingXp Bonus50%
BlacksmithingSpeed Bonus50%
StonemasonryXp Bonus50%
StonemasonrySpeed Bonus50%
TailoringXp Bonus50%
TailoringSpeed Bonus50%
LeatherworkingXp Bonus50%
LeatherworkingSpeed Bonus50%
Armor SmithingXp Bonus50%
Armor SmithingSpeed Bonus50%
Jewel CraftingXp Bonus50%
Jewel CraftingSpeed Bonus50%
Weapon SmithingXp Bonus50%
Weapon SmithingSpeed Bonus50%
AlchemyXp Bonus50%
AlchemySpeed Bonus50%
CookingXp Bonus50%
CookingSpeed Bonus50%
GatheringXP Bonus25%
GatheringSpeed Bonus25%
CraftingXP Bonus25%
CraftingSpeed Bonus25%
Gold Bonus25%
XP Bonus300%
Attack Bonus20%
Attack Bonus against all classes10%
Attack Bonus against a class20%
Attack Bonus against all monsters25%
Attack Bonus against a monster fam30%
Defense Bonus against all classes15%
Defense Bonus against a class20%
Defense Bonus against all monsters30%
Defense Bonus against a monster fam40%
HP Drain Bonus10%
MP Drain Bonus10%
MP Damage Bonus10%
BP Bonus Per Kill10
Weight Bonus5000
Weapon Def (Dagger, Bow vs)50
Elemental Resistance (Fire, Ice, Poison)300

Anlayamadığınız noktaları aşağıda lütfen soru olarak belirtin.

Sevgiler

Moderatör tarafında düzenlendi:

Laykkie

Üye
Merhabalar Burhan Bey. @Justice

BP Bonus Per Kill Sınırını en son yamada 5 olarak düzenlemiştiniz. 10 olarak revize mi edildi ve şuan aktif midir?

Justice

Yönetici
Game Designer
Merhabalar Burhan Bey. @Justice

BP Bonus Per Kill Sınırını en son yamada 5 olarak düzenlemiştiniz. 10 olarak revize mi edildi ve şuan aktif midir?

Benim tasarladığım yapıda 10 olarak limitlendirilmişti ancak oyun yönetimi şu an için 5 olması gerektiğini düşündü, o şekilde değişim yapıldı. Ben ilk tasarıyı sunuyorum, sonrasında yapılacak tüm değişiklikler oyun yönetiminin takdirinde.

Zasa

Üye
Sizin tasarladığınız yapıya göre itemleri ve craft sistemini bir bütün olarak düzenliyorsunuz ve bence bu konuda çok başarılısınız; fakat oyun yönetimi sadece limitleri değiştirerek veya tüm yapıyı bir bütün olarak ele almadan kendilerince haklı sebeplerden ufak değişimlerle oyun yapısına ciddi hasarlar veriyorlar, örneğin sizin yapınızda valiant set anlamlıyken şuan çöp oldu, sistemin sadece bir tarafını değiştirmek ne kadar doğru? Madem limit 5 oldu o zaman bu limitin etkilediği diğer tarafları güncellemenizde gerekmiyor mu? Oyuncular olarak bu yapıya artık güven duyamıyoruz, siz 10 yıl sonra mükemmel bir oyun ortaya çıkartmayı hayal ediyorsunuz(benim şahsi fikrimde evet çıkabilir) fakat bu mükemmeliyete ulaşmak için bu oyunu oynayacak insanlara ve ticari kazanımlara ihtiyacınız var, erken erişim söylemi altında bu oyuna başından beri emek ve gönül veren tüm oyuncularınızı inanın fazlasıyla yıprattınız. Kimse sizden yenilik yapmamanızı istemiyor ama çok keskin değişikliklerle kendi içinde kurulan düzeni sürekli yıpratıyorsunuz

Laykkie

Üye
Oyun yönetimi şuan kendi içinde bile çelişiyor. Örneğin shop bölümünden alınan kozmetik ürün hepsine bile BP artımı bassanız kullanamıyorsunuz. Bence alınan kararlar ve limitler daha ince düşünülüp yapılmalı. Bi taraftan limit getirirken diğer taraf çöp oluyor çünkü. Ayrıca Burhan Bey mantıklı yapılan çalışmalarınız oyun yönetimine takılması ve dikte edilmesi çok üzücü.

RickSancheZz

Üye
bu limitlerin çoğuna şuanki oyunda bonus yok zaten, mesela mining xp arttıran birşey var mı enhanced kazmadan başka ?

Anladığım kadarıyla ileride bu bonusları alabileceğimiz yenilikler gelecek, farklı buildler için güzel olacak merakla yenilikleri bekliyorum

Oyun yönetimi şuan kendi içinde bile çelişiyor. Örneğin shop bölümünden alınan kozmetik ürün hepsine bile BP artımı bassanız kullanamıyorsunuz. Bence alınan kararlar ve limitler daha ince düşünülüp yapılmalı. Bi taraftan limit getirirken diğer taraf çöp oluyor çünkü. Ayrıca Burhan Bey mantıklı yapılan çalışmalarınız oyun yönetimine takılması ve dikte edilmesi çok üzücü.

Hepsine basılması istenmiyor demekki, birine bp bonus birine hp basılabilir,

Laykkie

Üye
bu limitlerin çoğuna şuanki oyunda bonus yok zaten, mesela mining xp arttıran birşey var mı enhanced kazmadan başka ?

Anladığım kadarıyla ileride bu bonusları alabileceğimiz yenilikler gelecek, farklı buildler için güzel olacak merakla yenilikleri bekliyorum

Güzel söylüyorsunda sadece bir itemle bile bazı limitlere ulaşılması mümkün oluyor. Oyunda rekabeti arttırmak için ve PVE sisteminin iyileşmesi için üst limitlere ulaşmanın zor olması lazım.

RickSancheZz

Üye
Güzel söylüyorsunda sadece bir itemle bile bazı limitlere ulaşılması mümkün oluyor. Oyunda rekabeti arttırmak için ve PVE sisteminin iyileşmesi için üst limitlere ulaşmanın zor olması lazım.

evet arttırılabilir lakin bir noktaya yüklenilmemesini istiyorlar sanırım

Benim tasarladığım yapıda 10 olarak limitlendirilmişti ancak oyun yönetimi şu an için 5 olması gerektiğini düşündü, o şekilde değişim yapıldı. Ben ilk tasarıyı sunuyorum, sonrasında yapılacak tüm değişiklikler oyun yönetiminin takdirinde.

Burhan bey son açılan konu en güncel hali olması gerekiyor, şahsen bende öyle bir algı oluşuyor, eğer şuandaki mevcut sınır 5 ise ve 10 olarak düzelmeyecekse listedeki bilgiyi düzeltmenizi rica ediyorum, hem bu konuya bakıp 10 yazıyor ama 10 alamıyoruz diye 50 tane mesaj gelicek, hemde diğer limit bilgilerinin doğruluğuna şüpheli yaklaşmış olacağız.

Neutryon

Üye
Oyuncuyu limit ile sınırlandırmak sizce ne kadar mantıklı ? Ben HP'm den ödün verip dmg istiyorsam bunu yapabilmeliyim diye düşünüyorum . Ayrıca böyle bir limit var ise alınan itemların gereksiz olduğunu limitlere ulaşıldığı için üstünün çıkayacağını anlıyoruz ve bu da çeşitliği öldürüyor . Yine de anlam veremediğimiz dmg ve defencalar için iyi oldu çok teşekkür ederiz.

Justice

Yönetici
Game Designer
Sizin tasarladığınız yapıya göre itemleri ve craft sistemini bir bütün olarak düzenliyorsunuz ve bence bu konuda çok başarılısınız; fakat oyun yönetimi sadece limitleri değiştirerek veya tüm yapıyı bir bütün olarak ele almadan kendilerince haklı sebeplerden ufak değişimlerle oyun yapısına ciddi hasarlar veriyorlar, örneğin sizin yapınızda valiant set anlamlıyken şuan çöp oldu, sistemin sadece bir tarafını değiştirmek ne kadar doğru? Madem limit 5 oldu o zaman bu limitin etkilediği diğer tarafları güncellemenizde gerekmiyor mu? Oyuncular olarak bu yapıya artık güven duyamıyoruz, siz 10 yıl sonra mükemmel bir oyun ortaya çıkartmayı hayal ediyorsunuz(benim şahsi fikrimde evet çıkabilir) fakat bu mükemmeliyete ulaşmak için bu oyunu oynayacak insanlara ve ticari kazanımlara ihtiyacınız var, erken erişim söylemi altında bu oyuna başından beri emek ve gönül veren tüm oyuncularınızı inanın fazlasıyla yıprattınız. Kimse sizden yenilik yapmamanızı istemiyor ama çok keskin değişikliklerle kendi içinde kurulan düzeni sürekli yıpratıyorsunuz

BP limiti 10 olarak düzenlenecek tekrar. Şu an geçici olarak 5 diye düşünüyorum. Aksi halde belirttiğiniz gibi Valiant setin bir anlamı yok ve benim çalışmalarımda her ince bir nokta birçok yere temas edebiliyor, en ufak değişikliğin birden fazla sonucu olabiliyor.

Justice

Yönetici
Game Designer

İleride olacak, bu altyapıyı şimdiden hazırlattık. Limitler iyidir, kafanız daha rahat olur, dengesizliğe yol açılmasın diye biraz daha derli toplu bir yapı çıkarmış olursunuz.

Justice

Yönetici
Game Designer
Oyuncuyu limit ile sınırlandırmak sizce ne kadar mantıklı ? Ben HP'm den ödün verip dmg istiyorsam bunu yapabilmeliyim diye düşünüyorum . Ayrıca böyle bir limit var ise alınan itemların gereksiz olduğunu limitlere ulaşıldığı için üstünün çıkayacağını anlıyoruz ve bu da çeşitliği öldürüyor . Yine de anlam veremediğimiz dmg ve defencalar için iyi oldu çok teşekkür ederiz.
Neredeyse tüm RPG ve MMORPG oyunlarında limitler vardır.

Justice

Yönetici
Game Designer
Mp damage bonus %10 dediğin şeyi biraz açabilirmisin @Justice.

Mana yakma bonusunuz maksimum %10 olabilir. Yani 1000 hasar vurduğunuzda rakibin maksimum 100 mana puanını yakabilirsiniz. Vurduğunuz hasara ve sahip olduğunuz yakma oranına göre rakipte oluşturacağınız yakılan mana değeri değişecektir.

Pemila

Üye
Mana yakma bonusunuz maksimum %10 olabilir. Yani 1000 hasar vurduğunuzda rakibin maksimum 100 mana puanını yakabilirsiniz. Vurduğunuz hasara ve sahip olduğunuz yakma oranına göre rakipte oluşturacağınız yakılan mana değeri değişecektir.
Mp damage bonus %10 dediğin şeyi biraz açabilirmisin @Justice

CooLTanG

Üye
This is not even posted on English guides or at least link back to here. Shameful!

Pemila

Üye
Abi neden anlamıyorsunuz :D MP drain demiyorum MP DAMAGE BONUSU Diyorum :D

Laykkie

Üye
Abi neden anlamıyorsunuz :D MP drain demiyorum MP DAMAGE BONUSU Diyorum :D
Kardeşim sen neden anlamıyorsun. Drain etmek dren etmekten geliyor yani mp leech demek karşı tarafına vurduğun hasar yüzdesini sana ekler rakibin manası azalmaz. Mp damagede ise karşı tarafa mp hasarı verirsin yani üzerinde yüzde 10 mp damageli item var diyelim sen 1000 damage vuruyorsan rakibin aynı zamanda 100 mp si azalır. Umarım anlatabilmişimdir.

Şu anda bu konu'yu okuyan kullanıcılar

Üst Alt