İstek Ruh Bağı Oluşmuş Silahlara Don Lastiği gibi Stat Değiştirme!

Chico

Üye
Başlık çok izahata ihtiyaç duymuyor. Son güncellemeyle birlikte var olan 2 adet +7 Annihilatorumu ve +8 Iron Hammer kullanamaz hale geldim madem böyle uygulamalar gelecek bu durumda tek tek bu kişilere yönelik mahduriyetlerinde giderilmesi gerekiyor. 2 aydır Annihilator basmaya uğraşıyoruz sonra ANVİL altın kuralı değişmez diyen yöneticinizin aksine oyunda bazı statlar patır patır değişiyor (bu silahlar anvilde basılıyor NPC'den alınanları istediğiniz gibi değiştirin). Madem değişmesi şart sıkıntısız bir şekilde yapılmalı veya mahdur olanların silahlarının ruh bağını kaldırmanız gerekiyor veya aynı seviyede bir item mı verirsiniz ne yaparsınız seçenekler bol.
Ama kesinlikle hak yenilmeden olmalı. Bahsigeçen konu oyunun erken erişim süreciyle alakasızdır. Buradaki vurgu 2-3 aylık emeğin bir anda anlamsızlaşmasına yönelik çabanın olmayışı. Destekten yazdım Discord moderöterlerine yazdım erken erişimde bu tarz şeyler olabilir şeklinde cevaplar aldım. Mevzu statın değişmesi değil mevzu ruh bağı oluşmuş ve statları değişmiş silahlara yönelik mahduriyetin giderilmesi mevzusu.

Son düzenleme:

CrystalMaidenDota

Üye
İnt şeyleri değiştiğinde ticket atmıştım discorddan bi isim verdiler ona yazın dedi ticketta. Heralde açtırabiliyorsun güncelleme öncesi taktıysan ama fiyatı düşmüş olucak ona yapıcak bir şey yok erken erişim falan filan.

Alkoer

Üye
Bu şekil item değişikliğinde ya soulbound u açılmalı yada şuan mevcut olan itemler değil bundan sonra droplanacak itemler bu değişiklik ile gelmeli.

Tabiki 2nci seçenek oyunda artık drobu olmayan bir item yapmış olur.

Defender0fSekiLBiRi

Üye
Aynı sorunu ben de yaşadım. Oyunda elde ettiğim birikim ile +7 annihilator aldım. Hiç int istemeyen eşya birden 138 int istemeye başladı. Uğradığımız haksızlık telafi edilmeli.

birol2003

Üye
Bu konu akar, madem item bağlı tüm özellikleri ile bağlı kalmalı, yönetim dahi olsa başka birine bağladığın itemi nasıl değiştiriyorsun. Ben şimdi site üzerinden cash alsam, sonrada kredi kartımı iptal ettirsem veya harcamaya itiraz etsem payment fraud diye cezayı yapıştırırsınız, neden çünkü anlaşmamızı tek taraflı fesh ettiğim için. Buda bence aynı sebep oyuncu eğer bu itemi bu koşullarla kabul edip sizin kurallarınıza göre itemi kilitlediyse, siz tutup bunu tekk taraflı sormadan değiştiremezsiniz.

Defender0fSekiLBiRi

Üye
Bu konu akar, madem item bağlı tüm özellikleri ile bağlı kalmalı, yönetim dahi olsa başka birine bağladığın itemi nasıl değiştiriyorsun. Ben şimdi site üzerinden cash alsam, sonrada kredi kartımı iptal ettirsem veya harcamaya itiraz etsem payment fraud diye cezayı yapıştırırsınız, neden çünkü anlaşmamızı tek taraflı fesh ettiğim için. Buda bence aynı sebep oyuncu eğer bu itemi bu koşullarla kabul edip sizin kurallarınıza göre itemi kilitlediyse, siz tutup bunu tekk taraflı sormadan değiştiremezsiniz.

Bu sadece kitlenen itemler için de geçerli değil. Bu tür oyunların içinde ticaret yapılıyor. Bir item özelliklerine göre fiyatlandırılır. İtemlerin özellikleri rasgele değiştirilirse itemlerin fiyatlarını neye göre belirleyeceğiz? Neye göre satın alacağız? Yarın atağının düşmeyeceği, zehrinin azaltılmayacağız, yan özelliklerinin silinmeyeceği ne malum? Kim verecek bunun garantisini?

Chico

Üye
İşte bazı konularda nerf gelir buff gelir erken erişim vs denilebilir. Ama dengeleme hiç bir zaman bitmeyecektir deyip 3 ay uğraşılıp edinilen bir itemın bu şekilde değiştirilmesi de hakkaniyetli olmuyor. Bunu yapıyorsanız misal priest heavy plate chest +8 int gerekliliğini de 138 int yapacaksınki hem piyasadaki kullanılmayan ürünleri oyuna dahil edebilesin hemde stat değiştirilen silaha uyumlu olması açısından bir armor üretilmiş olur. Şimdi şunu duyar gibiyim hayır biz heavy plate i şu silaha uyumlu olsun diye yaptık. Hangi silaha göre cevap alabilirsem gidip alayım hemen. Bence ideal silah & armor kombinleri üzerinde biraz daha dikkatle durulması lazım. (Çok pozitif feedback veriyoruz) ama ilk değiştiği anda tamamen hayal kırıklığı yaşadık.

Tolgun

Üye
Kanka adamlar War Sythe aliyo mino dan 2x kati pahli, silah rangi calismiyo 4-5 aydir :S ne deyim yane.

Chico

Üye
Onlar ufak problemler. Range ağırlık zehir hasarı vs. onlar erken erişim sürecine dahil ve düzeltilebilir şeyler. Oyun harika bir oyun (erken erişimde olmasına rağmen) ama işte büyük amalara da dikkat edilmesi gerekiyor.

Tolgun

Üye
Onlar ufak problemler. Range ağırlık zehir hasarı vs. onlar erken erişim sürecine dahil ve düzeltilebilir şeyler. Oyun harika bir oyun (erken erişimde olmasına rağmen) ama işte büyük amalara da dikkat edilmesi gerekiyor.
Bence Kücük bisey de degil ve oyuncu icin önemli, hem öle kücükse ve bu sürenin icinde fixlenmiyosa baya büyük problem var bence.
Net bi sekilde bilgi verildi bu problem ler var diye.

Chico

Üye
Bence Kücük bisey de degil ve oyuncu icin önemli, hem öle kücükse ve bu sürenin icinde fixlenmiyosa baya büyük problem var bence.
Net bi sekilde bilgi verildi bu problem ler var diye.
Dostum başlığı kirletme. Sence büyük. O kadar büyükse koca koca harflerle konu aç tartış orda. Ben rasyonel oynanınabilirlik verilerinden gidiyorum. Ping ve Yurtdışı serverlarının olmayışımı daha büyük sorun yoksa çükko silahın range olayı mı daha büyük garip garip yorumlar yapmayın. Oyuna katkı sağlayacak öncelikli konular var.

Tolgun

Üye
Dostum başlığı kirletme. Sence büyük. O kadar büyükse koca koca harflerle konu aç tartış orda. Ben rasyonel oynanınabilirlik verilerinden gidiyorum. Ping ve Yurtdışı serverlarının olmayışımı daha büyük sorun yoksa çükko silahın range olayı mı daha büyük garip garip yorumlar yapmayın. Oyuna katkı sağlayacak öncelikli konular var.
Ona bakiyorsan senin silah problemine konu acmaya biley deymez :D ve herkezin vaktini calmis oliyorsun^^.
He annihlator aldin stat lari deyisti (erkem erisim de gayet normal) silah dengelendi ve nerf yedi, yada oyunda gercekten bug var ve 1.8 silah rangeli silah aldin ama 1 range silah gibi vuriyo. Konu yi silah stat degisti diye acdin senin icin cok kücük problem ve bana ping ve server cümle kuriyorsun ne alaka, hic de rasiyonal yada objectiv degil^^.

Chico

Üye
Ona bakiyorsan senin silah problemine konu acmaya biley deymez :D ve herkezin vaktini calmis oliyorsun^^.
He annihlator aldin stat lari deyisti (erkem erisim de gayet normal) silah dengelendi ve nerf yedi, yada oyunda gercekten bug var ve 1.8 silah rangeli silah aldin ama 1 range silah gibi vuriyo. Konu yi silah stat degisti diye acdin senin icin cok kücük problem ve bana ping ve server cümle kuriyorsun ne alaka, hic de rasiyonal yada objectiv degil^^.
Sen anla diye tekrar anlatıyorum. Öncelik oynanınabilirlik olur muhtemelen senin yaşın kadar süredir mmorpg oynuyorum yaşım 38. O yüzden sırasıyla server vs problemleri sonra oyun içi item özelliklerinin değiştirilmesi sonra var olan özelliklerin net kullanımı diye düşünürsen sende rahat edersin bizde. Sadece mesaj yazmak için duvara dayanıp sallamaya lüzum yok. Tabi ki server sıkıntıları yanında adını bile yalnış yazdığın annihilator'ın lafı olmaz aynı şekilde silah statlarının değişmesiyle senin uyduruk range probleminin arasındaki fark gibi.

Tolgun

Üye
Sen anla diye tekrar anlatıyorum. Öncelik oynanınabilirlik olur muhtemelen senin yaşın kadar süredir mmorpg oynuyorum yaşım 38.
Bende deygisik deygisik mmorgp oynadim zaten ondan diyorum orda fixleniyo öle büyük problemler, 15 senedir mmorpg oynadim ne fark eder.
O yüzden sırasıyla server vs problemleri sonra oyun içi item özelliklerinin değiştirilmesi sonra var olan özelliklerin net kullanımı diye düşünürsen sende rahat edersin bizde.
Server ve ping problemleri DevOps ekip hal eder, oyunda bug fix ve baska problemleri baska ekip hal eder.

Sadece mesaj yazmak için duvara dayanıp sallamaya lüzum yok. Tabi ki server sıkıntıları yanında adını bile yalnış yazdığın annihilator'ın lafı olmaz aynı şekilde
Ne olmus yanlis yazdim diye kim bilir kac kisi onu action house da ararken yanlis yazmisdir ayip mi? istersen mmorpg de yanlis yazarim mmpgorg :D sen gayet iy anlamissin hem okadar abisen, takmasin öle ufak seylere.
silah statlarının değişmesiyle senin uyduruk range probleminin arasındaki fark gibi.

Ne uyduruk range problem? Git al bi 1.3, 1.5, 1.8 silah -> 1 range gibi vuriyo ve bi 2 range silah al (calisiyo ve 2 range gibi vuriyo).
Sen gercekten oyuniyormusun oyunu, böle oyuniyorsan yasin 100 olsa fark etmez :D.

Chico

Üye
Sen haklısın kardeşim malkoçoğlusun brushlisin sen. Server işlerini Developer Operations halleder diyor arkadaş :D. Sallamak bedavaki startup bu oyun hala zaten kendi açıklamalarında da mevcut ekibi oradan şuraya sevk ediyoruz diyor Burhan Bey.
''Ne olmus yanlis yazdim diye kim bilir kac kisi onu action house da ararken yanlis yazmisdir ayip mi? istersen mmorpg de yanlis yazarim mmpgorg :D sen gayet iy anlamissin hem okadar abisen, takmasin öle ufak seylere.'' herşeyde bilmişlik yap kendisi abuk gubik yazınca sen abisin diye kafa bul ,)
Evet bu arada Blizzard'da çalıştım bir süre. Yani ingilizce mi açıklasam inanacaksın hiç bilemiyorum ama sen bruşlisin tamam haklısın.

Tolgun

Üye
Sen haklısın kardeşim malkoçoğlusun brushlisin sen. Server işlerini Developer Operations halleder diyor arkadaş :D. Sallamak bedavaki startup bu oyun hala zaten kendi açıklamalarında da mevcut ekibi oradan şuraya sevk ediyoruz diyor Burhan Bey.

Evet bu arada Blizzard'da çalıştım bir süre. Yani ingilizce mi açıklasam inanacaksın hiç bilemiyorum ama sen bruşlisin tamam haklısın.
Blizzarda calissan yada calisdiysan bana ne okadar bilyosan bukadar bos yapmassin.
Sen konu aciyorsun silah degisti kiziyorsun, bende gecmis olsun diyorum bize de oldu silah range fixlenmedi okadar zahman da ticket attick okadar ay önce (yane savuniyorum seni).
Ondan sonra bana silah range bugu kafadan attim ve bos yapma kücük problemler bunlar diyosun.
Ve ping server konu ya daha büyükmis diyorsun, evet ozaman konunu kapat senin kücük anlilahahutor problemin de önemli degildir^^.
Ondan sonra gine baska yerlere uciyosun yok ben 100 yasindayim senden daha fazla oyun oynamisim yok ben blizzarda calisdim herseyi daha iy biliyormusun gibi, ne fark eder 10 yasinda ol sahil de misir sat mantikli bisey ler anlat daha iy olurdu.

Şu anda bu konu'yu okuyan kullanıcılar

Üst Alt