Sizce Row Gerekli Mi?

Seksen8

Üye
Merhaba dostlarım. Öncelikle iyi oyunlar dilerim. Umarım sizlerde benim gibi oyunda keyifli vakit geçirip eğlenebiliyorsunuzdur.

Bazı düşüncelerim var ve bakış açımın genişlemesi açısından sizlerinde düşüncelerini merak ediyorum.

Öncelikle söylemek isterim ki oyunu çok beğeniyorum. Gerek karakter görünüşleri, gerek silah görünüşleri, gerek manzalaralar. Gerçekten çok kaliteli geliyor bana. Özellikle ücretsiz bir oyunda bu kaliteyi bulmuş olmak beni sevindiriyor (premium ve scrool almak bizim tercihimiz).

Söz konusu düşüncelerime gelecek olursak. Oyun 15 nisan 2022 de açıldığında gerçekten çok keyifliydi. Emek vererek her oyuncu bir yerlere gelmeye çalışıyordu. 65 capte oynadım sadece 75 capte oyunda yoktum. İşlerimin yoğunluğu sebebi ile devam edemedim. Row ile yeni sunucular çıktından sonra tanıştım. Ben oyundan uzaklaştığım dönemlerde row söz konusuydu lakin siz isterseniz ve exp kasarken kullanmanız için getireceğiz gibisinden söylemler vardı.

Şimdi açıkçası oyuna başladığımdan beri görevler ve zindanlar haricinde rov toplamda 26 saat kadar kullandım. Günde 2 3 saat oynayabilen bir oyuncu olarak ben rova günün 24 saat oyunda olan ve oyunu iş gibi gören esnafın kullandığı bir hizmet olarak bakıyorum. E doğal olarak slotlar dolu olduğundan devamlı 1. kanalda bulabildiğim veya bulabildiğimiz slotlarda günde 1 - 2 saat elle farm atıyorum (elle farmın keyifli olduğunu düşünenlerdenim) ve görevler zindanlar derken oyundan çıkıyorum.

Ben oto atağın olmasını saçma buluyorum. Hele ki farm atılabilmesini bu atak ile çok çok saçma buluyorum. Ama yapacak bir şey yok oyun yönetimi oyunlarının bu şekilde olmasını istemiş karar onların. Ama bu oto atağın olmadığı zamanları düşününce derin bir keşkeeee de çekiyorum. Benim 2 saatlik farmımın hic bir anlamı kalmadığını düşünüyorum ve aldığım keyif de azalır oluyor.

Sizlerin de bu konuda fikirlerini çok merak ediyorum. Sizce faydalı mı? Zararlı mı? Ne şekilde olmalı? Farklı bakış açılarının beni tecrübelendireceğini düşünüyorum.

Son düzenleme:

CTU

Üye
Global bir oyunda belki bu dediklerine bir nebze katılabilirim, katılsam dahi sadece 8-10 karakterin aynı kişi tarafından ROW ile kontrol edilmesine izin verilmesine karşı çıkarım belki fakat tamamen kalkmasını hiç pozitif görmüyorum.

Günümüz ülkesinde bu oyunu sadece PK atıp stres atmak için oynamak isteyen büyük bir kitle var. Bunlardan bir tanesi de benim, yıllarca WOW/Archeage vb. oyunlarda elle farm atmama rağmen şuanda buna karşıyım çünkü vaktim daha değerli. Her ne kadar PVE yapmak isteyen, farm atıp gelir elde eden insanlar da olsa bu oyunun ana focusu şuanda PVP.

Ne kadar fazla insan biran önce 75 olup DV'ye geçerse oyun o kadar daha canlı ve aktif gözüküyor. Bu da iki taraf için pozitif bir şey. Şuanda ROW kalksa bu oyunu çok fazla oyuncu bırakır ve yavaş yavaş oyuncu kitlesi erimeye başlar. Her ne kadar farm yapan, 8 pc ile para kazanan insanlara kızsakta pazarın aktif olması ve bu farmerların DV'de farm yapması oyunu aktif tutan etkenlerden bir tanesi.

RainOfFire

Üye
Botlarin oldugu oyun gelisime kapalidir, sadece belirli bir guruha hizmet eder. ilk geldigi gun de soylemsitik yine soyluyoruz. Tufenk icad oldu mertlik bozuldu...

Agaragambi

Üye
İşte sorun orada zaten normal bir oyuncu row ya da elle farm yapar item dizer dv ye çıkar ama 8 pc ciler farm yapıp dv ye geçmiyor sürekli aynı yerde farm yapıyor

Seksen8

Üye
Global bir oyunda belki bu dediklerine bir nebze katılabilirim, katılsam dahi sadece 8-10 karakterin aynı kişi tarafından ROW ile kontrol edilmesine izin verilmesine karşı çıkarım belki fakat tamamen kalkmasını hiç pozitif görmüyorum.

Günümüz ülkesinde bu oyunu sadece PK atıp stres atmak için oynamak isteyen büyük bir kitle var. Bunlardan bir tanesi de benim, yıllarca WOW/Archeage vb. oyunlarda elle farm atmama rağmen şuanda buna karşıyım çünkü vaktim daha değerli. Her ne kadar PVE yapmak isteyen, farm atıp gelir elde eden insanlar da olsa bu oyunun ana focusu şuanda PVP.

Ne kadar fazla insan biran önce 75 olup DV'ye geçerse oyun o kadar daha canlı ve aktif gözüküyor. Bu da iki taraf için pozitif bir şey. Şuanda ROW kalksa bu oyunu çok fazla oyuncu bırakır ve yavaş yavaş oyuncu kitlesi erimeye başlar. Her ne kadar farm yapan, 8 pc ile para kazanan insanlara kızsakta pazarın aktif olması ve bu farmerların DV'de farm yapması oyunu aktif tutan etkenlerden bir tanesi.
Ben aslında rov karşı değilim. Kişisel olarak günde 2 saat oyayan bir oyuncuyum. Şansım yaver gitti ve fazla itemim oldu. Şimdi bir oyuncu rov kullanarak gece uykusuz kalarak kendine item diziyorsa zaten buna itirazım yok. 100 tane rov kullanan karakter kastıkları parayı veya itemleri birilerine satıyorsa ve satın alan kişiler benim önüme geçiyorsa sorun burada başlıyor. Evet herkez pk da olsun herkez 75 olsun isterim. Canlı olsun oyun isterim. Görünen o ki yeterli alım olmadığında rov da ki o satış yapan oyuncular oyunu bıraktıklarında arkada 10 kişiye 100 item düşen bir enkaz olacak endişem bu. Bakış açım bu. Sizin bakış açınızında yanlış olduğunu söylemiyorum. Zaten farklı insanların bakış açılarını merak ettiğim için bu konuyu açtım amacım tartışmak da değil yanlış anlaşılmasın.

gamion596

Üye
Level atlamak için + Farm için kullanılması kesinlike çok saçma. Ben level atlamak için özellikle 2024 yılında pc'mi günlerce açık tutmamalıyım. Sen 2000'lerde çıkan bir oyun değilsin ve özellikle 7 kıtada oynanıyoruz diyen bir oyunsan. Gerekirse görev sayını arttır bir şeyler yap zindanlar fazla xp versin ama Row olmasın.

Gelelim farm muhabbetine, yardımcı ile farm mı atılır ?? En en en fazla row için Hagard haritasında 2 3 kanal açık olmalı ve orada item düşmemeli diğeri kalan yerlerde xp oranını çok arttırın ve elle ile keselim + farm atalım.
Şu an ne farm atılıyor oyunda ne de xp kasılıyor(2 ay sonra gold bar düşünce itemsiz row masrafını karşılamayınca insanlar xp de kasamayacaklar.) şu an 8 pcliler para kazanıyor, oyunu oynayan yok adam gibi bitcoin minigi gibi şu an oyun .

Acilen global bir oyunum demek istiyorsa Rise online böyle yapmalı. Ama hayır ben Ko'nun pvp serveriyim gibi takılmak istiyorsa zaten bir farkı kalmamış orada da her slotta farm atıyorlar gerçekten 0 farkı kaldı şu an.

xxxOLRICxxx

Üye
Oyuncuların sabırsızlığından biraz da. Bir an önce hızlıca lvl kasmak istiyorlar, üstelik emeksiz. ROWA getireceğine oyunda RC veya coin ile premium shopta exp sat, 1m, 10m, 100m paketler yap, exp potion, scroll vs çeksin basınca üç beş dakikada max lvl ne ise tamam...

ROWA farm yapanlar coin kasanlar hem pazarı item ile doldurduğundan solo oyuncunun elle bir iki saat farm atıp aldığı drobun bir değeri kalmıyor hem de GB satan sitelerde fiyatların nasıl düştüğünü görüyorsunuz...

crashhatasi

Yeni Üye
Row olmali lakin kısıtlı olmali ayni 1. kanalda kapali oldugu gibi digerlerinde de kapali olmali. son 2 kanalda sadece coins drop acılıp exp kasanlara yer verilmeli .çoklu pc de degil buradaki olay bambaşka olmus 1 kişinin 8 pc kullanmasi zarar vermez oyuna. o adamları bir sekilde toplu olup cıkarırsın ezersin daha guclu olup ... buradaki durum klan şeklinde 3 5 kişinin resmen şirket gibi 100lerce karakterle slotlari kapatmasi komple aynı klan ismiyle kapatilmiş slotlar midem bulandi oyundaki bu durumdan.. slotlarin dısında harita girişlerinde de 10larca karakter ks gelinmesi halinde saldirmak icin bekliyorlar.. ben malum oyundan yeni baslayan biri olarak ne kdr daha dayanirim her yerin ayni kişilerin kontrolunde olmasina bilemiyorum.muhtemelen ben ve ekibim geri donecegiz

Şu anda bu konu'yu okuyan kullanıcılar

Üst Alt