İstek Ssd okuma hızı saniyede 185 mb

BySavas

Üye
Ssd okuma hızı saniyede 185megabyt ile 190 megabayt arasında okuma(write) işlemi yapıyor resimde kırmızı alanda gözüktüğü gibi.
saniyede 215 mb okuma yapmaya başladı artık. 1 kere start basmamla 25-30gb arası okuma yapıyor toplam bu böylemi devam edicek ?

ssd-okuma-hizi.png

C:\ D:\ disklerim full boş işletim sistemiyle beraber rise online yüklü sadece

c-d-bos.png

M.2 SSD : TOSHIBA OCZ 500GB RC500 NVMe M.2 SSD (1700MB Okuma / 1600MB Yazma)

Son düzenleme:

exden

Üye
Bu oyun bu ekonomide pclerimizi yakacak olan bize olacak...

Şarapçıoğlu

Üye
Diski okumadan oyun dosyalarının içeriği nasıl RAM'e aktarılacak? Sadece soruyorum. Oyunu yeni başlatmışsın çünkü. 20GB oyun.
Edit: 4 dakika kısmını şimdi gördüm. Bende öyle olmuyor, değişik değişik sorunlar..

BySavas

Üye
Diski okumadan oyun dosyalarının içeriği nasıl RAM'e aktarılacak? Sadece soruyorum. Oyunu yeni başlatmışsın çünkü. 20GB oyun.
Edit: 4 dakika kısmını şimdi gördüm. Bende öyle olmuyor, değişik değişik sorunlar..
resmen 5 saniyede 1gb okuma yapıyor sen hesap et 4 dakikayı oyunu start başlatasım gelmiyor çünkü.

TheKRZM

Üye
5GB ile 100MB arasında değişen 28 Adet oyun dosyası var. Sen oyunu oynarken haritada gezinirken sürekli olarak bu paketler açılıyor ve sana görüntü olarak geliyor. Disk okuma hızının bu seviyeye çıkması gayet normal. Oyun Klasörüne girip sağ üstte armaya . yazıp aratırsan göreceksin.

exden

Üye
Login ekraninda diyorsunki butun haritalar karakterler moblar objeler yukleniyor oyle mi? Eger boyleyse zaten fiyasko.

Adam login ekraninda ssd de 4 dakikada 43gb okuma oluyor diyor oyun toplam 21 gb. Parali calisani misiniz oyunun anlamiyorum ki

TheKRZM

Üye
1- Oyunun paralı çalışanı değilim.
2- Burdaki insanlara yardımcı olmaya çalışıyorum.
3- i5 6400 - 16GB 2400Mhz Ram - 256GB m2 NVME SSD - RX580 4GB 256Bit ekran kartı ile sorunsuz oynuyorum.

Eğerki halen sorun var problem var diyorsanız buyrun kendi sistemlerinizi gözden geçirin. Google'a daha çok FPS nasıl alırım yazıp gördüğünüz her yöntemi uygulayıp sonra oraya buraya bok atmayın. Evet oyunda bir optimizasyon sorunu mevcut. Ama bu oyunu toplamda 72GB boyuta sahip olup bu oyunun ki kadar büyük dosyası olmayan GT5 ile kıyaslamayın.

exden

Üye
... Evet oyunda bir optimizasyon sorunu mevcut...
Ben de arkadasa ve sana, burada senin de kabul ettigin gibi diyorum ki oyun sorunlu ve normal davranmiyor.

Sen ayrica diyosun ki benim sistemim super bende calisiyor ve bu sorunlu oyunun sorunlu okumalar yapmasi gayet normal, bunu dile getirmeyin, gundem yapmayin, susun. Oyle mi? Nasil duzelecek arkadasim burada bunlari yazmadan bi anlatir misin bana.

BySavas

Üye
Google'a daha çok FPS nasıl alırım yazıp gördüğünüz her yöntemi uygulayıp sonra oraya buraya bok atmayın.
login ekranı için ssd okuma hızının fps ile ne alakası var
benim sistemimde m2 ssd 1700mb okuma hızına sahip çok iyi bir m2 ssd diskim vardır. gayette güzel çalışıyor saniyesinde her işlemi yapıyor. Yazı yazıcam diye okumadan bilmeden çamur atmak için yorum yapma lütfen.

bizim burdaki sorunumuz oyun neden bu kadar çok "okuma" yapiyor. 1 saatte 600 gb okuma yapmış toplam oyun. ssd diskerinde ne yazikki bir ömrü var 200terabayt gibi.

Ben şahsen oyunu oynamıyorum. Yanlış yaptılar erken açarak.

Son düzenleme:

Toxic

Üye
Ben de arkadasa ve sana, burada senin de kabul ettigin gibi diyorum ki oyun sorunlu ve normal davranmiyor.

Sen ayrica diyosun ki benim sistemim super bende calisiyor ve bu sorunlu oyunun sorunlu okumalar yapmasi gayet normal, bunu dile getirmeyin, gundem yapmayin, susun. Oyle mi? Nasil duzelecek arkadasim burada bunlari yazmadan bi anlatir misin bana.
adamın sistemi süper mi xd Konuşmak için konuştuğumda ben xd asdasd

BySavas

Üye
Yöneticilerden henüz bir cevap alamadım. Konuyla alakalı.

BySavas

Üye
saniyede 215 mb okuma yapmaya başladı artık. 1 kere start basmamla 25-30gb arası okuma yapıyor toplam bu böylemi devam edicek ?

111!111

Üye
Oyunun optimizasyon çalışmasına ihtiyacı var ama sendeki problem bununla ilgili değil

1652036382069.png

Sertoskii

Üye
Hocam ben SSD + M2SSD kullanıyorum bende de aynı sorun oluyor, bu oyunu yapamamışlar maalesef.

X A

Üye
Oyun her sistemde farklı optimizasyon sorunlarıyla karşılaştırıyor insanı malesef.

Şu anda bu konu'yu okuyan kullanıcılar

Üst Alt