İstek Warrior Yere Vurma alan yeteneği bu saatten sonra kesinlikle gelmeli

Pitou

Üye
Ben Yere vurmaya kesinlikle karşı olan ve asla gelmemesi gerektiğini savunan bir oyuncuydum. Fakat görüyorum ki bu oyunda bu yetenek gelmeden hiç bir oyuncu birilerinin eteği altına saklanmaktan vazgeçmeyecek. Her akşam 6 -7 party birleşip 1 partyi kovalamasından bıktım artık. Yere vurma geldiğinde 6 party 1 party Warrioru kovalıyor diyelim O kaçan 1 party Warrior ekip arkasını dönüp anlık "WEAKEN" atıp yere vurduğunda o topluluğu dağıtma imkanına sahip olacak ve kimse bir daha iç içe oynamayı göze alamayacak.

Oyundaki pvp sistemi çok sıkıcı ve sıradan olmaya başladı . Kimse tek party taktik ve strateji üretmiyor. Pk nın gidişatını gördükçe fikrim değişmeye başladı. İnsanları iç içe oynamaya iten sistemi dağıtan Oyuncuları tek party oynamaya yönelten oyun tarzının Warrior alan skili olan Yere vurma yeteneğinden geçiyor. Bunun için Rise online yönetim ekibinin bir karar alması gerekiyor.

Yere vurma gelirse oluşacak senaryodan bahsedelim kimse sayfa yememek için iç içe oynayamayacak . Warrior ekiplerin sayısı artacak. Party vs olayları oyunda daha fazla olacak. Oyunda herkes iç içe oynuyor bu saçma sıkıcı oyun tarzı artık değişmesi gerekiyor.

Son düzenleme:

N3v3N

Üye
Warrior atak skillerinin %90 i buglu. Yeni bir yetenek ağacını kaldırabilir miyiz?

Ayrıca mageler iç içe partyleri dağıtmak için çok idealler.

Pitou

Üye
Warrior atak skillerinin %90 i buglu. Yeni bir yetenek ağacını kaldırabilir miyiz?

Ayrıca mageler iç içe partyleri dağıtmak için çok idealler.
Mageler bile 2 -3 pt iç içe girip oynamaya başladı . Oyunda kalabalık oynama tarzı oluşmaya başladı. Kimse kendisini geliştirmiyor herkes bir topluluğun içine girip takılma derdinde. İç içe gir oyna mantığından kurtulmamız lazım.

Tolgun

Üye
evet ic ice oyuniyor lar ve problem oliyo bazen ama yere vurma kesinikle cözim degil benim gözümde

Zafer1991

Üye
malum oyuna mı benzesın 123 tor dustu vur yere :D onada makro yazarlar makrosuzda olmaz tamam asas onlineden warrıor onlıneye gecebılırız artık ...

Pitou

Üye
Yere vurma o kadar dediğin gibi 3 -2 -1 vur yere gibi kolay bir şey değil. Karşı taraf elini izler düzgün Dispel atarsa yere vurma hasar çıkarmaz. Hem burda Magenin anlık blink atma skili yok gelen asası içeri giren asası görebiliyorsun ve ne zaman yere vuracağını anlayabilirsin. Oyunun şuan ki gidişatı çok mu iyi ? Herkes korkuyor kimse party vs atmıyor taktik yok , strateji yok herkes birbirini bekliyor. 5 Party toplanıp 1 partyi kovalıyorlar . Yere vurma olursa kimse 5 party iç içe pt atamayacak bunu anlasanız her şey çok iyi olacakta anlamıyorsunuz çünkü yere vurmaya kim karşıysa o 5 party ile iç içe oynayan oyuncudur.

Zafer1991

Üye
Yere vurma o kadar dediğin gibi 3 -2 -1 vur yere gibi kolay bir şey değil. Karşı taraf elini izler düzgün Dispel atarsa yere vurma hasar çıkarmaz. Hem burda Magenin anlık blink atma skili yok gelen asası içeri giren asası görebiliyorsun ve ne zaman yere vuracağını anlayabilirsin. Oyunun şuan ki gidişatı çok mu iyi ? Herkes korkuyor kimse party vs atmıyor taktik yok , strateji yok herkes birbirini bekliyor. 5 Party toplanıp 1 partyi kovalıyorlar . Yere vurma olursa kimse 5 party iç içe pt atamayacak bunu anlasanız her şey çok iyi olacakta anlamıyorsunuz çünkü yere vurmaya kim karşıysa o 5 party ile iç içe oynayan oyuncudur.
hocam ben ko'dan warrıor olarak geldım bunuda warrıor oyuncusu olarak yazıyorum neyi anlatmaya calısıyorsun nasıl kolay değil yere vurmak ko oynadısan cokta basıt herhangı bır warrıor vıdeosu ac 1 sanıyede 4 skıl atıyorlar eski alıskanlıklar cozum degıl yenı bır mmorpg 'ye yakısan eskıyı kopyalamak degıl inovasyonu yenılıgı tesvıklemektır cozumu yonetım arasın bulsun job dengesı oturmamısken yere vursun warrıorlar demek bana gorede ac gozluluktur...

Awareness

Üye
hocam ben ko'dan warrıor olarak geldım bunuda warrıor oyuncusu olarak yazıyorum neyi anlatmaya calısıyorsun nasıl kolay değil yere vurmak ko oynadısan cokta basıt herhangı bır warrıor vıdeosu ac 1 sanıyede 4 skıl atıyorlar eski alıskanlıklar cozum degıl yenı bır mmorpg 'ye yakısan eskıyı kopyalamak degıl inovasyonu yenılıgı tesvıklemektır cozumu yonetım arasın bulsun job dengesı oturmamısken yere vursun warrıorlar demek bana gorede ac gozluluktur...

Bence de warrior yere de vurmasın, cure da almasın,party dışı blink(des) de atamasın (arkadaşları online değilse oynamasın, yoksa 3 günlük level 60 bp yada rogueya kesilsin), sc lere dünya para versin, armor ve silahları en pahalı ırk olsun, knight skill agacı olmasın, farm atamasın warrior diğer ırklarda rogue hem asas olsun hem okçu, priest hem BP olsun hem support, mage lightning&fire&ice seçenekleri olsun tüm ırklar farm atabilsin ama warriorda olmasın farm atarken scler potlar kullanılsın yeni gelen çöp slotunda bile zarar etsin kesinlikle katılıyorum hatta bence warrior classı da olmasın !

N3v3N

Üye
Bence de warrior yere de vurmasın, cure da almasın,party dışı blink(des) de atamasın (arkadaşları online değilse oynamasın, yoksa 3 günlük level 60 bp yada rogueya kesilsin), sc lere dünya para versin, armor ve silahları en pahalı ırk olsun, knight skill agacı olmasın, farm atamasın warrior diğer ırklarda rogue hem asas olsun hem okçu, priest hem BP olsun hem support, mage lightning&fire&ice seçenekleri olsun tüm ırklar farm atabilsin ama warriorda olmasın farm atarken scler potlar kullanılsın yeni gelen çöp slotunda bile zarar etsin kesinlikle katılıyorum hatta bence warrior classı da olmasın !

70-60 veya 60-44 skillerinin kullanımı macro oldugundan dolayı CD geldi skillere.
Warriorda makroya karşıyız ama diğer sınıflar kullanabilir sorun yok.

Mesela priest 0.5sn arayla skil vurabilir.
Okçu desen 3-5 skillerini 0.5sn arayla vurabilir.
İş warriora gelince 0.6sn arayla skill vuramaz. Macro olur :)

Warriora çok bişey beklemeyin. Oyun assas uzerine kurulu. Oyunda bp ler farm atabilecek düzeyde olmaliki Assaslar bplere tek atıp gecebilsin. Oyunda Okçu da seri vuracakki assastan sıkılanlar Okçu olup kolayca farm atabilsin. Malum oyundan alıntı çoğu şey fakat warriorun defans skilleri yarı yariya işliyor. Kalkan takan warrioru bir assas evire çevire kesebilsin diye yapılmış.

Awareness

Üye
70-60 veya 60-44 skillerinin kullanımı macro oldugundan dolayı CD geldi skillere.
Warriorda makroya karşıyız ama diğer sınıflar kullanabilir sorun yok.

Mesela priest 0.5sn arayla skil vurabilir.
Okçu desen 3-5 skillerini 0.5sn arayla vurabilir.
İş warriora gelince 0.6sn arayla skill vuramaz. Macro olur :)

Warriora çok bişey beklemeyin. Oyun assas uzerine kurulu. Oyunda bp ler farm atabilecek düzeyde olmaliki Assaslar bplere tek atıp gecebilsin. Oyunda Okçu da seri vuracakki assastan sıkılanlar Okçu olup kolayca farm atabilsin. Malum oyundan alıntı çoğu şey fakat warriorun defans skilleri yarı yariya işliyor. Kalkan takan warrioru bir assas evire çevire kesebilsin diye yapılmış.

Aynen katılıyorum hatta şunu eklemek isterim 70-60 ve 60-44 cift skill kullanımı bug gibi bişe olduğundan yönetim Warriorların hepsini istemeden oyunda tuttu bu zamana kadar.

Şimdi bir elin parmaklarını geçmeyecek kadar az melee party olmasına şaşırmamalılar. Ben 2 skilli kullanalım macro kullanılsın demiyorum ama 0,8 CD olmamalı, indir bari 0,6ya indir birşey yap yani , hiç olmadı görevlendir birini , gitsin bir slota tüm ırklarla 1 saat boyunca bi farm denemesi yapsın, her class için giden potlara sc lere baksın, hızlı kesimden dolayı diger classlara gelen income 'a baksın kıyaslasın birbirleriyle, toplamda 4 saatini alır bir kişinin bunları raporlaması. WARRIOR FARM A-TA-MI-YOR!!!

Lizardlara gidip çok rahat bir rapor çıkartılabilir. Sonra income outgoing dengesinden tüm classlar için bi toplam kıyas gelir raporda , yani warrioru bu denli görmezden gelmek ya kasıtlı birşeydir ya matematik yoktur geliştirici ekipte yada bizim anlayamadığımız bir durum sözkonusudur. Rune ve takı güncellemesi son umudum ondan sonrada bi balance meydana gelmezse ben de herşeyi satarım, net.

Pitou

Üye
ama 0,8 CD olmamalı, indir bari 0,6ya indir birşey yap
Bu söylediğin çok saçma çünkü warrior skillerinin bekleme süresini ne kadar düşürürsen macro kullanımı o kadar çok artar. Şuan bütün str priestler ve mageler staff skilleri 0,5 saniye olduğu için macro kullanıyor . 0.5 sn macroya çok müsait 0.8 saniye bir nebze olsun el hızına yakın bir bekleme süresi. Cd düşürmek çözüm değil sorun çıkarıyor.

E bu oyunu diğerinden ayıran özellik ne olacak o zaman ?
Yapacak bir şey yok oyundaki oyuncuların % 90 ı korkak ve bir başka partynin içine girip pk atmakta çözüm buluyor. Tek party pk atan kapışan bir elin parmağını geçmiyor. Party vs yok oyunda. Yere vurma bunun önünü açacak ve kimse iç içe oynamaya cesaret edemeyecek.

Lolgamelol2

Üye
Biz oyunun ilk açıldığında bu eksikliği söyledik bazı akıllılar warrior alan hasar mı vurur böyle saçma şey mi olur diye saldırdılar bize neymiş warrior alan hasar vuramazmış:D

N3v3N

Üye
Macroya engel olmak istiyorlarsa sadece warriora değil tüm sınıflara NERF atmaları gerekirdi. Priest skilide 0.8sn olmalıydı.
Okcuya da 3-5 skili değil 8 li tek skil köy 1sn CD yap. Makroya gerek kalmaz.

Awareness

Üye
Bu söylediğin çok saçma çünkü warrior skillerinin bekleme süresini ne kadar düşürürsen macro kullanımı o kadar çok artar. Şuan bütün str priestler ve mageler staff skilleri 0,5 saniye olduğu için macro kullanıyor . 0.5 sn macroya çok müsait 0.8 saniye bir nebze olsun el hızına yakın bir bekleme süresi. Cd düşürmek çözüm değil sorun çıkarıyor.

Bro yanlış değerlendirmişsin ben olayı macrodan bağımsız olarak ele alarak değerlendirip yazdım. Warrior ortalama saniye basına çıkarttıgı damage den bahsediyorum ister bunu 0,6 saniyede yaparsın ister cooldownu 1sec yapar ama dmg'i 2 katına çıkarırsın, bi şekilde dengelersin dmg'i arttırırsın Warrior farm yapabilsin diye.
Burada vurguladığım şey Warrior 'ın farm yapamaması bu çok basit teşhis ve su götürmez bi gerçek.Yok şu salisede bu macro kullanıyor yok bilmem ne oluyor , olay bu değil. Yahu tüm classlar farm atabilirken nasıl olur da warrior atamaz. Olay balance'in olmaması o yüzden benimkinden ziyade senin yazdığın saçmalık, macro kullanılacak diye bir classın damage'i az mı olsun diyorsun :)

He ayrıca macro ile alakalı fikrimi de söyliyim her Allah'ın kulu makro kullanıyor diye skilleri cooldownları ona göre belirlemek ne kadar doğru o da tartışılır ki bence bu da saçma bi düşünce. Olay macroyu yok etmek olmalı hee diyeceksin ki yıllardır yok edilmedi o zaman her classda bu saliseler olabilir madem yok edilmiyor neden class ayrımı olsun ?

Şu anda bu konu'yu okuyan kullanıcılar

Üst Alt