ÇÖZÜM "Win64 Shipping" Hatası Hakkında (Güncel)

MusTi

Rise Online World Mod Team
Senior Moderatör
Merhaba Rise Online World Oyuncuları!

Açıklama: Problemimiz "güncelleştirme/paket eksiklikleri" ve "çözünürlük/uygulama uyumsuzluğu" ile ortaya çıkıyor. Bununla ilgili gelin hep birlikte aşağıdaki argümanları inceleyerek çözüme ulaşalım.

1) Kişisel bilgisayarınızı güncelleyin (Windows Update - Windows Güncelleştirmesi),

2) "C:\Program Files\RiseOnline\Game\RiseOnline\Binaries\Win64" klasöründeki "RiseOnline-Win64-Shipping" uygulamasına sağ tık yapıp Özellikler menüsünden Uyumluluk sekmesindeki "Tam ekran iyileştirmelerini devre dışı bırak" kısmını işaretleyip Uygula ve sonrasında Tamam butonuna tıklayıp oyunu tekrar çalıştırın,

3) Görüntü ayarlarınızı değiştirin ( Örneğin: " 1024x768 " yapın),

4) Aşağıda yorum olarakta ekstradan çözümler sunulmuştur, göz atınız,

5) Son olarak, paket eksikliklerinden dolayı da bu problem karşınıza çıkıyor olabilir.

###a) Microsoft Visual C++ --> 2022'ye kadar olan tüm paketlerini Aşagıdaki linkten edinebilirsiniz, (***Önemli: 2010 öncesi x86 & x64 - 2010 ve sonrası için yalnızca x64 bit kurulumlarını gerçekleştirin!)

###b) Microsoft Visual C++ --> En son paketini buraya tıklayarak edinebilirsiniz,
###c) .NET Framework en son sürümünü buraya tıklayarak edinebilirsiniz: (4.8 sürümü tavsiye edilen sürümü ve bu sürümlerin önerilen yani "Recommended" olanları zaman içerisinde değişir buna dikkat edin, sürümün yanındaki parantezde tırnak içerisinde belirttiğim İngilizce yazısı yazar.)
###d) DirectX 12 için buraya tıklayabilirsiniz.
###e) DirectX 11 için buraya tıklayabilirsiniz. (22 Kasım 2022 tarihli DirectX 11 güncellemesidir, 57 farklı siteden virüs taraması yapılmıştır.)

Not: Bunların haricinde Windows, Driver, BIOS ve CHIPSET güncellemelerini unutmayın!

Önemli: Crash, Win64-Shipping ve paket eksikliklerinden dolayı aynı ekran çıktısıyla karşınıza çıkan bu hatalarda 2. satırda bulunan hata mesajı veya dosyaları "Google" gibi platformlarda aratarakta araştırıp çözüme ulaşabilirsiniz.
a

Saygılarımla.

Son düzenleme:

Tıvtıl

Üye
Merhaba, üçünü de denedim sorunum çözülmedi başka ne yapabilirim?

KarinRiverside

Üye
@Tıvtıl Merhaba!
Son çözüm olarak şunu belirtebilirim:

Çalıştıra %localappdata% yazın, ardından "RiseOnline\Saved\Config\WindowsClient" konumunu takip edin. "GameUserSettings.ini" dosyasını göreceksiniz.
ResolutionSizeX=1920 // Monitör'ün desteklediği çözünürlüğü göre düşük yazın örnek: 1024
ResolutionSizeY=1080 // Monitör'ün desteklediği çözünürlüğü göre düşük yazın örnek: 768
LastUserConfirmedResolutionSizeX=1680
LastUserConfirmedResolutionSizeY=1050
WindowPosX=-1
WindowPosY=-1
FullscreenMode=2 (bunu 2 yaparsanız windows mode aktif olur),

Saygılarımla.

KarinRiverside

Üye
Her birini yaptım ama sorun çözülmedi
Launcher -> Özellikler -> Uyumluku -> Burada ki ayarlardan "Uyumluluk modu" ( Windows 8) & Tam ekran iyileştirmelerini devre dışı bırakın, son olarak Bu programı yönetici olarak çalıştır sekmelerini işaretleyin.

Saygılarımla.

feya

Üye
Launcher -> Özellikler -> Uyumluku -> Burada ki ayarlardan "Uyumluluk modu" ( Windows 8) & Tam ekran iyileştirmelerini devre dışı bırakın, son olarak Bu programı yönetici olarak çalıştır sekmelerini işaretleyin.
Pc ye reset atınca düzeldi,sağol

jagermeister34

Üye
Bu hatayı alıyorum, Windows versiyonum güncel 21H2 sürümü.
Bahsetmiş olduğunuz ayar değişikliklerini yaptım, uyumluluk ayarlarını değşitirdim.
Çözüm olmadı hala oyuna giriş yapamıyorum. :)

KarinRiverside

Üye
Bu hatayı alıyorum, Windows versiyonum güncel 21H2 sürümü.
Bahsetmiş olduğunuz ayar değişikliklerini yaptım, uyumluluk ayarlarını değşitirdim.
Çözüm olmadı hala oyuna giriş yapamıyorum. :)
Sistem özellikleriniz, Windows sürümünüz nedir? .NET Framework, Microsoft Visual C++ paketlerinin ekran görüntülerini program ekle veya kaldırdan iletir misiniz?

KarinRiverside

Üye
Windows 10 Pro 64-Bit
Ryzen 3 - 1200 Quad-Core
16GB DDR4 3000 MHz RAM
NVidia ZOTAC 1050 Ti (overclock)
Windows 22H2 güncellemesini sundu lütfen bilgisayarınızı güncelleyin. Eğer .NET Framework sürümünüz 4.8'in aşşağısındaysa bu problemi yaşayabilirsiniz. Ayrıca, Microsoft Visual C++ (Vcredist) sürümlerinizi paylaşmadınız eğer eksik varsa şu adresten bütün sürümlerine ulaşabilirsiniz, güvenilirdir ve eksik olanların kurulumunu yapınız. Son olarak, diğer güncelleştirmeleri de kontrol edin burada ki konuda 1-2-3 ve 4. maddelerin güncelliğini tasdikleyin lütfen.

jagermeister34

Üye
Windows 22H2 güncellemesini sundu lütfen bilgisayarınızı güncelleyin. Eğer .NET Framework sürümünüz 4.8'in aşşağısındaysa bu problemi yaşayabilirsiniz. Ayrıca, Microsoft Visual C++ (Vcredist) sürümlerinizi paylaşmadınız eğer eksik varsa şu adresten bütün sürümlerine ulaşabilirsiniz, güvenilirdir ve eksik olanların kurulumunu yapınız. Son olarak, diğer güncelleştirmeleri de kontrol edin burada ki konuda 1-2-3 ve 4. maddelerin güncelliğini tasdikleyin lütfen.
Windows 22H2 güncellemesi Windows 11 Upgrade güncellemesi olarak geldi. Windows 10'da kalmak isteyen kullanıcılar için son sürüm 21H2'dir.
Bu sorun bence versiyon ile alakalı değil.

only36

Üye
Bende -gforce gtx 1050 ti- -amd- -a6 6400k- -10 gb- -ddr3- -1333 mhz ram- var
oyuna bi türlü girmiyor karakter seçim esnasında donuyor oyunu başlat diyorum 1 buçuk saat bekledim yinede girmedi eskiden 10 dk da giriyordu bunun çözümünü bilen varmı tam olarak yani teşekkürler

SadanaX

Üye
Sorun halen devam etmektedir.
Konu ile ilgili olarak destek verebilecek varmı. Yukardakilerin hepsini yaptım ama halen çalışmıyor.

Pr0life

Üye
dddsss.jpg

şu şekil bir hata alıyorum. günlerdir çözemedim

delicey

Üye
Kıymetli arkadaşlar, halihazırda sorunsuz oynadığım bilgisayarımda son mini güncellemeden sonra win64-shipping crash'i alarak sürekli oyundan dc olmaya başlamıştım. Yaklaşık 10 gündür bunu çözmeye uğraşıyorum, gerek burada yazanlar gerekse forumun diğer kısımları, gerekse unrealengine hataları vs. baya bir araştırma ve deneme yaptım. En sonunda sorunu hallettim. Benim gibi buradaki işlemler ile bu hatadan kurtulamayan oyunculara yardımcı olmak için uyguladıklarımı paylaşıyorum.

Birçok kombinasyon denedim ve en sonunda öncekilerden farklı olarak windows 10 pro değil 10 home versiyonu kurdum. Windowsun zorunlu ve isteğe bağlı bütün güncellestirmelerini yaptim. Sonra .net frameworku 4.8.0 (recommended) olani degil de en sonuncu 4.8.1 i kurdum. Bir de directx11 degil de 12.yi yukledim (onceki windowsumda 12 yi yuklemeye calisirken desteklemiyor diyordu, mecburen 11 i yüklüyordum. Yeni windows 10 home isletim sistemimde dxdiag tan baktigimda directx12 olarak cikti bu kez. Ve en onemli kisima geliyoruz, Visual c++'ın sadece en son versiyonunu kurdum 2015-2022 yazan ve sorunum cozuldu. 10 dakikada bir crash yedigim oyunda nihayet hata almadan oynuyorum, cok mutluyum.

tiamo

Yeni Üye
merhaba bendede hala aynı sorun devam edıyo 10 dk bir crash yiyorum . yaklaşık 1 yıldır aynı sistem ile oynuyorum böyle bir sorun yoktu .bu gün itibari ile almaya başladım format attım yeniden kurum yaptım yine aynı sorun devam edıyor destek olurmusnuz

Şu anda bu konu'yu okuyan kullanıcılar

Üst Alt