15.000 20.000 bin tl Bandinda leptop önerisi

zelenom

Üye
Casper g770 aldım 18 bin TL ye 4 5 gündür kullanıyorum donma oluyo low ayarlarda zar zor oynuyorum iade talebi oluşturdum iade edicem bunun yerine orta düzeyde Bi leptop önerisi olan varmi ne almalıyım.
Çok iyi Bi masa üstü pc var 2 ci bilgisayar alacam leptop olsun istiyorum gece nobetlerinde istede oynayabilmek icin.

levbom

Üye
hocam nacizane önerim laptop ile bu oyunda pk atamazsınız. almanızı taviseye etmem. ryzen 3 3550h 570 ekran kartlı makinam var müthiş kasıyor. ama exp kasıcam toplayıcılık yapıcam dersen olablir.

zelenom

Üye
hocam nacizane önerim laptop ile bu oyunda pk atamazsınız. almanızı taviseye etmem. ryzen 3 3550h 570 ekran kartlı makinam var müthiş kasıyor. ama exp kasıcam toplayıcılık yapıcam dersen olablir.
20 bınedemi olmaz diyosun :S

Ries

Yönetici
Game Master

Laptopunu iade etmeden önce bu konudaki adımları uygulayabilir misin @zelenom ?

Muhtemelen problem yanlış ayarlar ile oyuna giriyor olman. İlgili model bir laptopun seni zar zor düşük ayarlarda oynatmaması gerekiyor.

zelenom

Üye

Laptopunu iade etmeden önce bu konudaki adımları uygulayabilir misin @zelenom ?

Muhtemelen problem yanlış ayarlar ile oyuna giriyor olman. İlgili model bir laptopun seni zar zor düşük ayarlarda oynatmaması gerekiyor.
Casper g770 var şuan hp iade ettim casper ida o ayarlari yaptım ama yine aynı iyi Bi leptop önerisi varmi peki ?

zelenom

Üye
Sistem önerisi konusunda diğer oyunculardan fikir alabilirsin.

https://www.riseonlineworld.com/system-requirements referans olarak önerilen sistem gereksinimlerinin üstünde bir işlemciye sahip laptop almanı tavsiye edebilirim.
Kesinlikle onun üstünde Bi işlemci alırız ama o öneriler masa üstü için geçerli.
Leptopta o önerilerin 2 3 seviye ustunude alsan pk atamıyorsun onun için kullanan Bi oyuncu yada yönetim kanalında birisi şu leptop dese de bizde bütçenize göre alsak oyun güzel ama heryerde oynayamıyorum sadece evde oynayabiliyor.

Ries

Yönetici
Game Master
Arada pek bir fark yok aslında.

Discord Linkimiz:

Bir sonraki bilgisayarını aldığında performansta problem yaşarsan ROW STAFF ünvanlı açık olan yetkililerden destek alabilirsin.

zelenom

Üye

Kedx

Üye
Merhabalar,

Casper g770 var şuan hp iade ettim casper ida o ayarlari yaptım ama yine aynı iyi Bi leptop önerisi varmi peki ?

Tercih etmiş olduğunuz CASPER G770 modelindeki grafik kartı olan GTX1650'den istediğiniz verimi alamamış olabilirsiniz. Laptop tarzı cihazlarda güçlü grafik kartları kullandığı zaman, ısınma sorunları yaşanabiliyor. Bu sorunu minimum düzeye indirmiş olan ASUS markasının ROG STRIX G15 modelini tavsiye ederim. Ancak belirtmiş olduğunuz fiyat skalasının dışına çıkmaktadır.

Türkiye'de fiyat performans ürünü olması nedeniyle MONSTER markasının ABRA A5 V17.2.4 15,6" modelini tavsiye edebilirim. Site üzerindeki indirimli fiyatı ile sipariş ederseniz, belirtmiş olduğunuz fiyat skalasında istediğiniz performansı yakalayabilirsiniz.

İade etmiş olduğunuz cihaz ile tavsiyede bulunmuş olduğum cihaz arasındaki en temel fark "RTX" teknolojisine sahip bir sistem olmasıdır. İkinci bir fark ise 8GB ram yerine 32GB ram ile daha yüksek performans sağlayabilirsiniz.

zelenom

Üye
Merhabalar,

Tercih etmiş olduğunuz CASPER G770 modelindeki grafik kartı olan GTX1650'den istediğiniz verimi alamamış olabilirsiniz. Laptop tarzı cihazlarda güçlü grafik kartları kullandığı zaman, ısınma sorunları yaşanabiliyor. Bu sorunu minimum düzeye indirmiş olan ASUS markasının ROG STRIX G15 modelini tavsiye ederim. Ancak belirtmiş olduğunuz fiyat skalasının dışına çıkmaktadır.

Türkiye'de fiyat performans ürünü olması nedeniyle MONSTER markasının ABRA A5 V17.2.4 15,6" modelini tavsiye edebilirim. Site üzerindeki indirimli fiyatı ile sipariş ederseniz, belirtmiş olduğunuz fiyat skalasında istediğiniz performansı yakalayabilirsiniz.

İade etmiş olduğunuz cihaz ile tavsiyede bulunmuş olduğum cihaz arasındaki en temel fark "RTX" teknolojisine sahip bir sistem olmasıdır. İkinci bir fark ise 8GB ram yerine 32GB ram ile daha yüksek performans sağlayabilirsiniz.
Abra a5 v 19.2 ye 8 gb daha ram ekleyip 21 bine almayı düşünüyorum yorumunuzu gördüm sitede danışmak istedim v17 yılı almalıyım v 19 mu sizce

Kedx

Üye
Merhabalar,

Abra a5 v 19.2 ye 8 gb daha ram ekleyip 21 bine almayı düşünüyorum yorumunuzu gördüm sitede danışmak istedim v17 yılı almalıyım v 19 mu sizce

V19 serisinde 12. nesil işlemci kullanılmaktadır. Öncelikli tercihiniz V19 modeli olabilir. Bunun haricinde öneride bulunabileceğim 19.2'nin ramini 16GB yapmak yerine, 19.2.4'ü sepetteki indirimle beraber, az bir fiyat farkıyla alabilirsiniz.

Sizin belirttiğiniz modelde 8GB RAM ve 512GB SSD bulunmaktadır. RAM için ekstra ücret ödemek yerine, 32GB RAM ve 1TB SSD'li 19.2.4 modeli fiyat performans konusunda daha kullanışlı görünüyor.

KarinRiverside

Üye
Merhaba!
Intel işlemcili ilk olarak MSI ikinci seçenek ise ASUS markalı olan laptopları öneriyorum. Diğer marka modeller pek ilgimi çekmiyor dizüstü bilgisayarlarda batarya-batarya ömrü-ısınma gibi problemlerden dolayı.

Not: Çekirdek hızı ve sayısı dikkate alınmalı ve işlemci farklılıklarının kıyaslanması userbenchmark gibi sitelerden yapılmalı.

zelenom

Üye
Merhaba!
Intel işlemcili ilk olarak MSI ikinci seçenek ise ASUS markalı olan laptopları öneriyorum. Diğer marka modeller pek ilgimi çekmiyor dizüstü bilgisayarlarda batarya-batarya ömrü-ısınma gibi problemlerden dolayı.

Not: Çekirdek hızı ve sayısı dikkate alınmalı ve işlemci farklılıklarının kıyaslanması userbenchmark gibi sitelerden yapılmalı.
sanırım şu marka diye bilceniz bi msi yada asus yok fiyat 20 21 bın tl bandında abra a5 v19 2.4 dusunuyoruz fıyatı 22 bın tl gibi oneriniz varmı asusta msi de fiyat performan ?

KarinRiverside

Üye
sanırım şu marka diye bilceniz bi msi yada asus yok fiyat 20 21 bın tl bandında abra a5 v19 2.4 dusunuyoruz fıyatı 22 bın tl gibi oneriniz varmı asusta msi de fiyat performan ?
Var fakat fiyat bant aralıkları sizin fiyat aralığınızın 2 katından fazla. Uzun zamandır birçok markayı ve modeli deneyimledim, bu alanda başı çeken 2 markayı sizlere tavsiye ettim yukarıda da nedenlerini belirttim. Bu noktadan sonra sizin araştırmanız ve tercihinize kalmış.

Şu anda bu konu'yu okuyan kullanıcılar

Üst Alt