Öneri 2047'nin Öneri, İstek ve Teşekkür Köşesi.

2K47

Üye
Katılım
22 Kas 2020
Mesajlar
9
Puanları
3
Kadroda yer alan ve bu işi severek yaptığını düşündüğüm tüm herkese teşekkür ederek listemi hazırlamaya başlayacağım. Aşağıdaki maddelerden bazıları benim, bazıları ise özellikle oyunun reklamını yapmak amacıyla açtığım yayınlardaki izleyicilerin önerilerinden oluşuyor. Düzeltilenlerin/dikkate alınanların üstünü çizeceğim.

1) Warrior blink skillinin çevre ünitelere takılması sanırım o şekilde istendiği için ayarlanmış fakat dost veya düşman fark etmeksizin oyunculara takılması ise maalesef çok kötü. Birine blink atmak istediğimizde adeta bilardo oynuyormuşçasına arada farklı oyuncuya çarpmamamız gerekiyor.

2) 1500 HP sc silinip tekrar basılabiliyor. Silindikten sonra 30 saniye boyunca basılmaması işimizi çözecektir. En azından resmi olarak çıkana kadar böyle olmalı.

3) Okçu. Yani sadece okçu yazıyorum çünkü maalesef alfa evremiz okçu evresine döndü. Okçularla baş edemeyenler ise okçu açarak durumu daha da kötüleştiriyor. 3lü 5li gibi base attack damage kullanan yetenekler bufflanıp tekli skiller geçici süreliğine de olsa nerflenebilir. Ayrıca okçuların ice ve lr skilleri havada çok yavaş ilerliyor. Yani fiziksel olarak o cismin o şekilde gitmesi imkansız. Hızları artırılmalı. Bir de okçuların geriye doğru zıplama yetenekleri var fakat yüzünü ters tarafa dönerek bu yeteneği kullandığında amaçladığı her yere gidebiliyor.

4) Mageler. Mage denildiğinde insanın saygı duyduğu; zırhlarında beyaz veya siyah ağırlıklı albenisi yüksek karakterler olması gerekiyor. Paper mage diye bahsettiğimiz buildleri yapanlar, bu kadar sanatsal ve görsel şölenin olduğu oyunda seyir zevkini düşürüyor.

5) Priest skilleri maalesef sorunlu. Bunu hızlı geçiyorum çünkü muhtemelen biliyorsunuzdur. Hem atılamıyor hem de animation casttime ile skill usage eşleşmiyor.

6) Çok kalabalığa girildiği zaman hp/mp pot basılmıyor. Kalabalıktan çıkıldığı zaman tekrar basılabiliyor.

7) Herkes görüntü optimizasyonundan bahsediyor o yapılacak evet fakat bence işlemci kullanımına odaklanılmalı. Örneğin 3.6ghz hıza 35mb ön belleğe sahip 6 gerçek çekirdeğe sahip bir işlemcinin %75'inin kullanımı bana arka planda yayın açma fırsatı bile tanımıyor.

8) Z'den çıkma sorunumuz var. Seçilen birim veya oyuncu spontane olarak hedeften düşüyor.

9) Envanter dolu olmamasına rağmen NPC ile ile alışveriş esnasında dolu hatası veriyor.

10) Font tiplerinin ve büyüklüklerin değiştirilebilmesi güzel olacaktır.

11) Mageler Death Valley'de tüm partisini towna alabiliyor bunun kapatılması gerektiğini düşünüyorum çünkü hasar alındığında town atılmasını engelleyen bir mantık bu yumuşaklığa ters düşüyor.

12) Yan hasar dediğimiz meteor sonrası yakma hasarı vb. hasarların town atılmasını engellememesi gerektiğini düşünüyorum çünkü bunlar çok uzun süren efektler.

13) Sunucu ile istemci arasındaki haberleşme (tickrate) periyodu artırılmalı.

14) Koordinat değişimi birkaç adım sonra atlayarak oluyor. Her adımda anlık olmalı. Koordinatları kullanarak yön bulmak çok daha kolay olacaktır.

15) Sunucu seçim ekranına Death Valley 1, Death Valley 2, Death Valley 3 vb bir mantık getirilebilir. Böylece Death Valley 1 çok dolduğu zaman rastgele oyundan atmalar olmaz.

16) Looking for Party bir an önce gelmeli çünkü bir önceki maddede bahsettiğim atmalar olduğu zaman ciddi sorunlar yaşanıyor.

17) Mace - Club karmaşası. Weaponların altında mace olarak geçiyor fakat anti defans takılarda veya kalkanlarda club olarak geçiyor.

18) Oyun içerisindeki ayarları kaydettikten sonra, örneğin tüm görsel ayarları low yaptığımızdan sonra, tekrar oyuna girince kendiliğinden(sanırım oyun girişinde bilgisayar donanımına göre otomatik ayarlanıyor) epic olarak değişmiş oluyor. Bunun düzeltilmesi sağlıklı olacaktır. Her seferinde ayarlar kişiselleştirilmek zorunda kalınıyor.

19) Son madde ama en önemlisi yapıcı olmayan eleştirilere vakit harcamamanızı rica ediyor ve iyi çalışmalar diliyorum :)
 
Son düzenleme:

CyromanCeR

Üye
Katılım
19 Ara 2020
Mesajlar
27
Puanları
3
Şahsen buna %100 katılıyorum .
4) Mageler. Mage denildiğinde insanın saygı duyduğu; zırhlarında beyaz veya siyah ağırlıklı albenisi yüksek karakterler olması gerekiyor. Paper mage diye bahsettiğimiz buildleri yapanlar, bu kadar sanatsal ve görsel şölenin olduğu oyunda seyir zevkini düşürüyor.
 

Tranquil

Üye
Katılım
23 Ara 2020
Mesajlar
1
Puanları
0
7-İşlemcilerde büyük optimizasyon sıkıntısı yaratıyor oyun. ryzen 7 2700x de 8 çekirdek 16 thread işlemcide toplam işlemci kullanımı yüzde %10 %15 iken bile alt çekirdeklerde darboğaz oluyor. Ubisoft oyunlarında görürdük bu tarz sıkıntıları buna acil çözüm gerekiyor. Unutmayın ki dünyada en çok oynanan ve en çok oyun içi alım gerçekleştirilen oyunlar herkesin oynayabileceği şekilde yapılmış düşük sistem isteyen ücretsiz oyunlar.
11-12- Magelerin eski tabirimizle escape skilli Death Valley e uygun bir skill değil. Bunun yanı sıra Town atmak için 3 saniye hasar almaman gereken yerde DoT skillerinin bu kurala dahil edilmemesi gerekiyor.
13-Tickrate olayı çok can sıkıyor karakterler atlaya atlaya ilerliyor.

Ek olarak kameranın otomatik kilitlenmesi ve ayarlardan bir daha düzeltilememesi var. Sağ altta 'fast camera' uyarısı verip A ve D tuşları karakteri değil sadece kamerayı çevirmesi gibi bir sorunla karşılaştım. Relogta anca düzeliyor.
Bunun dışında kamerayı sağ tık ile çevirmeye çalıştığımızda sağ tıktaki skilli çok seri basıyor. Bu durum skill verirken de oluyor . 2 tık arası süre çok kısa. Sadece kamerayı değiştirmeye çalışırken sağ tıktaki skilli kullanmış oluyorsunuz.
Kameranın X koordinatı ve Y koordinatındaki çevrilme kolaylığı aynı olmamalı. Y daha az yavaş çevrilmeli. Bunu Y lock ile kilitlersem de mesela anlık olarak bir tepeye bakıp geri döneceğim sırada Ayarlar>Kamera>Y lock taki ticki kaldırıp sonra bakıp daha sonra tekrar aynı işlemle kapatmam gerekiyor. Bunu bir tuşa atamak daha mantıklı Page up ve Page down tuşları Y kamerasını oynatan tuşlar olsa (isimleri de çağrıştırdığı için) daha kolay bir oyun deneyimi sunar.

Okçuların 3-5 combosunda sıkıntılar var. Tickrate ile alakalı diye düşünüyorum damage geç işliyor çünkü.
Fakat bunlar basit sorunlar önceliğin optimizasyon ve kamera açıları olmasını diliyorum. Önce oyunu donmadan kasmadan rahatça oynayalım sonra buglar düzeltilsin. Oynayamadığımız oyunun bugsuz olması bir şeyi değiştirmeyecek çünkü.
 
Son düzenleme:

Şu anda bu konu'yu okuyan kullanıcılar

Üst Alt