AKTİF-PASİF Pazar Sistemi (Önemli KONU)

Pasif Pazar'ın Olması

• Olumlu

Oy: 6 85.7%
  • Olumsuz

Oy: 1 14.3%

• Kullanılan toplam oy
    7

Nazzy

Üye
Pazar Sistemi İçin Bir Öneri Sunmak İstiyorum Bilmiyorum Bu Daha Önce Dile Getirildimi Veya Getirilecekmi

Aktif Pazar Olucak Bunda Herkes Aynı Fikirde

Pasif Pazar İse;

Karakteriniz İle Pazar Kurduktan Sonra Oyun İçi Vergi Sistemi İle Pasif Pazarın Çok İyi Olacağını Düşünüyorum Mesela Saat Başı Karakterinizden 10k Kadar Bir Vergi Alarak Karakterinizin Pazara Devam Edebileceği Bir Sistem Olabilir Ve Böyle Bu Durum Olur ise Sizin İçinde Pek Çok Avantajı Olacaktır Mesela;

*Bilgisayarınız Daha Sağlıklı
*Daha Sağlıklı Bir Ortam (Radyasyon-Görme-İşitme)
*Elektirik Tasarrufu
*Uyku Düzeni
*Gün içi Aktiviteler

Ve Bu Saydıklarımın Bir Kaçı Sizlerde Bununla İlgili Paylaşımlar Yapabilir Örnek Verebilirsiniz Beğenip PAZAR Sistemini Destekleyeceğinizi Düşünüyorum Yararlı Bir KONU

Son düzenleme:

kurtadam

Üye
Öncelikle güzel bir konudan bahsetmişsin, teşekkürler.
Lokasyon bazlı kurulan ticaret sistemleri aslında çok verimsiz. Senin bahsetmiş olduğun pasif ticaret sistemini eğer market veya auction house şeklinde gelirse sistem olarak, karakterleri online bırakmaktan tut, başında durmaya, gereksiz vakit öldürmeye, aradığını bulamamaya, yasadışı para ticareti gibi her konuya müdahele edilebilir.

Libitina

Üye
Bahsettiğiniz şey zaten olacak hocam.
26) Oldschool pazar ve Auction House hakkında:

Oyunda tezgah açarak pazar kurabileceğiniz eski sistem ile yeni oyunlarda daha çok tercih edilen Auction House sistemi birlikte kullanılabilecektir. AH ile düşük bir oranda vergi ödeyerek eşyalarınızı satabilecek veya kolayca aradığınız eşyaları bulabileceksiniz. İlerleyen aşamalarda bu iki ticaret sisteminden yalnızca birine de geçme ihtimali bulunmaktadır.

Buradan inceleyebilirsiniz: Rise Online World - Tüm Sorular ve Cevaplar

anil

Üye
İlk günden beri zaten bu konu defalarca dile getirildi ve olacağı söylendi.

deccal

Üye
Bu duruma en güzel örnek CABAL online de ki Lady sistemi bir incelemeniz de fayda var..Oyuncuları pasifize etmeden ticaret imkanı veriyor...

Tekitekurin

Üye
Öncelikle bunun ile alakalı bir konu var,
Bahsettiğin merkezi pazar sistemi oluyor ve kesinlikle olmasını isterim,
WOW ' daki AH mantığı bu iş için kesinlikle en güzeli.

Nazzy

Üye
Bilmiyordum benzer bi konu olduğunu en başındada söyledim zaten bence çok güzel olacağını düşünüyorum böyle bir sistemin

Nazzy

Üye
Öncelikle güzel bir konudan bahsetmişsin, teşekkürler.
Lokasyon bazlı kurulan ticaret sistemleri aslında çok verimsiz. Senin bahsetmiş olduğun pasif ticaret sistemini eğer market veya auction house şeklinde gelirse sistem olarak, karakterleri online bırakmaktan tut, başında durmaya, gereksiz vakit öldürmeye, aradığını bulamamaya, yasadışı para ticareti gibi her konuya müdahele edilebilir.
Birçok Örnek Verip Yardımcı Olunabilir

Şu anda bu konu'yu okuyan kullanıcılar

Üst Alt