Alfa 2.0 sürecinin sonlanması hk.

Msg17

Üye
Evet arkadaşlar az önce discord sunucusundan yapılan açıklamaya göre 1 hafta içinde alfa 2.0 süreci sonlanması planlanmakta. Şu ana kadar sizce süreç nasıldı? Genel olarak memnun kaldınız mı süreçten? Betada oynamaya devam edecek misiniz? Genel olarak oynayan arkadaşların düşüncesini merak ediyorum. Saygılar...

ANGEL

Üye
Alfa exp kasma sürecinde 2 görev arası bizden on bin milyon tane mob kesmemizi istediğinden,benim için çoktan bitmişti ve bir post ile yazmıştım.
Beta geldiğinde tabi ki tekrardan girip betayıda deneyimlemek isteriz ve rokosofta yardımcı olmak isteriz.

Ama betada artık şu ofline merchant saçmalığını bitirip,AH sistemine geçmeleri gerek ki o sistemdeki aksamaları da bildirebilelim.

Ve çok rica ediyorum,şu Alfa 2 sürecinde daha düne kadar ,itemlerimiz kayboldu,emeğimiz mahfoldu diyen şu sabırsız ve anlayışsız hardcore oyuncu kitlesi (bu arada benimde itemlerim kayboldu,ticket atarak bildirdim,geri verilmeyeceğini anlayınca ısrarcı olmadım ve oyuna devam ettim,çünkü olabilir...) lütfen betaya katılmasın,officiale kadar lütfen beklesinler.
Anlıyorum bir hafta oynuyorsun bir item yapıyorsun,sonra pazara koyuyorsun puffff.İster istemez insanın canı sıkılabilir,ama daha gelişim sürecinde olan bir oyun ve bu tip şeylerin telafisi olmayabilir,bu konuda şirketide anlamak gerekir.Oyunu geliştirmeylemi zaman geçirecekler yoksa 10000 kişinin kaybolan itemleri geri bulmaylamı ,biraz kafanızı çalıştırın.
Ayrıca bu tip aksaklıklar Kapalı ve Açık betada dahi olabilir,bilmenizi isterim.

Son düzenleme:

underestimated

Üye
açıkçası bu haber doğruysa tam da beklediğim haberdi çünkü artık Alpha 2.0 hiçbir anlam ifade etmemekte, önümüzde günlerde çoğu hatanın düzeltildiği bir beta sürecini heyecanla bekliyorum.

birol2003

Üye
Alfa exp kasma sürecinde 2 görev arası bizden on bin milyon tane mob kesmemizi istediğinden,benim için çoktan bitmişti ve bir post ile yazmıştım.
Beta geldiğinde tabi ki tekrardan girip betayıda deneyimlemek isteriz ve rokosofta yardımcı olmak isteriz.

Ama betada artık şu ofline merchant saçmalığını bitirip,AH sistemine geçmeleri gerek ki o sistemdeki aksamaları da bildirebilelim.

Ve çok rica ediyorum,şu Alfa 2 sürecinde itemlerimiz kayboldu,emeğimiz mahfoldu diyen şu hardcore oyuncu kitlesi lütfen betaya katılmasın,officiale kadar lütfen beklesinler.
Anlıyorum bir hafta oynuyorsun bir item yapıyorsun,sonra pazara koyuyorsun puffff.İster istemez insanın canı sıkılabilir,ama daha gelişim sürecinde olan bir oyun ve bu tip şeylerin telafisi olmayabilir,bu konuda şirketide anlamak gerekir.Oyunu geliştirmeylemi zaman geçirecekler yoksa 10000 kişinin kaybolan itemleri geri bulmaylamı ,biraz kafanızı çalıştırın.
Ekleyecek bir şey yok ağzına sağlık

Black Vortex

Üye
bu kadar kısa sürede oyundan herkes soğumamalıydı. bir sürü etkinlik, farklı görev sistemleri getirmeleri gerekiyor. yoksa officalda beklenileni yakalayamazlar.

Fischer

Üye
bu kadar kısa sürede oyundan herkes soğumamalıydı. bir sürü etkinlik, farklı görev sistemleri getirmeleri gerekiyor. yoksa officalda beklenileni yakalayamazlar.

Merhaba,

Alfa aşaması boyunca adil ve kusursuz oyun deneyimi yaşayamayacağınızı ve bu sürecin herkes için uygun olamayacağını belirttik. Bu yüzden oluşan oyuncu kaybını normal karşılamak gerekir. Ayrıca Alfa aşamasında birçok içerik oyuna entegre edilmedi. Bu aşamada, gerekli benchmark(performans testleri) ve temel oyun mekaniği testleri uygulanıp, raporlandı. Oyun içeriği(etkinlikler, görevler, vb.) ile ilgili entegrasyon ve test işlemleri beta aşamalarında gerçekleşecek.

hzrckmk

Üye
Merhaba,

Alfa aşaması boyunca adil ve kusursuz oyun deneyimi yaşayamayacağınızı ve bu sürecin herkes için uygun olamayacağını belirttik. Bu yüzden oluşan oyuncu kaybını normal karşılamak gerekir. Ayrıca Alfa aşamasında birçok içerik oyuna entegre edilmedi. Bu aşamada, gerekli benchmark(performans testleri) ve temel oyun mekaniği testleri uygulanıp, raporlandı. Oyun içeriği(etkinlikler, görevler, vb.) ile ilgili entegrasyon ve test işlemleri beta aşamalarında gerçekleşecek.
Alfa bittikten sonra direk kapalı betaya mı geçiş olcak arada bekleme olcakmı inşallah bi an önce açık betaya geçersiniz de çarlar silinmeden oynarız

Fischer

Üye
Alfa bittikten sonra direk kapalı betaya mı geçiş olcak arada bekleme olcakmı inşallah bi an önce açık betaya geçersiniz de çarlar silinmeden oynarız
Süreç ile ilgili bilgilendirme, ilerleyen günlerde resmi iletişim kanallarımız üzerinden yapılacaktır.

Muti

Üye
Alfa-2 pve, trade, görevler kısmında bug'ların ve hataların tespiti açısından verimli geçmiştir diye düşünüyorum. Oyuncu olarak ben alfa-2'de daha özgün içerikler bekliyordum, özellikle görevlerin neredeyse malum oyunla tamamen aynı olması hayal kırıklığı yarattı. Beta'da umarım daha özgün bir oyun görürüz. Beta'da da kesinlikle oynayacağım, rise online ekibine güveniyorum.

Baskan

Üye
Alfa kapaninca millet aglar neden kapandi diye.
Bizim millete yaranamassin.
Sonra baslarlar beta ne zaman acilacak..

tiha

Üye
Açıkcası alfa sürecinde narungard haritasındaki kraliyet olarak tahmin ettiğim yerin içini gezmek içindeki yaratıkları görmek isterdim. Ayrıca bu haritadaki henüz kapısı kumullarla kapalı binanın ne işe yaradığı da (Deloşumsu :D) bilmek isterdim. Alfa süreci de olsa bir çok etkinliğin denendiği, mahsen olarak tabir edilen gem vb kasıldığı alanları da görmek isterdim. Bir de iki ırk arasında savaş sonrası kaybeden ırkın haritasının kazanan ırk tarafından basıldığı savaşı deneyimlesek güzel olurdu.

Son düzenleme:

Yolcu

Üye
Bu aşamada, gerekli benchmark (performans testleri) ve temel oyun mekaniği testleri uygulanıp, raporlandı.
Eğer çalışmalar bu yöne ise alfa bu yönde alacak bir şey kalmadıysa çok güzel bir haber. eğer kalabalık ortamlarda oyunda hala bulmaca gibi taksit taksit gelen item pazar ve karakterler var. Eğer pk da görsellerden ve kalabalıktan oyuncular sıkıntıya girmeyecekse alfa2 bitmiştir. Maplar arası geçişler de sıkıntılı hem çok uzun sürüyor, hem de dc lere sebeb verecek durumlar oluşturuyor. Rise başarılar iyi oyunlar.

anil

Üye
Sevindim bitişine. En azından yapımcı firma oyuncuların itemim kayboldu geri verin vs istekleriyle uğraşmak yerine oyunu geliştirmeye odaklanır, ilkel merchant sistemi kalkar, oynanabilirlik herkesin keyif alacağı noktaya getirilir ve malum oyunla aradaki bağ minimum seviyeye iner.

Katılan oyunculara geçmiş olsun der, yapımcıya sıradaki süreçte başarılar dilerim : )

Şu anda bu konu'yu okuyan kullanıcılar

Üst Alt