Öneri Alpha sürümünde tespit ettiğim eksiklikler

mertuser

Üye
Katılım
19 Ara 2020
Mesajlar
15
Puanları
3
Merhaba,
2003 senesinden beri ülkemizde isim yapmış veya avrupa da belli bir seviyelere gelen mmo oyunlarını oynayarak bu zamana kadar da takip ederek zaman geçiriyorum. Oyunu en çok bekleyen kişilerden birisiyim. Her haberi, güncellemeyi yakından takip ediyorum. Alpha sürümünüzde düzeltilmesi gereken seçenekleri size buradan da duyurmak için bu konuyu açıyorum. Discord'ta belirttim ancak buraya da açmam istendi sıra sıra listeleyeceğim. İlginize şimdiden teşekkürler.

1- Kesinlikle oyunda optimizasyon sorunu mevcut. Kökten çözülmesi gereken bir sorun. Anormal bir şekilde cpu ve gpu kullandığını gördüm.
2- Karakterlerin koşuşu. Karus rogue'de koşu sorunu bu kadar değil ancak human rogue karakterlerinin koşuşu göze çok batmakta.
3. Mage karakterleri diğer karakterlerden apayrı durmakta. Zırhları olsun, silahları olsun çok yapay durmakta. İstanbul Kıyamet Vakti oyunu karakterler gibi. Stafflar çok ince ve çok uzun, skil efektleri çok basit. TP skill efekti çok kötü mesela hiç uymamış. Tp efekti değişmeli ve tp edilen kişi içinde ışınlandığı yere bir efekt katılmalı. Örneğin bir oyunda tp edilen kişinin altında ırk sembolu çıkmakta ve karakterin etrafına yükselmekte. Mageyi 5 dakika izleyebildim dayanamadım kapattım. Lütfen ama lütfen mage skilleri için bir dota 2 oyununun fire ve ice skill efekterini kontrol edin. Resim linki bırakıyorum.
1608372750030.png

Youtube linki de budur:

4- Heal, buff, alan skilleri olsun bunlar üzerine biraz ince çalışılması gerekiyor. Renkten ibaret kalmış içinde ince desen dokuları yapılmamış. Bu sebeple çok basit kalıyor.
5- UI tasarımı kökten değişmeli. Oyuna uymamış oda basit kalmış.
6- Warrior reaper silahını biraz daha geriden tutması gerekiyor. Çok fazla orak ucuna yakın tutuyor. Bunu düzeltirseniz oda daha estetik duracaktır.
7- Gün aşığı çok keskin sarı veya beyaz olarak çarpıyor. Direk belli alandan çarpmakta bu sebeple gölgeler çok keskin koyu kontrast olarak kalıyor. Bunu da incelemelisiniz.
8- Oyunu çok gerçekçi yapacağız diye çalışmayın. Git gide call of duty ve rome total war karışımı bir hal alıyor. Oyuna biraz dota 2, wow tarzı dokular katmalısınız. Bakın belki de en önemli seçeneklerden bir tanesi de budur. Dikkate alın lütfen.


Bana göre oyunda zırhlar ve silahlar dışında diğer efektlere ince desen doku çalışması yapılmamış. Renk ve ufak efektler verilmiş.

Bu belirttiklerimi lütfen yanlış anlamayın. Sizi takip ediyorum ve gerçekten taktir ediyorum. Heyecanla da gelişmeleri takip etmeye devam edeceğim. Sizlere inancım tam. Umarım bu belirttiğim durumlar dikkate alınır.
 
Son düzenleme:

Şu anda bu konu'yu okuyan kullanıcılar

Üst Alt