Aniden oyun donması, görev yöneticisinden kapatıp açmak zorunda kalmak.

Aniden oyunun donup kalması hatasını alıyor musunuz?

• Evet

Oy: 9 100.0%
  • Hayır

Oy: 0 0.0%

• Kullanılan toplam oy
    9

riseee

Üye
Oyun özellikle death valley 2-3 sunucularında aniden donup kalıyor ve görev yöneticisinden kapatıp açmak zorunda kalıyoruz. Ekibimizde 3 kişi de aynı sorun var. Driverlarım güncel , Rx 580 8gb , ryzen 5 2600 sistem özelliklerim bunlar. Artık bu sorun sıkmaya başladı exp sc basıyoruz pt buluyoruz zar zor, nerdeyse her 30dk da bir oyundan atıyor. Gmlerin söylediği oyun dosyalarını çalıştırmayı denedim ama hala sorun devam ediyor. Ekran kartı sıcaklığı max 50-55 derece , işlemci sıcaklığı max 60-65 derece oluyor. Bazen de UE4 crash hatası alıyorum ayriyeten.

umydn

Üye
Oyun özellikle death valley 2-3 sunucularında aniden donup kalıyor ve görev yöneticisinden kapatıp açmak zorunda kalıyoruz. Ekibimizde 3 kişi de aynı sorun var. Driverlarım güncel , Rx 580 8gb , ryzen 5 2600 sistem özelliklerim bunlar. Artık bu sorun sıkmaya başladı exp sc basıyoruz pt buluyoruz zar zor, nerdeyse her 30dk da bir oyundan atıyor. Gmlerin söylediği oyun dosyalarını çalıştırmayı denedim ama hala sorun devam ediyor. Ekran kartı sıcaklığı max 50-55 derece , işlemci sıcaklığı max 60-65 derece oluyor. Bazen de UE4 crash hatası alıyorum ayriyeten.

Konu içerisindeki AMD Ryzen Master programını indirip manuel olarak Cpu hızını 3.7 Cpu voltajını 1.1 veya 1.2'de kullanırsan sorunu çözebilirsin. Ben bu konuyu açtığım günden beri herhangi bir donma sorunuyla karşılaşmadım.

rwanlif

Üye
çözüm bulabildinmi hocam bilgisayar sistemlerimiz hemen hemen yakın bana bende aynı hatayı alıyorum.

koroxi

Üye
bende de var donup atma sorunu , yok pc kaldırmıyor diyenler oluyor özellik düşük diyenler oluyor full msı i7 9750h ,8 ram, 1750 ti tüm driver lar güncel bu pc mi oyun kaldırmicak, çözüm sunanlar oluyor hiç bi faydası yok denemeyin boşa daha da kötü oluyor

Thracian

Üye
Bahsettiğiniz durumlardan ekip haberdar ve durumun iyileştirilmesi için gerekli çalışmalar yapılıyor , geri bildiriminiz için teşekkürler.

Uruviel

Üye
Obs ile yayın açılmadığı zaman oyundan hiç bir zaman atmıyor. Kayıt almaya başladığımız 10 - 20 dakika içinde oyun donuyor, hiç bir işlem yapamıyorsun. Görev yöneticisinden, oyunu kapatana kadar karakteri oyunda gösteriyor. Çok garip ve sinir bozucu bir durum.

BeLLeReva

Üye
Bahsettiğiniz durumlardan ekip haberdar ve durumun iyileştirilmesi için gerekli çalışmalar yapılıyor , geri bildiriminiz için teşekkürler.
Açıkçası şunu söylemek gerekirse ben ve ekibim uzun süredir oyunu bekliyorduk aylardır bekledik çıksın diye heycanlandık ama şuan sürekli böyle sorunların olması ve birinin çıkıp hiç bir açıklama yapmaması çok üzücü bir durum yani sürekli otomatik mesajla bildirim alıyoruz başka birşey yok ne kadar sürücek biri açıklasa içimize su serpilse yine bir ihtimal olabilir diyebiliriz ama sürekli oyundan atıyor 5 dk giriyorum sonra tekrar atıyor yeri geliyor ex sc basıyoruz oda boşa gidiyor nasıl bir telafisi olucak oyun motoru kesinlikle yetersiz çoğu kişiyi atıyor ve yetkili birinin çıkıp bir şekilde açıklama yapmasını istiyoruz .

rwanlif

Üye
Açıkçası şunu söylemek gerekirse ben ve ekibim uzun süredir oyunu bekliyorduk aylardır bekledik çıksın diye heycanlandık ama şuan sürekli böyle sorunların olması ve birinin çıkıp hiç bir açıklama yapmaması çok üzücü bir durum yani sürekli otomatik mesajla bildirim alıyoruz başka birşey yok ne kadar sürücek biri açıklasa içimize su serpilse yine bir ihtimal olabilir diyebiliriz ama sürekli oyundan atıyor 5 dk giriyorum sonra tekrar atıyor yeri geliyor ex sc basıyoruz oda boşa gidiyor nasıl bir telafisi olucak oyun motoru kesinlikle yetersiz çoğu kişiyi atıyor ve yetkili birinin çıkıp bir şekilde açıklama yapmasını istiyoruz .
aynen öyle brom son 2 video çekişimde 20 kere oyundan attı çok uğraştırıyor. Bilmiyorum nasıl olucak bu işler.

VirtualHUB

Üye
Aynı sorun bende de var,
Ve artık sinir bozucu oluyor,
Dorion 1 da pazar yerinde cok sik oluyor,
Oyun içinde ise 1 saat sonra ekran donup kalıyor, görev yöneticisinden kapatmak zorunda kaliyorum,
16 gb ram,
Rx vega 64 ekran kartı,
Ryzen 2600 işlemci,

kuzexde

Üye
Ryzen 7 2700 - rx 580 8gb 16 ram 500 ssd var pc de açmadığım oyun yok neredeyse aynı sorunu bende yaşıyorum ve xp partilere almıyorlar sürekli DC oluyorsun diye Xp event ta bile kasamıyorum abimin pc eski sistem yeni oyunları bile açamıyor ama o böyle bi sorun bile yaşamıyor rezillik cidden (donup görev yöneticisinden kapatıyorum)

Şu anda bu konu'yu okuyan kullanıcılar

Üst Alt