İstek Auction House istiyoruz

Aerin

A
Öncelikle şu videoyu bırakayım. Video oynatma hızını 2x yapıp izleyin daha hızlı olur.

Weapon Vendor'da, Supply Store'da bulabildiğimiz eşyalar fahiş fiyata pazardalar. Hayır kimse aldığından da değil, belki satarım para kazanırım, insanları dolandırırım, belki oyunu bilmeyen bir saf gelir alır diyerek hem görüntü kirliliğine hem sinir bozulmasına sebep oluyorlar. Şehri kalabalıklaştırıp fps düşürmeleri, bilgisayarı kastırmaları da cabası.

Videoda görülenler harici bu pazar sisteminde çok fazla sorun var. Normalde (atıyorum) 50k-100k etmesi gereken +7 / +8 başlangıç silahları 2m 3m fiyata pazara konuluyor. Bu silahlar kime lazım? Yeni başlayan karakterlere. (Zaten 20lv sonrası bu silahlar çöp oluyor.) Peki oyuna yeni başlayan insanda bu para var mı? Hayır! 30lv olana kadar en fazla 300k kadar para birikiyor. Ama bizim marketten, piyasadan, ekonomiden anlamayan ölücü kurnaz pazarcılarımız bunun farkında mı? Tabii ki hayır. (Yarası olan gocunsun, yorumlarda tartışma çıkartmayın)

Vice Merchant açarken açmayıp, üstüne pazara koyduğumuz eşyaların sonsuzluğa yolcu olması. (2 kere yaşadım, bir sürü eşyam kayboldu) Veya satış yaptıktan sonra gelen paranın o sol üstteki H menüsünde takılı kalması, o parayı asla çekemememiz gibi buglar da var. Yani bu sistem baştan aşağı zarar.

Ben bu başlığı açarken pinkishorange başka bir başlıkta şunu yazdı, aynen alıntılıyorum çünkü tam olarak söylemek istediklerimi anlatmış.
Olaya hala nostalji gözüyle bakıp bu eski pazar sisteminin doğuracağı sonuçların farkında olmayanlar var. Dorion'un merkezine bir tane auction house npc'si koyarsın, buraya eşyalarını koyanlardan da belli bir vergi alırsınız biter. Zamanla da eşyaların max-mix fiyatlarını hesaplayacak algoritmalar geliştirip oyuna entegre edersiniz. Ondan sonra bakalım piyasayı mahveden, oyunu ticaret için oynayan pazarcı kalıyor mu oyunda. Ayrıca insanların da işini zorlaştırmanın bir anlamı yok. Aradığım bir eşyayı bulmak için neden fıldır fıldır pazar gezeyim, açarım auction house npc'sini, istediğim eşyayı aratırım, fiyatları listelerim ve bana uygun olan fiyattan alırım. 2021 yılındayız artık, çağ dışı kalmış bir sistemi neden oyuna getirirsiniz ki?

Yapılması gereken tam olarak bu. Fiyatı kurnazların değil pazarın belirlediği, bir eşyayı bulmak için saatlerce gezmemizin gerekmediği, iki klavye vuruşuyla istediğimizi bulabildiğimiz, basit bir auction house.

Vision

Senior Moderatör
Merhaba,

Oyunda tezgah açarak pazar kurabileceğiniz eski sistem ile yeni oyunlarda daha çok tercih edilen Auction House sistemi birlikte kullanılabilecektir. İlerleyen aşamalarda bu iki ticaret sisteminden yalnızca birine de geçme ihtimali bulunuyor, genel olarak oyuncular hangisini tercih ederse o sistem kalıcı olarak kalacaktır.

Aerin

A
Merhaba,

Oyunda tezgah açarak pazar kurabileceğiniz eski sistem ile yeni oyunlarda daha çok tercih edilen Auction House sistemi birlikte kullanılabilecektir. İlerleyen aşamalarda bu iki ticaret sisteminden yalnızca birine de geçme ihtimali bulunuyor, genel olarak oyuncular hangisini tercih ederse o sistem kalıcı olarak kalacaktır.
Vision bey bunu zaten biliyoruz, yayınlarda ve forumda tekrar tekrar yazıldı söylendi. Biz Knight ve Metin2 dışında MMO oynamış kitle olarak bu pazar sisteminin komple kalkmasını ve sadece Auction House sistemine geçilmesini istiyoruz. En azından şimdilik bu bug dolu vice merchant kalksa o bile olumlu bir gelişme olur. Video'yu izlerseniz ne demek istediğimi çok daha iyi anlarsınız. Sorunları yazdım, yazdık, anlattık. Malum oyunda pazar, pazarcılık yıllar içinde ne hale geldi, ne gibi sorunlara yol açtı herkesin malumu. 2021 yılında yeri yok bu sistemin. Siz moderatörsünüz işinizi yapıyorsunuz biliyoruz, biz bunları yönetim görsün diye yazıyoruz. Saygılar.

VesRocher

Üye
Merkez pazar sistemi kesinlikle gelmeli.. Pazarcıların işi gb satmak. pazarda ticaret yapıp gb stokluyup satıyolar.

Merkez pazar sisteminde böyle birşeyin olacağını sanmıyorum.

gentleman

Üye
Pazar sistemi şehrin her tarafını işgal ediyor görüntü olarak çirkin görünüyor bence

ANGEL

Üye
yönetimden rica ediyorum bugün 1 saatliğine serverı kapatın,herkesin üzerindeki bütün exp scrolları silin.sundriese satılamayacak şekilde koyun,oyunu yeniden başlatın,çok rica ediyorum...pazar kalabalığının yarısı exp scrol satmaya çalışan dolandırıcılar...

SdnssAteist

Üye
Merhaba,

Vision bey bunu zaten biliyoruz, yayınlarda ve forumda tekrar tekrar yazıldı söylendi. Biz Knight ve Metin2 dışında MMO oynamış kitle olarak bu pazar sisteminin komple kalkmasını ve sadece Auction House sistemine geçilmesini istiyoruz. En azından şimdilik bu bug dolu vice merchant kalksa o bile olumlu bir gelişme olur. Video'yu izlerseniz ne demek istediğimi çok daha iyi anlarsınız. Sorunları yazdım, yazdık, anlattık. Malum oyunda pazar, pazarcılık yıllar içinde ne hale geldi, ne gibi sorunlara yol açtı herkesin malumu. 2021 yılında yeri yok bu sistemin. Siz moderatörsünüz işinizi yapıyorsunuz biliyoruz, biz bunları yönetim görsün diye yazıyoruz. Saygılar.
Aerin söylediklerine katılıyorum oyundaki bu eski tip pazar kurma sistemi oyundan kaldırmaları gerekiyor sonuçta yeni bir oyun yapılmış Auction House sistemini hiç kullanmayan oyuncularda Rise online 'da kullandığı zaman eminim ki ne kadar pratik ve kullanışlı olduğunu fark ediceklerdir ve kalıcı olmasını isteyeceklerdir diye düşünüyorum tabi eksi tip pazar sistemininde sevenleri vardır ama şuan hiç eski pazar sistemin kalıcı olmasını isteyen kitleyi görmedim daha çok oyuncular forumda Auction House sistemi isteyenleri görüyorum.

montana255

Üye
Biz tamamen tezgah sisteminin kapatılmasını istiyoruz, offline pazar da normal tezgah ta kaldırılsın, auction pazar olsun bir tek.

Aerin

A
yönetimden rica ediyorum bugün 1 saatliğine serverı kapatın,herkesin üzerindeki bütün exp scrolları silin.sundriese satılamayacak şekilde koyun,oyunu yeniden başlatın,çok rica ediyorum...pazar kalabalığının yarısı exp scrol satmaya çalışan dolandırıcılar...

Keşke bu olsa, sadece exp değil başlangıçta verilen 4 scroll de trade edilemez hale getirilse.

Şu anda bu konu'yu okuyan kullanıcılar

Üst Alt