Öneri Boss Kesimi / Alchemy Mesleği

Archantos

Üye
Merhabalar

Boss Kesimi
Öncelikle Boss Drop sisteminin genel olarak herkesi memnun ettiğinin farkındayız. Olaya farklı bakarak Büyük Bossların canları , defansı ve vurduğu damage şuan ki 65 Cap için yüksek seviyede. Death Valley'de Bossların güzel bir Pk ortamı yarattığı gerçek. Fakat hangi ırk olursa olsun karşı ırkı Town'a gönderdikten sonra Bossa dönüp kesmeye çalışmıyor bu özellikle Protean ırkında mevcut. Bazende Boss kesmek için 2-3 Pt bile yetersiz kalabiliyor ve en son Bossu kesmekten vazgeçiyor. Bunu engellemek , PK alanını Town önlerinden daha çok Bowl alanına çekmek , çıkacak bossları ekiplerin daha rahat kesebilmesi adına;

. Tüm Bossların vuran kişi sayısına göre güçlenmesi , defansının yükselmesi , canının artması gibi seçenekler eklenmesini rica etmekteyiz. ( Bu demek değil ki 3 kişi gelsin Overlord , Lizard Kessin ) En azından 8 kişilik bir parti Bossu belli bir sürede kesebilecek potansiyele sahip olsun.( Bu kesme süresi uzun olabilir ) Bossa vuran kişi sayısı yükseldikçe yukarıda belirttiğim gibi özellikleri artması ve zorlaşması ve bu sayede çoğu ekibin nasıl olsa kesemeyiz uğraşmayın bir tane vururuz kutu bizde kalırsa kalır mantığından uzaklaşmasını , Bowl alanının daha kalabalık olmasını sağlayacağını düşünmekteyiz.

Alchemy Mesleği
Alchemy Mesleğini yapanlar olsa da çok ön plana çıkmadı malesef. Bu meslekten elde edilecekler her ne kadar PK alanında + sağlasa da çoğu kişinin tercihi ve ilgisini çekmedi. Bu mesleğe ekstra potlar eklenmesini bunların PVP ve PVE haritalarında kullanımı sağlamak için bazı önerilerimiz aşağıdaki gibidir ;

.Proteanlara Karşı %3 Atak
.Karuslara Karşı %3 Atak
.Harpylere Karşı %10 Atak
.Undead Karşı %10 Atak
.Archdemon Karşı %10 Atak

Bu şekilde liste uzayıp gidebilir. Bu tarz potların üretimi hem PVE hem PVP alanın da insanların işine yarayacağı hem de bu mesleğe karşı ilgiyi arttırmayı sağlayabilir.
@BEARFACT @SunRise

Yazım yanlışım oldu ise şimdiden kusura bakmayın
Ekstra fikirlerinizi duymak ve oyun gelişimine yardımcı olmak için fikir ve yorumlarınızı beklemekteyim

Herkese İyi Günler Dilerim

JaxSui

J
Selamlar,

Ben de simyacılık ile ilgileniyorum. Baktığımız zaman potlar gerçekten çok az ve kulanımı da oldukça sıkıntılı. Piyasadaki potlardan bir farkı yok. Dezavantajı cooldownları var. Bunlara atak veren defans veren potlar hatta pot da demeyeyim iksirler olsa daha iyi olur. Arkadaşın yukarıda bahsettiği de çok güzel. Ancançk can ve mana veren bu potların ya verdiği recovery artmalı ya da cooldown normal pot gibi olmalı. Markette satılan 800 can veren pot varken bir insan neden bu potları alsın? Hem de bir dakika bekleme süreleri varken... Ya verdikleri değerler artmalı-ki bu potlar son seviyede üretilmeli- ya da bekleme süreleri düşmelidir.

Archantos

Üye
Selamlar,

Ben de simyacılık ile ilgileniyorum. Baktığımız zaman potlar gerçekten çok az ve kulanımı da oldukça sıkıntılı. Piyasadaki potlardan bir farkı yok. Dezavantajı cooldownları var. Bunlara atak veren defans veren potlar hatta pot da demeyeyim iksirler olsa daha iyi olur. Arkadaşın yukarıda bahsettiği de çok güzel. Ancançk can ve mana veren bu potların ya verdiği recovery artmalı ya da cooldown normal pot gibi olmalı. Markette satılan 800 can veren pot varken bir insan neden bu potları alsın? Hem de bir dakika bekleme süreleri varken... Ya verdikleri değerler artmalı-ki bu potlar son seviyede üretilmeli- ya da bekleme süreleri düşmelidir.
Öncelikle yanlış anlaşılmanın önüne geçmek amacı ile Ben ve Klanım dahil olmak üzere Alchemy mesleği ile ilgilenen kimse bulunmamaktadır. Oyuna ekstra özellikler gelmesi bu mesleğe ilgiyi ve buradan çıkacak potların veya iksirlerin oyun içi kullanımına etki sağlayacağını düşünmekteyiz

Son düzenleme:

birol2003

Üye
Diğer meslekler ile Alchemy karşılaştırıldığında hem bomboş bir meslek hemde cooldown problemi var, benim tahminim bu meslek için daha fazla ürün ilerleyen güncellemelerde toplu yada parça parça geleceği yönünde, bu kadar kısıtlı ve dar bir alchemy olması imkansız geliyor bana. Bir kere npc de satılan potların birebir aynısının cd siz üretilebiliyor olması lazım ve kolay olması lazım, shopta sattıkları potlar nedeni ile böyle yapıyorlarsa büyük bir hata olarak nitelendiririm. Mantalite bu şekilde ise alchemy mesleğini kapatsınlar insanlarda uğraşmasın boş yere öğle değilmi ?

Archantos

Üye
Diğer meslekler ile Alchemy karşılaştırıldığında hem bomboş bir meslek hemde cooldown problemi var, benim tahminim bu meslek için daha fazla ürün ilerleyen güncellemelerde toplu yada parça parça geleceği yönünde, bu kadar kısıtlı ve dar bir alchemy olması imkansız geliyor bana. Bir kere npc de satılan potların birebir aynısının cd siz üretilebiliyor olması lazım ve kolay olması lazım, shopta sattıkları potlar nedeni ile böyle yapıyorlarsa büyük bir hata olarak nitelendiririm. Mantalite bu şekilde ise alchemy mesleğini kapatsınlar insanlarda uğraşmasın boş yere öğle değilmi ?
Kesinlikle yapılan potlar ile ilgi görebilecek bir sistem değil. İlerleyen süreçte bende iksirlerin ekleneceğini düşünmekteyim

Şu anda bu konu'yu okuyan kullanıcılar

Üst Alt