Bu konu Farm Pk ve Düşünce İçerir

AstoVidatu

Üye
Arkadaşlar herkese iyi forumlar dilerim öncelikle ;

Şimdi kendi yaşadığım Farm deneyimlerimden sizlere bir kaçını belirteceğim kısa ve öz olarak canınızı sıkmadan . ( Bu yazdıklarım oyunu savunmak ya da eleştirmek için yazılmayacaktır.)

1) Çok fazla slotta çok uzun saatlerce solo, duo , trio ve party halinde farm attım.
Sayılı zamanlar haricinde en az 2-3 saat öncesin de drop almak mümkün olmadı maalesef. Evet bu Oyunu Diğer oyunlarla kıyaslamıyorum , kıyaslamayacağım da ama bizlerin kaçırdığı bir şey var
Burası Rise Online (FAKAT) Oyunun 1. ayında ki farm ya da droplar ile şu an ki droplar arasında uçurum var.
Sayın Yetkiler lütfen droplarla oynanmadı demeyin , çünkü buna gerçekten kimse inanmıyor. Düştüğü veya başka bir şekilde kodlandığı apaçık bir şekilde belli. Umarım düzelir.
2) Sürekli pk kısmında insanlar artık ondan da yavaş yavaş sıkılmaya başladı. Ben hem pk Hem farm atmaya çalışan bir kişi olarak ve çevremden duyduğum arkadaşlarım haricinde çeşitli clanların irtibat halinde olduğu Discordlardan duyduğum için bunu belirtmek istiyorum.
Evet bugün ilk kez bir etkinlik geldi çok şükür. Bir nebze de olsa belli saatler de insanlar o etkinliğe katılmak isteyip eğlenmeye çalışacak.

Unutmayalım herkes eğlenmek için bu oyunu oynuyor . Kimisi farm Kimisi Pk Kimisi Craft Kimisi gerçekten sohbet etmek için oyuna giriyor.

Fakat gerçekten %70 oyunun kitlesi diğer oyunlarda da olduğu gibi MMORPG kitlesi Farmer olarak nitelendirilir , ve Sadece %30 luk kesim oyunun başlarında Basar parayı atar pk sını.

Geri kalan kesimin belli bir miktarı Tavuk döner yemek için oynar belli bir miktarı charına yatırım yapıp pk atmak için oynar . Sonuç olarak Oyun hizmeti kullanıcıya dayalıdır , Kullanıcı da oyuna dayalıdır. Karşılık olmadan 2 si de olmaz.

Fakat bu drop düşmeleri , ve insanların çaresiz şekilde 5 saat farm atıp zarar ile çıkması ya da nötr olarak çıkması , yapacak etkinlik bulamaması oyuncuyu bezdirmiştir.

Sayın yetkililer biraz da olsa gerekeni Sizden de yetkililer var ise onlara bildirmeniz ve gereğini yapılmasını bu oyunu oynayan bütün arkadaşlar adına Rica etmek istiyorum.

Burada kimse Droplar şelale olsun fışkırsın her kestiğimizden item atsın istemiyor. Ama belli de bir adeleti olması gerektiğini düşünüyor her oyuncu emin olabilirsiniz. Sizler de oyun oynayan insanlarsınız Yetkili kişiler (Biraz empati yaparsanız eminiz ki bize de hak verirsiniz.) Lütfen slotları deneyin ve demek istediğimizi gerçekten anlayacaksınız.

NOT :Toxic tayfa lütfen bu konuya Toxiclik yapmasın.Teşekkürler.

Şimdiden Teşekkürler ve Saygılar,

İyi Forumlar.

ReginaMeis

Üye
Bir yayında oyunda ekosistem olduğunu söylemişti yandaki abi. "Sana düşmediyse arkadaşına, arkadaşına düşmediyse clanından birisine, senin clanına düşmediyse başka clandan birisine kesin düşmüştür." demişlerdi. Elle oynadıklarını kesinlikle düşünmüyorum. Bir fonksiyon tasarlamışlar drop sistemi için. Artık bunun neye dayalı çalıştığını rabbim bilir sadece. Gün içinde mi, hafta içinde mi onu da bilmiyorum. Fakat belirli bir zaman aralığı içinde öyle bir sistem yazmışlar ki, bunun şansa dayalı olması gerçekten mümkün değil. Aynen dedikleri gibi; "x" günde "y" canavarından "z" adet high tier (bunu bir dizi ile belirtmişlerdir muhtemelen hightierdroplist["War_Scythe","Hatred_Blade","Arch_Sword"] gibi bir liste ile) item düşerse, drop oranlarını yüzde bilmem kaçtan bilmem kaça düşür ki belki de direk 0'a çekiyorlardır. 3-4 gün boyunca her gün 10 saat aynı slotta inat edip drop almak için farm yapıyoruz arkadaşlar ile. Malesef o herkesin nefret ettiği Annihilator bile atmıyor. Ama başka bir oyuncu veya yayıncı (ki ne hikmettir yayıncıların her videosunda 15 dakikada drop alıyorlar sekteye uğramadan) 15 dakikada 3-4 drop aldığı oluyor. İstatistiksel olarak mümkün değil. Bu sebeple zaten oyundan soğuduk açıkçası. Ben farma başlarken "Lütfen ne olur ne arkadaşıma, ne clanımdan birisine, ne de başka tanımadığım clandan birisine item düşmemiş olsun." demek istemiyorum. Böyle bir sistem koyacaksanız hiç farm yapmayalım. Oyunda online olan insanlara rastgele itemler atın. Bugün bana düşmez başkasına düşer, yarın bana düşer başkasına düşmez. En azından efor sarfetmemiş oluruz ihtimali olmayan bir şey için. Saçmalık başka bir şey değil.

AstoVidatu

Üye
Yani Çözemedim Mesela güncel bilgi 9 saat Poison Rock kestim Protean Kingdom haritasında lakin 6 tane swift shooter 15 tane epic sc Masrafları çıkınca saattlik 2m gibi komik bir rakam çıkıyor. Emeğe yazık günah...

Şu anda bu konu'yu okuyan kullanıcılar

Üst Alt