Cfw Eşleşmesi Ile Ilgili Önemli!

Maximiliantr

Üye
Sayın CFW Etkinliği Düzenleyicileri,

CFW etkinliğindeki oyun eşleşmelerinin adil olmadığına dair bir şikayetim var. Etkinlik, MMORPG türü bir oyundur ve oyunun amacı, diğer oyuncularla savaşarak ve görevleri tamamlayarak puan kazanmaktır. Oyun eşleşmeleri, oyuncuların seviyelerine ve eşyalarına göre yapılır. Ancak, bu eşleşmeler her zaman adil değildir.

Örneğin, son etkinliğe katıldım ve BP puanım 11k olan bir karakter ile oynadım. Eşleşmem, BP puanı 100k olan bir karakter ile oldu. Bu eşleşme, adil değildi çünkü benim karakterim, diğer karaktere karşı hiçbir şansı yoktu. Sonuç olarak, oyunda yenildim ve çok az puan kazandım. Zaten Daha iyi bir karakterim olsa benimde 100k BP puanım olurdu.

Etkinlikte adil olmayan oyun eşleşmelerinin olmasının birkaç nedeni var. Birincisi, eşleşme algoritması, oyuncuların seviyelerini ve eşyalarını tam olarak dikkate almıyor olabilir. İkincisi, eşleşmeler, oyuncuların bağlantı hızlarına göre yapılıyor olabilir. Bu nedenle, daha hızlı bağlantısı olan oyuncular, daha yavaş bağlantısı olan oyunculara göre daha avantajlı olabilir.

Adil olmayan oyun eşleşmeleri, etkinliğin rekabetçiliğini ve eğlencesini azaltıyor. Bu nedenle, bu sorunun çözülmesi için gerekli önlemlerin alınmasını rica ediyorum.

Saygılarımla,
Not: 1 Aydır Hiç kazanmadım.

MusTi

Rise Online World Mod Team
Senior Moderatör
Eşleşme sisteminde her sınıftan 2 adet alınmakta ve Battle Point sıralaması baz alınmaktadır sıralamada ki kişi veya kişiler katılmaz ise ileri sıralamalarda ki kişiler grubunuza denk gelebilir ilerleyen güncellemeler için daha sağlıklı bir deneyim yaşamanız için çalışmalarımız devam ettiğini bildirmek isteriz.

Ek olarak şunuda diyebilirsiniz ben neden benden fazla BP kasmış kişiler ile eşleşiyorum bu durumda da şunu söyleyebiliriz BP si yüksek olan katılımcı sayıcı az olandan daha düşük bu sebepten bu katılım farkını görebilirsiniz bu etkinlikte en iyi deneyimi yaşamak için BP kasmanız en sağlıklısı olacaktır şuan için.

1000 Adet Warrior
100 Adet Rogue
5 Adet Priest
1 Adet Mage

Katıldığını düşünün 1 oda da mage 3 odada priest 50 odada rogue 125 oda da ise warrior olur burada katılım sağlayan sınıf sayısı belirler üstte de dediğim gibi iyi bir dengede ki odaya girmek için Battle Point kasman gereklidir şuan için ilerleyen güncellemeler ile durumda değişiklikler olması mümkün.

Maximiliantr

Üye
Eşleşme sisteminde her sınıftan 2 adet alınmakta ve Battle Point sıralaması baz alınmaktadır sıralamada ki kişi veya kişiler katılmaz ise ileri sıralamalarda ki kişiler grubunuza denk gelebilir ilerleyen güncellemeler için daha sağlıklı bir deneyim yaşamanız için çalışmalarımız devam ettiğini bildirmek isteriz.

Ek olarak şunuda diyebilirsiniz ben neden benden fazla BP kasmış kişiler ile eşleşiyorum bu durumda da şunu söyleyebiliriz BP si yüksek olan katılımcı sayıcı az olandan daha düşük bu sebepten bu katılım farkını görebilirsiniz bu etkinlikte en iyi deneyimi yaşamak için BP kasmanız en sağlıklısı olacaktır şuan için.

1000 Adet Warrior
100 Adet Rogue
5 Adet Priest
1 Adet Mage

Katıldığını düşünün 1 oda da mage 3 odada priest 50 odada rogue 125 oda da ise warrior olur burada katılım sağlayan sınıf sayısı belirler üstte de dediğim gibi iyi bir dengede ki odaya girmek için Battle Point kasman gereklidir şuan için ilerleyen güncellemeler ile durumda değişiklikler olması mümkün.
Tamam algoritma sağ bo puanını baz alıyor ve eşeleşmeleri sağlıyor. bunda hemfikiriz. Karşı tarafta benim gibi 20k bp point kasmış adamlar gelmiyor anlatmak istediğim durum bu. Sürekli Top 10 oyuncular neden bana denk geliyor. Yada neden bana benden daha az bp kasmış Protean ırkı gelmiyor, çünkü şuan bana her sezon benden 10 kat bp kasmış oyuncular geliyor ve yanıma düşen oyuncular ya farmer yada toplayacı yada xp slotundan geliyor neden ? . . bu sorunun cevabını bulursanız sorun çözülecektir. algoritmanızı top 10 oyuncular kendinden 10 kat düşük oyuncuları kesmeye yönelik olamamlı.

fstab

Üye
Tamam algoritma sağ bo puanını baz alıyor ve eşeleşmeleri sağlıyor. bunda hemfikiriz. Karşı tarafta benim gibi 20k bp point kasmış adamlar gelmiyor anlatmak istediğim durum bu. Sürekli Top 10 oyuncular neden bana denk geliyor. Yada neden bana benden daha az bp kasmış Protean ırkı gelmiyor, çünkü şuan bana her sezon benden 10 kat bp kasmış oyuncular geliyor ve yanıma düşen oyuncular ya farmer yada toplayacı yada xp slotundan geliyor neden ? . . bu sorunun cevabını bulursanız sorun çözülecektir. algoritmanızı top 10 oyuncular kendinden 10 kat düşük oyuncuları kesmeye yönelik olamamlı.
sebebi lunaskardaki yüksek bp puanına sahip oyuncular bu etkinliğe katılmıyor neden katılmadıklarını bilmiyorum, çoğuda bu etkinlik devam ederken ayrıldıkları için ceza alıyorlar sonraki 3 cf de giremiyorlar. diğer türlü senden üstte bp puanı olan birisi katılsa zaten karsıya o insanı eşleştirmesi gerekiyor ama katılım olmuyorsa buna nasıl bir denge gelebilir bilmiyorum şahsen yayınlara bakıyorum cf saatinde yüksek bp ye sahip oyuncular özellikle girmiyor, verilen ödülün düşük olmasından kaynaklanıyor olabilir.
örneklemem gerekirse ben kendi klasımda ilk 3 teyim ve benim takımıma hep aynı insanlar geliyor cünkü onlarda kendi klaslarında ilk 3 te olan insanlar ama karsıya simgesi olmayan lunaskarlar geliyor.

Maximiliantr

Üye
cünkü onlarda kendi klaslarında ilk 3 te olan insanlar ama karsıya simgesi olmayan lunaskarlar geliyor.
İşte tam olarak bunu soruyorum, neden benim karşımada benden düşük bpli adamlar gelmiyor. neden hep ben meze oluyorum, bu sorunun cevabı yok galiba.

fstab

Üye
İşte tam olarak bunu soruyorum, neden benim karşımada benden düşük bpli adamlar gelmiyor. neden hep ben meze oluyorum, bu sorunun cevabı yok galiba.
sıralamadaki üst sıradaki insanlar katılmıyor, ödülü daha cazip hale getirlerse belki bu durum değişebilir 2m için insanlar pksını bölmek istemiyor.
yoksa eşleştirme sisteminde bir hata olduğunu düşünmüyorum varsa sadece lunaskara karsımı var mantıklı gelmiyor

Maximiliantr

Üye
sıralamadaki üst sıradaki insanlar katılmıyor, ödülü daha cazip hale getirlerse belki bu durum değişebilir 2m için insanlar pksını bölmek istemiyor.
yoksa eşleştirme sisteminde bir hata olduğunu düşünmüyorum varsa sadece lunaskara karsımı var mantıklı gelmiyor
2m için değil, mesela ben 75 kil görevi geldiğinde 20 den fazla gold chest birktirmiştim hepsini toplu kırmıştım, sadece 2m için mi giriliyor cfw ye.

Maximiliantr

Üye

1000 Adet Warrior
100 Adet Rogue
5 Adet Priest
1 Adet Mage

Ekli dosyalar

• Ekran görüntüsü 2023-09-05 021412.png
    Ekran görüntüsü 2023-09-05 021412.png
    4 MB · Görüntüleme: 15

RickSancheZz

Üye
önceden proteanları döverdik, şimdi lunaskar olarak habire şamarlanıyoruz :D girmiyorum artık cfwlere :D

fstab

Üye
f06jodj.jpg

mükemmel eşleşme gerçekten, karsıdaki ekip sıralamalarına göre ilk 10 da bizim ekipte ben dahil sıralamada bile olmayan 5 kişi var class bazında sıralamadan bahsediyorsunuz warriorum 10 k np var karsıdaki warirorda 130 k diğerinde 110 k
gidip np kassam ne işe yarayacak bu eşleşme sisteminde, eşleşen oyuncular arasında 20 k dan fazla np farkı varsa karşı tarafı almaması gerekiyor bazı insanlar katılmıyor diye niye onların eziyetini biz çekiyoruz, madem bir etkinlik yapıyorsunuz düzgün yapın yada hiç yapmayın

Maximiliantr

Üye
f06jodj.jpg

mükemmel eşleşme gerçekten, karsıdaki ekip sıralamalarına göre ilk 10 da bizim ekipte ben dahil sıralamada bile olmayan 5 kişi var class bazında sıralamadan bahsediyorsunuz warriorum 10 k np var karsıdaki warirorda 130 k diğerinde 110 k
gidip np kassam ne işe yarayacak bu eşleşme sisteminde, eşleşen oyuncular arasında 20 k dan fazla np farkı varsa karşı tarafı almaması gerekiyor bazı insanlar katılmıyor diye niye onların eziyetini biz çekiyoruz, madem bir etkinlik yapıyorsunuz düzgün yapın yada hiç yapmayın
Lunaskara hoşgeldin

Prodix

Üye
bende np kasmadım kassanda değişmeyecek sanırım cunku lunaskar da np kasanlar katıla basmıyor sanırım. Karşı taraf Full simgeli idi e doğal olarak cıktık bizde :D onlarda bekledi 2 monu cıkana kadar böyle müthiş bir etkinlik zaten 2 tane var :D

fstab

Üye
bende np kasmadım kassanda değişmeyecek sanırım cunku lunaskar da np kasanlar katıla basmıyor sanırım. Karşı taraf Full simgeli idi e doğal olarak cıktık bizde :D onlarda bekledi 2 monu cıkana kadar böyle müthiş bir etkinlik zaten 2 tane var :D
bunu engellemenin tek yolu np sınırlaması olması lazım ona karsılık adam gelmiyorsa diğer tarafıda etkinliğe almıcak, ve katılımı teşvik edecek şeyler yapacaklar

Şu anda bu konu'yu okuyan kullanıcılar

Üst Alt