Öneri Dorion haritasında oluşacak kalabalık sorunuyla ilgili tavsiye

Muti

Üye
Katılım
12 Kas 2020
Mesajlar
224
Puanları
43
Bildiğiniz gibi Dorion bir ticaret haritası ve burada oyuncular tezgah kurup itemlerini satacak. Şu da bir gerçek ki grafikleri gelişmiş bir oyunda 100-200 kişinin küçücük bir alanda tezgah açması demek mevcuttaki en güçlü bilgisayarın bile kaldıramayacağı bir işlem yükü demek.

Tavsiyem: 15 metrekarelik bir alanda sadece 1 oyuncu tezgah kurabilsin(Dorion'un devasa bir meydanı olduğu için yer sorunu olmayacaktır.) Bir sonraki oyuncu tezgahını bir sonraki 15 metrekarelik bölümde kurabilsin. Böylece bilgisayarımız sıkışık bir alanda 30-40 tezgah ve 50-60 oyuncuyu render'lamak yerine sadece 1 tezgahı render'layacaktır. Bir tezgahı gezdikten sonra diğerine gideriz ve bilgisayarımız sadece o anki tezgahı render'lar.

"Öyle de çok seyrek görünür, oyuncu 15 metrekarelik alanda tek başına kötü gözükür.." derseniz ona da tavsiyem şu: Tezgah aynı orta çağdaki tezgahlar gibi geniş büyük ve alımlı olmalı. Mesela oyuncu reaper satıyorsa o reaper aynı boyutuyla tezgahta olmalı, hatta 5-6 reaper sığabilecek büyüklükte bir tezgah olmalı.

Örnek tezgah: +5 reaper , warrior armor , (küçük bölümde bazı takılar), binek, kalkan gibi. (bunların hepsi gerçekteki boyutunda olacak, belki binek biraz minimize edilebilir.

Bence hem görsel açıdan hem optimizasyon açısından hem de yenilik açısından güzel olur.

riseee.png
 

Şu anda bu konu'yu okuyan kullanıcılar

Üst Alt