REHBER Dragon's Lair Grup Dungeon Nasıl Yapılır? Platform Nasıl Geçilir?

Aziz

Üye

Grup Dungeon ve Dragon's Lair Grup Dungeon Detaylı Anlatım Rehberi

1662810563766.png

Dark Modern Gradient 5 Step Sales Process Infographic (800 × 2200 piksel).png

Merhaba,

Özellikle Dragon's Lair Grup Dungeon'da platformu geçemeyen, ilk defa grup dungeona girecek ve ne yapacağını önceden öğrenmek isteyen oyuncular için bir rehber videosu yayınlıyorum.

Öncelikle oyuna ilk defa başlayan oyuncular için dungeon ve grup dungeon hakkında kısa bir bilgilendirme yazıyorum.

Dungeon Nedir?
Dungeonlar, MMORPG oyunlarında bir veya birden fazla oyuncuyla girdiğiniz, çeşitli mekanik ve zorlukları olan oyun alanlarıdır. Bu aktivite ile oyun içerisinde çeşitli ödüller ve droplar elde ederek karakterinizi daha güçlü hâle getirebilirsiniz.

Grup Dungeon Nedir? Oyunda Kaç Adet Grup Dungeon Bulunmaktadır?
Grup dungeon, Rise Online World'de minimum 8 kişi ile girilebilen, party ile hareket edebileceğiniz zorlu zindanlardır. Burada partynizle birlikte çeşitli yaratık ve bossları keserek ödüllendirilebilirsiniz. Rise Online World'de grup dungeona giriş yapabilmek için belirli şartlar vardır. Bu şartlar ise:

Group Dungeon (easy mode) - Lv63
Group Dungeon (hard mode) - Lv65
Group Dungeon (hell mode) - Lv68
Group Dungeon (death mode) - Lv70

şeklinde seviyelere sahip olmanız gerekiyor. Oyunda 4 adet zorluk seviyesi bulunmaktadır ve zorluk seviyesi arttıkça elde edeceğiniz item oranı da artmaktadır. Oyunda ise şu an itibariyle 1 adet grup dungeon bulunmaktadır.

Grup Dungeonlara Nasıl Girilir?
Oyunda şu an 1 adet grup dungeon bulunmaktadır. Gelecek olan güncellemelerle birlikte belirli eşyaları elde ederek ya da belirli işlemleri yaptıktan sonra bu hakkınızı artırabileceksiniz. Bir grup dungeona giriş yapabilmek için ise;

Adventure > Dungeons & Raid bölümüne tıklamanız gerekiyor.

1675125439987.png

Açılan pencerede Group Dungeon bölümünü seçiyoruz ve karşımıza Dragon's Lair bölümü geliyor.

Zorluk Seviyesi Nasıl Ayarlanır?

Sağ alttan Difficulty Level bölümünün yanında ki seçeneklerden dungeon zorluğunu seçebilirsiniz.
1675125493860.png

Dungeon Arama Nasıl Yapacağım?
İster 8 kişilik bir party kurduktan sonra sağ alt kısımda ki match sistemine basıp dungeona giriş yapabilir, isterseniz bireysel olarak Match kısmına basıp sizin gibi diğer oyuncular Match sistemine bastıktan sonra 8/8 tamamlanınca birlikte dungeona giriş yapabilirsiniz. İkinci seçenekte herhangi bir party kurma zorunluluğunuz yoktur. Ancak şu an itibariyle bireysel olarak match yaptığınızda sadece match sistemini arattığınız haritada arama yapacaktır. Bu yüzden Dorion, Death Valley gibi yoğunluğu fazla olan haritalar ve kanallarda aramanız sizin için daha faydalı olacaktır.

1675125517173.png

Bu şekilde dungeon eşleşme tamamlandıktan sonra seviye şartlarını karşılıyorsanız dungeona giriş yapabileceksiniz.

Kaç Kez Dungeon Yapabilirim?
Oyunda şu an itibariyle günde sadece 1 kere grup dungeon, 2 kere solo dungeon yapma hakkınız bulunmaktadır. Bu haklar Türkiye Saati ile öğlen saat 12.00'de sıfırlanmaktadır. Eğer hakkınızı kullanırsanız öğlen 12'de dungeon haklarınız sıfırlanacaktır. Ancak dikkat etmeniz gereken husus dungeondayken saatin öğlen 12.00 olmamasıdır. Bundan dolayı hakkınız yanabilir ve bir gün daha beklemek zorunda kalırsınız. Dungeonlara giriş yaptığınız an hakkınızdan 1 adet düşecektir.

Dungeon Ödülleri Nelerdir? Zorluk Seviyesi Arttıkça Kazanma Oranım Artar Mı?
Hem solo hem de grup dungeona tıkladığınızda ekranın sağ tarafında kazanabileceğiniz ihtimal eşyalar görünmektedir. Bu eşyaları RNG'e bağlı olarak elde edebilirsiniz. Zorluk seviyesi arttıkça eşya kazanma oranınızda artmaktadır.

Grup Dungeonlarda Herhangi Bir Savaş Var Mı?
Hayır. Grup dungeonları kendi ırkınız ile girersiniz ve başka herhangi bir ırk ya da başka bir grup ile karşılaşmazsınız.

Grup Zindan Dropları Nelerdir?

gr.gif

image.png
image2.png

image3.png

Grup Dungeonların Ekstra Avantajları Neledir? Xp Scroll Kullanabilir Miyim?
Grup dungeonlar item dışında yüksek oranda tecrübe puanı sağlar. Eğer Xp scrollarınızı burada kullanırsanız bu oran xp scrollunuza göre daha fazla artacaktır. Özellikle seviye kasmak isteyen oyuncular, bu dungeonlara girerek seviyelerini çok daha hızlı yükseltebilirler.

Grup Dungeon Anlatım ve Platform Geçiş Videosu
Dragon's Lair dungeonı ve grup dungeonında bulunan ve bir çok oyuncunun zorluk yaşadığını belirttiği platformlardan nasıl geçileceğine dair bir anlatım videosu yayınladım. Buradan platformu nasıl geçeceğinizi püf noktalarıyla öğrenebilirsiniz.

Platformu Geçemedim? Geri mi Kalacağım?
1. Bölgenin (Desperate Skull) kapısı 8. dk'da açılır,
2. Bölgenin (Ogre-Orc Chieftain-Medusa-Veteran Orc) kapısı 16. dk'da açılır,
3. Bölgenin (Scared Rae-Hell Guardian) kapısı 24. dk'da açılır,
4. Bölgede (Engelli zıplama alanı) karşıya ışınlanabileceğiniz portal 28. dk'da açılır, Venomspiller'ın bulunduğu odanın kapısı 32. dk'da açılır,
5. Bölgede (İnci yerleştirme alanı) 40. dk'da inciler yerleştirilmemiş olsa dahi açılır,
6. Bölgede "final boss"a giden köprü 48. dk'da açılır.

Grup Dungeon Tanıtım Videoları

Buradan
Dragon's Lair grup dungeonın tanıtım videolarını izleyebilirsiniz.
İyi Forumlar.

Moderatör tarafında düzenlendi:

PrioVendetta

Üye
Merhabalar Clan Dungeon şuan için açık mı ? Açık değilse ne zaman açılır bilgi verme şansınız var mı ?

Vision

Senior Moderatör
Merhabalar Clan Dungeon şuan için açık mı ? Açık değilse ne zaman açılır bilgi verme şansınız var mı ?
Merhaba, klan zindanı aktif değil. İlerleyen zamanlarda klan zindanı dışında Raid seçeneği de olacak ancak bu çalışmaların ne zaman sonuca ulaşacağına dair ortalama bir tarih yok.

Şu anda bu konu'yu okuyan kullanıcılar

Üst Alt