Drop Oranlarının Stabilleşmesi

Drop Oranları Hakkında Düşünceleriniz

• Oranlar ve İşleyiş Sistemi Normal

• Bir Sorun Olduğunu Düşünüyorum

• Kararsızım

Sonuçlar yalnızca oylamadan sonra görülebilir.

apde230

Üye
Peşin olarak şunu söyleyeyim oyunu farmla oynamayın pk atın vs diyecek arkadaşlar için. Gidip Binlerce TL basıp item yapacak param yok benim. Mecbur karakterimi farm ile dizmeye çalışıyorum. Aynı şekilde zaten o farmerlar olmasa sizde o karakterinize o TL ler ile o itemları dizemezsiniz malesef.

Şimdi konuya gelelim. Ana sıkıntı şu ; bir slotun bir girişinizde 10 saat boyunca hiç bir şey atmaması ve diğer gün girişinizde aynı droptan peş peşe 5-6 tane atması.

Şimdi denilecek ki RNG. RNG kavramının ne olduğunu ve nasıl çalıştığını herkes biliyor muhtemelen. Bu RNG dir kardeşim diyenler hariç.

Sebebini şöyle anlatayım. Düşük Drop Rate li itemları bir köşeye bırakalım daha yüksek rate lere bakalım. RARE UPGRADE SCROLL. (BAKIN EPIC DEGİL RARE)
Bu itemın drop oranı ne kadar düşük olabilir ??? Çok düşük olacagını sanmıyorum hadi %3-5-10 gibi bir oran olsun.

Bu Rate te bir drop bile nasıl olurda bazen 4 saat boyunca hiç düşmez ? Yani bir insanın 4 saat boyunca Her kestiği mobdan %10 luk dilimi yakalayamaması İMKANSIZ...
Özet olarak bu drop ratelerin çalışma şekline gerçekten hakim değiliz ve GM lerinde oynama yapmadığınızı baz alarak, drop ratelerde gerçekten stabil olmayan sıkıntılı bir durum olduğunu düşünüyorum.
Bu konuyla ilgili oyuncuların görüşleri genel olarak bu şekilde sanırım oyun içi tepkiler en azından bunu gösteriyor. Konuyla ilgili bir çalışma var mı merak ediyoruz ? Oyunculardan isteğim Drop rateler sizce gerçekten nasıl Adminlerden talebim ise bu konu bir çalışma dahilinde mi veya bununla ilgili bir aydınlatma gelir mi ?

Şimdiden herkese teşekkürler. İyi bayramlar...

Mitraileusse

Üye
Başından beri savunduğum şey şudur slotların ne attığı gerçekten bilinmemeli random atmalı ki sen farmı komple tüm slotlara yayabil . misal adam minotor alıcam die yada Arch sword + vs vs malum slotlarda 7/24 kasıyor belirli miktarda istediği drobu alabiliyor bu bence oyuncular için çok büyük sıkıntı eğer bu droplar genele yayılabilse gerçekten farmın keyfini çıkartabiliriz bu şekilde slotlar mafyalaşmaya başlayacak bence

C.Brigante

Üye
Dostum oncelikle ben de drop sisteminin yanlis ve adeletsiz oldugunu dusuyorum ancak drop olasiliklarini biraz yanlis anlamis olabilirsin. Malesef bu konuda net bir cevap zaten yok ancak yayinlarda ve forumda yetkililerin soyledigi kadariyla drop olasiliklari sadece yuzdesel ihtimallere bagli degil. Diger oyuncularin da droplari senin drobunu etkiliyor. Ornegin basit bir sc drobunu bile baska slottaki arkadas x adet aldiysa ve bu x o zaman dilimi icindeki sınıra tekabul ediyorsa sana dusme ihtimali olmuyor. En azindan ben bu sekilde anladim.
Bununla ilgili pek cok oneride bulundum orn: halihazirdaki droplara ek olarak tekrarlanabilir quest seklinde farm ve odul olarak satilamaz itemler. Umarim bir duzenleme gelir cunku bu konudan hemen hemen herkes sikayetci.

khajm1

Üye
farm işine girmeyin diyeceğim ama dediğin gibi bir oyunda farm atıp item yapıp keyfini çıkarmak çok önemli tl ile item basıp alanlar genelde zaten çabuk sıkılan tipler. ama attığın farmın karşılığı yoksa sen ondan daha önce sıkılıyorsun orası ayrı. onu unutuyorlar

Molarite

Üye
Rise online'ın yayınında şöyle anlamsız bir bilgi verilmişti. Slottan farm almayabilirsiniz çünkü sinden önce biri farm yapıp itemi almıştır :) Demek ki slotun attıgı sayı belli yani bu RNG değil zamanlama ile alakalı. Drop sisteminin çok yanlış ve saçma oldugunu düşünüyorum. Farm ile karakterini dizmek imkansıza yakın bu oyunda.

mrares

Üye
Ben pek ilgilenmiyorum xp drop vesaire ile ancak eskisine göre çok düşük olduğunu söyleyen kişi sayısı çok. Bence yüksek drop olmaması daha iyi piyasayı dengede tutabilmek için. Az drop da olmaması daha iyi böylelikle buna vakit ayıranlar bunalmazlar. Ortasına getirilmeli bence.

AzametAbi

Üye
Bence bir slotta akşama kadar yaratık kesmek çok saçma bunun yerine 4-5 farklı zorlukta günlük görevler, 4-5 farklı zindan ve zindanlarda teselli ödülleri, battle point ile alınabilen zırh ve silahlar ve etkinlikler çoğaldığında ve craft geldiği zaman oyunu çok fazla canlandırır, en önemlisi günlük görev zindanların 1 PC den max 2-3 karakter ile yapılabilmesi

• Beğen
Tepkiler: Geo

Bstrafe

Üye
Peşin olarak şunu söyleyeyim oyunu farmla oynamayın pk atın vs diyecek arkadaşlar için. Gidip Binlerce TL basıp item yapacak param yok benim. Mecbur karakterimi farm ile dizmeye çalışıyorum. Aynı şekilde zaten o farmerlar olmasa sizde o karakterinize o TL ler ile o itemları dizemezsiniz malesef.

Şimdi konuya gelelim. Ana sıkıntı şu ; bir slotun bir girişinizde 10 saat boyunca hiç bir şey atmaması ve diğer gün girişinizde aynı droptan peş peşe 5-6 tane atması.

Şimdi denilecek ki RNG. RNG kavramının ne olduğunu ve nasıl çalıştığını herkes biliyor muhtemelen. Bu RNG dir kardeşim diyenler hariç.

Sebebini şöyle anlatayım. Düşük Drop Rate li itemları bir köşeye bırakalım daha yüksek rate lere bakalım. RARE UPGRADE SCROLL. (BAKIN EPIC DEGİL RARE)
Bu itemın drop oranı ne kadar düşük olabilir ??? Çok düşük olacagını sanmıyorum hadi %3-5-10 gibi bir oran olsun.

Bu Rate te bir drop bile nasıl olurda bazen 4 saat boyunca hiç düşmez ? Yani bir insanın 4 saat boyunca Her kestiği mobdan %10 luk dilimi yakalayamaması İMKANSIZ...
Özet olarak bu drop ratelerin çalışma şekline gerçekten hakim değiliz ve GM lerinde oynama yapmadığınızı baz alarak, drop ratelerde gerçekten stabil olmayan sıkıntılı bir durum olduğunu düşünüyorum.
Bu konuyla ilgili oyuncuların görüşleri genel olarak bu şekilde sanırım oyun içi tepkiler en azından bunu gösteriyor. Konuyla ilgili bir çalışma var mı merak ediyoruz ? Oyunculardan isteğim Drop rateler sizce gerçekten nasıl Adminlerden talebim ise bu konu bir çalışma dahilinde mi veya bununla ilgili bir aydınlatma gelir mi ?

Şimdiden herkese teşekkürler. İyi bayramlar...
Siz istiyorsunuz ki belli bir süre slotta durunca illa o drobu alayım. Basit bir örnekle %1 oranla düşecek bir itemi en kötü 100. mobdan düşürmenin mantıklı olabileceğini savunuyorsunuz. Evet bu isteğiniz gayet adaletli gözüküyor fakat bu sefer de bazı kişiler belli başlı slotlara yatıp kimseye kutu vermeyecek olacaktır. Tekrarlıyorum %1 ihtimali olan bir drop 100. mobda düşsün yani drop tamamlama gibi bir şey , fakat RNG her kutuda tekrar çalışır , yani her kutunun kendi şans oranı vardır ve kendinden önceki ( örneğin 1000) kutuyla alakası yoktur. Bu sayede gerçekten slotta yatan değil de şansı olan drobu alır.

skaebneN

Üye
Siz istiyorsunuz ki belli bir süre slotta durunca illa o drobu alayım. Basit bir örnekle %1 oranla düşecek bir itemi en kötü 100. mobdan düşürmenin mantıklı olabileceğini savunuyorsunuz. Evet bu isteğiniz gayet adaletli gözüküyor fakat bu sefer de bazı kişiler belli başlı slotlara yatıp kimseye kutu vermeyecek olacaktır. Tekrarlıyorum %1 ihtimali olan bir drop 100. mobda düşsün yani drop tamamlama gibi bir şey , fakat RNG her kutuda tekrar çalışır , yani her kutunun kendi şans oranı vardır ve kendinden önceki ( örneğin 1000) kutuyla alakası yoktur. Bu sayede gerçekten slotta yatan değil de şansı olan drobu alır.
Drop almak değil olay. Sadece emek verdiğin süre boyunca en azından masraflarını karşılayabilmen. Farm atmak kumar değil kazanç sağlamaktır. Şansını upgrade yaparak denersin. Geriye farm atarak değil.

apde230

Üye
sen nerden böyle bir algıya kapıldın acaba ben hiç mesajın içeriğinde %1 ihtimalin 100. mobdan düşmesi gerktiğini söyleyen bi cümle kurmuş muyum ?

"Yani bir insanın 4 saat boyunca Her kestiği mobdan %10 luk dilimi yakalayamaması İMKANSIZ..."
Cümlem bu bence yeterince açıklayıcı yüzdelik ihtimallerin nasıl çalıştığı ile ilgili anlayana.

Gerçekten bir şey bildiğinizi göstermeye çalışacağınız kadar yeni bir şey öğrenmeye falan çalışsanız helak edeceksiniz sağı solu aslında da işte...
Herkes yüzde X'in ne olduğunu biliyo kanka kasma bu kadar kendini.

DiabIo

Üye
Bu oyunda eminim ki rng her kutuda birbirinden bağımsız çalışmıyor. Oyuna birim zamanda max girebilecek item sayısı kesinlikle değişken değil buna adım gibi eminim ama kanıtlayamam.

DiabIo

Üye
Ayrıca oyunda şefaflık olmalı, burada gizem çözmeye çalışmıyoruz. Bunu oyuncunun keşfine bıraktık gibi bir yaklaşımı doğru bulmuyorum. Modern oyunlarda upgrade oranı bellidir, drop oranları aşağı yukarı da olsa bellidir. Bir item satın alıyorsan para verip ne kadar etkisi olacağını bilmelisin (arcana için konuşuyorum) Şahsen ben bu söylemden şunu anlıyorum, elimdeki veriye bakarak ben bu oranları istediğim gibi değiştiririm kimseye de bununla ilgili hesap vermem.

Bstrafe

Üye
sen nerden böyle bir algıya kapıldın acaba ben hiç mesajın içeriğinde %1 ihtimalin 100. mobdan düşmesi gerktiğini söyleyen bi cümle kurmuş muyum ?

"Yani bir insanın 4 saat boyunca Her kestiği mobdan %10 luk dilimi yakalayamaması İMKANSIZ..."
Cümlem bu bence yeterince açıklayıcı yüzdelik ihtimallerin nasıl çalıştığı ile ilgili anlayana.

Gerçekten bir şey bildiğinizi göstermeye çalışacağınız kadar yeni bir şey öğrenmeye falan çalışsanız helak edeceksiniz sağı solu aslında da işte...
Herkes yüzde X'in ne olduğunu biliyo kanka kasma bu kadar kendini.
Bıdıbıdı yaptığın kadar oyunun dosyalarını açıp baksan anlarsın.

Bstrafe

Üye
Drop almak değil olay. Sadece emek verdiğin süre boyunca en azından masraflarını karşılayabilmen. Farm atmak kumar değil kazanç sağlamaktır. Şansını upgrade yaparak denersin. Geriye farm atarak değil.
Ben sistem adaletli demiyorum ama herkes hemen bir şeyler edinmek istiyor :D

Alkoer

Üye
Başından beri savunduğum şey şudur slotların ne attığı gerçekten bilinmemeli random atmalı ki sen farmı komple tüm slotlara yayabil . misal adam minotor alıcam die yada Arch sword + vs vs malum slotlarda 7/24 kasıyor belirli miktarda istediği drobu alabiliyor bu bence oyuncular için çok büyük sıkıntı eğer bu droplar genele yayılabilse gerçekten farmın keyfini çıkartabiliriz bu şekilde slotlar mafyalaşmaya başlayacak bence
Kesinlikle olması gereken.

Örnek : dorion bölgesi çoğunlukla common drop az rare drop

Lunaskar çoğunlukla rare drop az epic drop

Haddar çoğunlukla epic drop çok az uniq drop.

DW çoğunlukla epic drop az uniq drop.

Bir yaratığa özel drop yok her yaratıktan her item düşebilir şekilde. Yaratığın LV ine göre drop rate yükselir böylece dread cyclops kesen değil yüksek lv mob kesen adamın şansı yüksel olur.

kankaz1298

Üye
Sayın yönetım drop oranları degıstı demıyorum bakın size , bu drop sıtemı bıraz yanlıs cunku emek veren ınsanın emegının hıc alamaması zoruna gıder.Drop örnegın 6 saatte bırde olsa almalı emek harcayan adam eli boş ddönmesın lutfen bıraz o yönde calısma yapın.

enokaptan

Üye
Şöyle olsa güzel olabilirmiş mesela lunaskar-protean epic atmayacak ama haddar ve dv de 72+ moblardan epic atabilcek mino gs warsyt gibi
Belli moblara belli itemler konulunca haddarda bazı slotların yüzüne bakılmıyor
72yada74 üstü moblar tüm epic leri atsa güzel olurdu ama bunun tabi kendi içinde % si farklı olacak mino % si ile earthshakir % si aynı olmayacak

Hedvein

Üye
Kesinlikle olması gereken.

Örnek : dorion bölgesi çoğunlukla common drop az rare drop

Lunaskar çoğunlukla rare drop az epic drop

Haddar çoğunlukla epic drop çok az uniq drop.

DW çoğunlukla epic drop az uniq drop.

Bir yaratığa özel drop yok her yaratıktan her item düşebilir şekilde. Yaratığın LV ine göre drop rate yükselir böylece dread cyclops kesen değil yüksek lv mob kesen adamın şansı yüksel olur.
+1

Şu anda bu konu'yu okuyan kullanıcılar

Üst Alt