elemental hasarlar normalde nasıl çalışır?

tekpak

Üye
Şu an ki bug'lı halinden bahsetmiyorum genel olarak olması gerekeni soruyorum.

Örneğin silahımızda poison damage varsa, takılardan gelen poison damage'lar da etki ediyor. bu tamam. peki bu sadece silahta poison varsa mı işliyor?

Takılar full poison damage veriyor, silah eğer flame damage ise o zaman poison'lar noluyor? onlar da ayrıca mı işliyor?

Pekiiii eğer durum yukarıdaki gibi ise, sun belt 30-30-30 olmak üzere tüm elemental hasarları veriyor. o zaman mage silahları dışında hepsinde de işler mi ve tüm 3 hasarı da ekler mi?

Yani silahta 82 flame damage var diyelim, o zamn küpelerden toplam 20, kemer 90, kolye 20, yüzükler de toplam 20 olmak üzere (hani çok zenginiz ya dizdik hepsini sözde xD) elemental hasarlar bölüşecek şekilde toplam 232 elemental hasarımız mı oluyor? Tabi bu 232 karışık olduğu için artık karşıdaki resiste göre her element duruma göre az veya fazla vuracak.

Bu şekilde mi olması gereken @Justice ?

Justice

Yönetici
Game Designer
Şu an ki bug'lı halinden bahsetmiyorum genel olarak olması gerekeni soruyorum.

Örneğin silahımızda poison damage varsa, takılardan gelen poison damage'lar da etki ediyor. bu tamam. peki bu sadece silahta poison varsa mı işliyor?

Takılar full poison damage veriyor, silah eğer flame damage ise o zaman poison'lar noluyor? onlar da ayrıca mı işliyor?

Pekiiii eğer durum yukarıdaki gibi ise, sun belt 30-30-30 olmak üzere tüm elemental hasarları veriyor. o zaman mage silahları dışında hepsinde de işler mi ve tüm 3 hasarı da ekler mi?

Yani silahta 82 flame damage var diyelim, o zamn küpelerden toplam 20, kemer 90, kolye 20, yüzükler de toplam 20 olmak üzere (hani çok zenginiz ya dizdik hepsini sözde xD) elemental hasarlar bölüşecek şekilde toplam 232 elemental hasarımız mı oluyor? Tabi bu 232 karışık olduğu için artık karşıdaki resiste göre her element duruma göre az veya fazla vuracak.

Bu şekilde mi olması gereken @Justice ?

Merhaba, elemental hasarın çalışma prensibi ve formülü hakkında çalışma yapmadığım için "net" bir bilgim bulunmuyor. Konu hakkında bilgi almak için bilet oluşturabilirsiniz. Ben sadece benden talep edilen konularda çalışma ve düzenleme yapıyorum. Rise Online World oyun dizaynının bir kısmı bana ait sadece.

N3v3N

Üye
Aslında günümüz mmorpglerinde takılardaki hatta zirhlardaki ek hasarlar silahın hasarindan bağımsız olarak etki eder.

Şu anda bu konu'yu okuyan kullanıcılar

Üst Alt