REHBER Eski (Atıl) Materyallere Karşılık Alabileceğiniz Ürünler

Justice

Yönetici
Game Designer
Merhaba,

Meslek sistemiyle değişen bazı materyallerin atıl hale gelmesi ile yeni sisteme uygun olarak değişim yapabileceğiniz bir sistem yakında oyuna eklenecek. Yama notlarını takip ediniz.
Aşağıdaki tablodan hangi eski materyalin karşılığında hangi yeni materyali alabileceğinizi görebilirsiniz.
Atladığımız başka atıl eşya varsa lütfen buradan belirtiniz.

Qty: Adet

1663776475885.png

Aşağıdaki tablo geçersizdir. Karşılaştırma yapabilmeniz için bıraktım.
1663230867934.png

Ekli dosyalar

• 1663774371857.png
    1663774371857.png
    121.7 KB · Görüntüleme: 75
  • 1663774481216.png
    1663774481216.png
    121.5 KB · Görüntüleme: 76
Moderatör tarafında düzenlendi:

Wildbaba

Üye
Ya bu şakamı ?
Stoneblock ve Rough stone vermek ne ?
Hani muadili verecektiniz mor Sandstone lar granite dönmeli,mavi Sandstonelar marblea dönmeliydi.Yeşiller ise Rough stone
Keza Stone of wisdow gibi taşlarda attığı taş neyse ona göre vermeliydi.
Siz bunları çöpe çevirmişsiniz...
Gerçekten yazıklar olsun....
Diğer meslekten toplayanlar ne seviyede topladıysa onu kullandı bu yaptığınız ayıp!!
Jewel craftingi bizden aldınız buda attığınız ikinci kazık oldu.
Yazıklar olsun tüm emeğimi heba ettiniz.
Stoneblock verecekmiş Rough stone verecekmiş ben o mor taşların tanesine 25-30 k oyun parası verdim.Hagatta topladım 5k etmeyen stoneblock taşını napıyım veya seviye 1 rough stonu napym çöpe atarım daha iyi.
Vallahi makara geçiyorsunuz.
Justice insanların emeklerini ziyan ediyorsun kul hakkına giriyorsun.
Size kim dedi bunların ismini cismini değiştirin diye ?
Bu taşların muadilini vermek zorundasınız.
Böyle rezaleti ben kabul etmiyorum.
Hakkımı helal etmiyorum.
Yüzlerce saat topladığım taşlara çöp stoneblock verecekmiş hiç verme.
Yüzlerce saat slotlarda kastığım paralarla kaç gblik sev3 ve sev4 taş aldım karşılığnda stoneblock ve Rough stone verecekmiş yazıklar olsun....
Benim için oyun burda biter.
5 aylık emeğimi çöp ettiniz hakkımı helal etmiyorum.
Benim için bu oyun burda biter.
Böyle rezalet olmaz ya dalga geçiyolar resmen.
Smittingci marangoz ne topladıysa materyalini bastı biz aptalız biz enayiyizya bizim emeğimiz çöpe atıldı.
Tekrar tekrar yazıklar olsun sana Justice....
Seviye 4 taşa karşılık seviye 1 taş ver sen ...
Benim işleyip 1m e satacağım taş yerine 35k edecek Rough stone veriyorsun
Emeği çiğnemek bu işte....
Bu yanlıştan dönün
Sev3 taşları Epik dediğinizi Marble'a
Seviye 4 leri Unique dediğinizi Granite'e çevirin.
Stone of Courge den Wisdowa kdrda eskiden hangisinden atıyosa o taşdan verin
Çok kul hakkına gireceksiniz yoksa.
Bakın bunu geç olmadan düzeltin.
Smittingci ve marangoz ne topladıysa bastı taşçılarada muadilini 1 e 1 oranda eşit sayıda vermek zorundasınız.
He bide diyorsun ya yeni sisteme göre kardeşim 30 saniyede kereste,maden toplayan adamın toplayıcılık süresi artmadımı ? onlar 30 saniyeyken topladıklarını craft açılınca çatır çatır bastılar peki aynı durum taşçılıktada var diye bunun bedelini niye biz ödüyoruz ?
Bizimi buldunuz enayi ?
Benim Mor sandstone taşım 20bin taneyse 20 bin tane granite vermeliydiniz
Benim mavi sandstone taşım 100bin taneyse 100 bin tane Marble vermeliydiniz.
Kul hakkına girmek istemiyorsanız taşçıları mağdur etmeyeceksiniz...

Son düzenleme:

Wildbaba

Üye
Merhaba,

Meslek sistemiyle değişen bazı materyallerin atıl hale gelmesi ile yeni sisteme uygun olarak değişim yapabileceğiniz bir sistem yakında oyuna eklenecek. Yama notlarını takip ediniz.
Aşağıdaki tablodan hangi eski materyalin karşılığında hangi yeni materyali alabileceğinizi görebilirsiniz.

Ekli dosyayı görüntüle 9316
İnsanların emeğini yok ettin nie yukarıda söylediğim şeylere karşı cvp vermiyorsun diğer 2 craft konusunda cvplar verirken Justice ?
Sev 3 taşları mavi taşları Marble
sev4 mor taşları granite olarak düzenleyeceğinin sözünü ver.
Sev 3-4 taşa gidip sev1 taş veremezsin.İnsanların emeğini heba etmeye hakkın yok!! Burada bir hata var bunu düzeltin.

Justice

Yönetici
Game Designer
İnsanların emeğini yok ettin nie yukarıda söylediğim şeylere karşı cvp vermiyorsun diğer 2 craft konusunda cvplar verirken Justice ?
Sev 3 taşları mavi taşları Marble
sev4 mor taşları granite olarak düzenleyeceğinin sözünü ver.
Sev 3-4 taşa gidip sev1 taş veremezsin.İnsanların emeğini heba etmeye hakkın yok!! Burada bir hata var bunu düzeltin.

Merhaba,

Hata yok. Toplanılan eski materyaller şu an sunulan yeni materyallerden çok daha kolay toplandı zaten. Ayrıca her çalışmada birçok şeyin değişme ihtimalinin bulunduğundan bahsediyoruz. Kırmızı renkle belirtiyoruz özellikle.

Wildbaba

Üye
Merhaba,

Hata yok. Toplanılan eski materyaller şu an sunulan yeni materyallerden çok daha kolay toplandı zaten. Ayrıca her çalışmada birçok şeyin değişme ihtimalinin bulunduğundan bahsediyoruz. Kırmızı renkle belirtiyoruz özellikle.
tamamda smittingciler ve kerestecilerde topladı kolay şekilde materyalleri onlar çatır çatır basıyor hepsini bizmiyiz enayi ? bu yaptığınız ayıp düzeltin bunu.Böyle açıklama olmaz!! Ben kolay toplarken smittingci keresteci sanki 5 dakikada topladı.Böyle değişme olmaz hakkaniyetli olmanız gerekirken emekleri bir anda yerlebir ediyorsunuz.Yaptığınız iş rezalet.Ben çoğunu o taşların slot slot saatlerce para kasıp aldım benim giden emeğim haram zıkkım olsun 5 aylık emeğimi çöp ettin.Gerçekten şaka gibi düzelteceğiz haklısınız diyeceğine şu yazdıklarına bak... daha gelmemiş bir Npc varken hala düzenleme şansınız varken....
Ben clan lideriyim ileride bu taşların bir kısmını basıp klan binasını fulleyip ileride clan adına hedef koymuştum.Bu yaptığınız gerçekten verilen emeği ayak altına almak yazıklar olsun...

sev 4 taşa verdiğin Rough stone granite basınca verilen xp'in 1/3 ü tamamen bilmeden rasgale öyle yazmışsınız ne yaptığnıızı dahi bilmiyorsunuz...

20 sn de titanium ore
20 sn de golden ore
kasanlar çatır çatır xplerini alıyorlar materyalleride böyle ellerinden alınmadı en ezik materyale karşılık

keresteciler
20 sn sev 3 kereste
20 sn de sev4 kereste

kasanlar çatır çatır xplerini alıyorlar materyalleride böyle ellerinden alınmadı en ezik materyallere karşılık

Enayi yerine konulan gene stonemassony mesleğini kasanlar oldu.
Yazıklar olsun....

Son düzenleme:

Justice

Yönetici
Game Designer
tamamda smittingciler ve kerestecilerde topladı kolay şekilde materyalleri onlar çatır çatır basıyor hepsini bizmiyiz enayi ? bu yaptığınız ayıp düzeltin bunu.Böyle açıklama olmaz!! Ben kolay toplarken smittingci keresteci sanki 5 dakikada topladı.Böyle değişme olmaz hakkaniyetli olmanız gerekirken emekleri bir anda yerlebir ediyorsunuz.Yaptığınız iş rezalet.Ben çoğunu o taşların slot slot saatlerce para kasıp aldım benim giden emeğim haram zıkkım olsun 5 aylık emeğimi çöp ettin.

Sevgili Wildbaba,

Daha ilk günden hatta betadan beri hangi toplama mesleğinin hangi üretim mesleğine bağlı olduğu ve bunlarla neler yapılabileceğinden bahsetmiştim. Siz taşa yöneldiyseniz şu an elinizdeki materyalleri değersiz görmeniz normal çünkü kullanacağınız alan henüz oyuna gelmedi. Bu da bir risk ve strateji yönetimidir. Siz riskinizi alarak taşa yönelmeyi tercih ettiniz, ileride ne kadar doğru veya ne kadar yanlış hareket ettiğinizi görebilirsiniz. Ayrıca her bildirim her oyuncuya aynı anda yapıldı, herkese bilgi verilmeye çalışıldı, her sistem her oyuncuya aynı anda sunuldu, düşüncelerimizden ve olabileceklerden bahsettik. Erken erişim sürecinde paylaştığım her konuda içeriklerin değişme ihtimalinden bahsediyorum ve bu metni kırmızı renkte yazıyorum. Herkes bir tercih yaptı ve tercihlerinin sonuçlarını elde etti veya ediyor.

Sizin isyanınızın yanı sıra nadir odun toplayanlar da bir nevi beklediği kadarını elde edemedi (şu an için),
Madencilik materyalleri üretenlere de odun kömürü geldi, materyallerini üst seviyeye getirmeyen herkes isyan mı etmeli? Balıkçılık nerf'lendi, birçok mesleğe düzenleme geldi.
Ama her ne hikmetse herkes sistemin iyice oturmasını ve dengelenmesini beklerken ve sanki tek değişiklik sizin ilgilendiğiniz meslekte olmuş gibi siz haddinizi aşacak kelimeler sarf ediyorsunuz. Garip.

Şu anki marble ve granite ile önceki sandstone 3 ve 4'ün aynı değerde olduğunu düşünüyorsanız zaten yanılıyorsunuz.

Wildbaba

Üye
Sevgili Wildbaba,

Daha ilk günden hatta betadan beri hangi toplama mesleğinin hangi üretim mesleğine bağlı olduğu ve bunlarla neler yapılabileceğinden bahsetmiştim. Siz taşa yöneldiyseniz şu an elinizdeki materyalleri değersiz görmeniz normal çünkü kullanacağınız alan henüz oyuna gelmedi. Bu da bir risk ve strateji yönetimidir. Siz riskinizi alarak taşa yönelmeyi tercih ettiniz, ileride ne kadar doğru veya ne kadar yanlış hareket ettiğinizi görebilirsiniz. Ayrıca her bildirim her oyuncuya aynı anda yapıldı, herkese bilgi verilmeye çalışıldı, her sistem her oyuncuya aynı anda sunuldu, düşüncelerimizden ve olabileceklerden bahsettik. Erken erişim sürecinde paylaştığım her konuda içeriklerin değişme ihtimalinden bahsediyorum ve bu metni kırmızı renkte yazıyorum. Herkes bir tercih yaptı ve tercihlerinin sonuçlarını elde etti veya ediyor.

Sizin isyanınızın yanı sıra nadir odun toplayanlar da bir nevi beklediği kadarını elde edemedi (şu an için),
Madencilik materyalleri üretenlere de odun kömürü geldi, materyallerini üst seviyeye getirmeyen herkes isyan mı etmeli? Balıkçılık nerf'lendi, birçok mesleğe düzenleme geldi.
Ama her ne hikmetse herkes sistemin iyice oturmasını ve dengelenmesini beklerken ve sanki tek değişiklik sizin ilgilendiğiniz meslekte olmuş gibi siz haddinizi aşacak kelimeler sarf ediyorsunuz. Garip.

Şu anki marble ve granite ile önceki sandstone 3 ve 4'ün aynı değerde olduğunu düşünüyorsanız zaten yanılıyorsunuz.
ya burhan bey tamamda
smittingci sev3 sev4 taşını eskiden 20 sn kullanıp çatır çatır bastımı bastı benim topladığım materyali yok edemezsiniz...
Sev 3 mavi taşına marble vereceksiniz
sev4 mor taşa granite vereceksiniz
emek ziyanı yapmamış kul hakkına girmemiş olacaksınız
Npc gelmeden düzeltin
Muadilinde verecez dediniz yaptığınız ayıp vallahi billahi böyle iş olmaz
Lafınızın eri olun.1 e 1 oranında muadilini verecez dediniz defalarca sordum defalarca bu şekilde cevap verdiniz.
Bir dediğiniz bir dediğinizi tutmuyor...
Npc gelmeden bu yanlışı düzeltin.
Hem sev3 sev 4 taşlar sev3 ler marble sev4 ler granite
hem stone of faity marble
hem stone of wisdow granite olmalı
diğer stone of courge ve diğer taş rough stone olmalı onlar 1 ve 2 sv taşlar toplanırken çıktı.
Bu sev3 sev4 taşlar gidip hagarttan toplandı.
Marangoz madenci materyalini bastıysa bizde basacaz
Ben hakkımı yedirmemenin peşindeyim...
Balıkçı nerf yedi diyip bana bahane anlatmayın o afk bıraktı ben gittim 9-10saat topladım ben hakkımı yedirmem...
İnsanların emeğine saygı duyun...
5 aylık emeğimi yok ediyorsunuz sonra haddinizi aşan şekilde konuşuyorsunuz diyorsunuz.Sinir krizi geçiriyorum şuan nasıl konuşayım ?
Sert konuşuyor olabilirim ama ters bi laf etmedm ben hakkımı savunuyorum.

Son düzenleme:

Wildbaba

Üye
protan,hagartta toplanan canım taşlarım seviye 1 Rough stone'ye dönecek vallahi tebrikler ROW yönetimi.....
5 AYLIK EMEĞİM YOK OLDU TEŞEKKÜRLER JUSTİCE....
OTCHİWA Heykeli oyununuzda var sizin
Bugün Otchiwa gibiyim emeğim gitti....
Ben bu mesleği uzun vadeli seçerken 24 ve 32 sv materyaline hedef koydum bu materyali üretecek taşları herkesin ulaşabildiği 1 seviye materyale çevirmeniz hakkaniyete sığmadı.100 coins dahi gelir elde edemicek hale düşürdünüz beni ve benim gibi taşcıları.
Adalet bekliyorum JUSTİCE....
Taşlarımın muadilini veriniz....
Ben Rough Stone istemiyorum.
Seviye 1 taş toplamadım ben...

@Justice

Ekli dosyalar

• SANDSTONE.png
    SANDSTONE.png
    104.6 KB · Görüntüleme: 161
Son düzenleme:

birol2003

Üye
Burhan bey çok kez dedim keşke tüm materyaller ve meslekler craft geldiğinde sıfırlansaydı, emin olun bu kadar yaygara çıkarmazdık/çıkmazdı.

RickSancheZz

Üye
adam fena dellenmiş, 120 bin parça malzemem çöp olsa bende böle olurdum heralde :D

IBoRiS

Üye
Sevgili Wildbaba,

Buhan bey merhaba birşey merak ediyorum 0 dan başlayıp craft la uğraşan varmı şuanki durumda ? takı craft ı hariç .

Wildbaba

Üye
adam fena dellenmiş, 120 bin parça malzemem çöp olsa bende böle olurdum heralde :D
Valla o hale getirdiler emeğim gitti.Daha diyecek birşey yok! İnsaflılarsa zaten yaptıkları hatayı görüp düzeltirler.Düzeltmezlersede yapcak bişe yok...
Oyunu bırakıcam artık....
Çünkü muadili olan sev3 ve 4 ü verselerdi mesleği bastıktan sonra o taşları satıp maliyetini çıkaracaktım
Şimdi ise basarsam Stoneblock sadece 5k tanesi hiçbir şekilde satılmıyor bir geri dönüşü olmaz.Klan binası gelse bile herkesn 1 sv de basacağı taş olduğu için para etmicek o sebeple işlenmemiş olarak satacağım.Bu şekil zaten daha beter değerini yitirecek ortalıkta milyonlarca Roughstone olacak materyal dengesi koruyacağız diyip milyonlarca Rougstone vermekte ayrı hezeyan konu...
3 kuruş gelirse Onlada upgrade yapar batırırım zaten...

Son düzenleme:

Wildbaba

Üye
Merhaba,

Ekli dosyayı görüntüle 9316
Şunu söyliyim Tabloyla ilgili
Uniqe Sandstone hiç bir şekilde oyunda yoktu.
1 sv Rough Stone idi
2.seviye yeşil çerçeveli basit Sandstone
3.seviye mavi çerçeveli Sandstone
4.seviye mor çerçeveli Sandstone

Şimdi burada gene bir tezatlık var
Mor çerçeveli Sandstonelar sev4 8 tane verilmesi lazım
Ancak Morlar Epik olarak biliniyor yani 4 tane olmuş oluyor gene buradada bir hata var.
Zaten muadili verilmiyorken bu tabloya göre Rough Stonedan da %100 kayıp olacak gibi duruyor.Bunuda bari emeğim ziyan oldu bari Rough stone satayımda harcadığım coinsler çıksın ek hak kaybı olmasın teselli bulayım diye söyliyim dedim...
Baştan savma alakasız bir tablo olmuş...
Uniq sandstone diye bişe yok oyunda olsa sarı çerçevesi olur ve o şekilde düşerdi.

Son düzenleme:

Opus Magnum

Üye
Stone of Courage ile Stone of Agility aynı maplerde bile yoktu, oyuncuları sağlam kazıklamış yine Guyz Online ekibi.

Wildbaba

Üye
Canlı yayınlar rehberler herkese eşit şekilde sunuluyor. Stok yapanlar bu güne kadar umduğunu bulmuş da değil asparagus yemeği örneğinden ders alınmamış. Stok yapmak riskli
eee o yemeğin özü malzemesi değişmedi ki yerine çer çöp bişe verilmedi ki sadece xp nerf yedi.Benim materyalimi elimden alıp çer çöp sev1 taşı veriyorlar.Bu oyunda ilk kez olan rezil bir durum.Çabuk toplamışız vs madenci ve keresteci toplamadı mı ? Onlar çatır çatır bastı hala basıyor bizim şuan hem xpmiz elimizden alındı hem işleyeceğimiz marble block ve granite blocklar elimizden alındı.Bu resmen emeği yakıp yıkmaktır.Oyunda ilk kez görülen birşey bu birşeyin şekli şemali değişiyorsa muadilini verirsin iş çözülür bunlar tamamen alakasız zarar vermeye yönelik iş yaptılar.Bu rezaleti düzeltsinler benim tek isteğim bu.Bugün gelen patchde bu takas Npcsi yok demek ki bir düzeltme olacak diye ummak düşünmek istiyorum.Umarım yanılmam...

Zasa

Üye
4 gün stonemasonary yaparak senin çok değerli dediğin taştan 300 e yakın ınventorymde mevcut dostum, yeter lütfen gecesini gündüzüne katarak bize birşeyler sunmaya çalışan insanların hevesini kırmaktan vazgeçin, çok basit ya beğenmiyorsanız oynamayın, bizleri muhattap alarak gece gündüz sorunlarımıza cevap vermeleri bu insanlara saygısızlık yapma hakkını size vermez, milyar dolarlık oyunlarda (dota 2, lol) gibi sürekli buna benzer güncellemeler senelerdir yapılıyor, reel hayattaki sorunlarınızı lütfen buraya taşıyarak size değer veren insanları yıpratmayın

Şu anda bu konu'yu okuyan kullanıcılar

Üst Alt