Rehber Eski & Yeni Alchemy Karşılaştırması

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...

BEARFACT

Yönetici
Game Master

1662810563766.png

Merhaba !

Rise Online World 5.0.2 güncellemesiyle birlikte Alchemy'de bir çok değişikliği sizlere duyurmak isteriz. Alchemy mesleğini yapan oyuncuların şikayet & önerilerini dinleyerek Alchemy tarafında bir çok değişikliğe gidildi. Özellikle yeni eklenen potlar, üretim maliyetleri, üretim materyalleri, üretim seviyeleri ve yeni eklenen potlar ile Alchemy'de yeni rework yapıldı.

Öncelikle seviye kısmına bakacak olursak eğer,
ESKİ ÜRETİM SEÇENEKLERİ
alchemy levels.png

alchemy leveller.png

infografikte görüldüğü üzere 19 adet pot üretimi var iken yeni güncellemeyle birlikte bu sayı 27'e çıkartılmış durumda. Yeni güncellemede ise yapılan değişikler;
YENİ ÜRETİM SEÇENEKLERİ
new alchemy levels.png

Karşılaştırdığımız zaman seviyelerde ki farklılıkların yanı sıra yeni eklenen potionları görebiliyorsunuz. Yeni eklenen potionlar ise;

Small Mana Potion
Small Health Potion
Medium Mana Potion
Medium Health Potion
Big Mana Potion
Big Health Potion
Great Mana Potion
Great Healt Potion

Artık Alchemy üreticileri Mana & Health potionları üretebilecek.

Yeni üretim seçenekleriyle birlikte materyallerde de bir çok değişikliğe gidildi.

Yapılan değişiklikler ise:
Rejuvenation Grubu

Pot İsmiGerekli Olan Eski MateryalGerekli Olan Yeni Materyal
Small Rejuvenation Potion1x Arius Blessing, 3x Roseship, 3x Wormwood1x Arius Blessing, 2x Roseship, 2x Wormwood
Medium Rejuvanation Potion1x Arius Blessing, 3x Rose Petals, 3x Dill1x Arius Blessing, 1x Wormwood, 1x Roseship, 1x Rose Petals, 1x Dill
Big Rejuvanation Potion 1x Arius Blessing, 3x Cranberry, 3x Sage 1x Arius Blessing, 1x Dill, 1x Rose Petals, 1X Cranberry, 1x Sage,
Great Rejuvanation Potion1x Arius Blessing, 3x Vervain, 3x Valerian1x Arius Blessing, 1x Sage, 1x Cranberry, 1x Vervain, 1x Valerian

Recovery Grubu

Pot İsmiGerekli Olan Eski MateryalGerekli Olan Yeni Materyal
Small MP Recovery Potion1x Holy Water, 3x WormwoodDeğişiklik Yok
Small HP Recovery Potion1x Holy Water, RoseshipDeğişiklik Yok
Medium MP Recovery Potion1x Holy Water, 3x Dill1x Holy Water, 2x Wormwood, 1x Dill
Medium HP Recovery Potion1x Holy Water, 3x Rose Petals1x Holy Water, 2x Roseship, 1x Rose Petals
Big MP Recovery Potion1x Holy Water, 3x Sage1x Holy Water, 1x Wormwood, 1x Dill, 1x Sage
Big HP Recovery Potion1x Holy Water, 3x Cranbbery1x Holy Water, 1x Roseship, 1x Rose Petals, 1x Cranberry
Great MP Recovery Potion1x Holy Water, 3x Vervain1x Holy Water, 1x Dill, 1x Sage, 1x Vervain
Greath HP Recovery Potion1x Holy Water, 3x Velarian1x Holy Water, 1x Rose Petals, 1x Cranberry, 1x Valerian

Materyallerle birlikte üretim ücretlerinde de değişikliğe gidildi. Artık daha az ücrete pot üretebileceksiniz.

Örnek olarak 3 adet potu karşılaştıralım.
Not: Sadece 3 pot baz alınmıştır. Tüm potların üretim ücretlerinde değişiklik yapılmıştır.
Pot İsmiEski Gold MiktarıYeni Gold Miktarı
Sleeping Potion200 Gold120 Gold
Lullaby Potion600 Gold250 Gold
Great HP Recovery Potion400 Gold300 Gold

Peki eklenen yeni sistemde neler var?
Alchemy ile birlikte artık craft coin üretme şansınız bulunmaktadır. Daha önce weaponsmithing'e eklenen craft coin artık Alchemy üreticileri tarafından da elde edebilecek.

Pot İsmiYüzdelik
Small Rejuvenation Potion-
Medium MP Recovery Potion%0,1
Medium HP Recovery Potion%0,1
Medium Mana Potion%0,1
Medium Health Potion%0,1
Medium Rejuvanation Potion%0,1
Fire Resistance Potion%0,2
Ice Resistance Potion%0,2
Lightning Resistance Potion%0,2
Poison Resistance Potion%0,2
Sleeping Potion%0,3
Big MP Recovery Potion%0,3
Big HP Recovery Potion%0,3
Big Mana Potion%0,3
Big Health Potion%0,3
Big Rejuvenation Potion%0,4
Lullaby Potion%0,5
Great MP Recovery Potion%0,5
Great HP Recovery Potion%0,5
Great Mana Potion%0,5
Great Health Potion%0,5
Great Rejuvenation Potion%1

Craft Coin Nedir?

image-png.13038

Craft coin, coin sisteminin bir parçasıdır. Coin sistemi şu an aktif olmasa da, coin sistemiyle birlikte birbirinden farklı ödüller elde edebileceksiniz. Craft coin ise bu sistemin bir parçasıdır. Craft coin, crafting yaptığınızda elde ettiğiniz materyal çeşidir.

Artık Others kısmına da Alchemy üreticileri kullanabilecekleri potlar ekledik.

Elde Olan PotDeğiştirebileceğiniz
Small HP Recovery Potion ->(Lv.1) Small Mana Potion
Small Hp Recovery Potion ->(Lv.1) Small Health Potion
Medium MP Recovery Potion ->(Lv.8) Medium Mana Potion
Medium HP Recovery Potion ->(Lv.8) Medium Health Potion
Big MP Recovery Potion ->(Lv.20) Big Mana Potion
Big HP Recovery Potion ->(Lv.20) Big Health Potion
Great MP Recovery Potion ->(Lv.32) Great Mana Potion
Great HP Recovery Potion ->(Lv.32) Great Health Potion
Great MP Recovery Potion, Great Mana Potion ->(Lv.40) Superior Mana Potion
Great HP Recovery Potion, Great Healt Potion ->(Lv.40) Superion Health Potion

Artık other kısmında takas yapmanız için, takas yapacağınız ürünü üretebilecek seviyede olmanız gerekiyor. Diğer others ve alchemy meslek seviyelerini görmek için: Burada ki konuyu inceleyebilirsiniz.

Moderatör tarafında düzenlendi:
  • Beğen
Tepkiler: Bum
Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...

Şu anda bu konu'yu okuyan kullanıcılar

Üst Alt