REHBER Eski & Yeni Weapon Smithing Karşılaştırılması Neler Değişti?

Aziz

Üye

1662810563766.png

Rise Online World'e 5.0.0 güncellemesiyle birlikte bir süredir beklenen Weapon Crafting rework güncellemesi getirildi. Yapılan güncellemeyle birlikte weapon craftingte bir çok değişikliğe gidildi. Bu değişiklikleri başlıklar hâlinde inceleyeceğim.

Üretim Ücretleri & Cooldown, Craft Süresi ve Tecrübe Puanında Değişiklik Var Mı?

Elbette hem yeni başlayan oyuncular açısından hem de daha önce weapon smithingi geliştiren oyuncular açısından bir çok değişiklik mevcut. Örneğin 34.seviye weapon smithing olan bir oyuncu, Arch Sword üretmek isterken daha önce 1 milyon gold öderken şu an 100 bin gold ödüyor. Aynı zamanda craft süresi yarı orandan fazla düşürüldü. Bununla birlikte cooldown süresinde de düşüş gözle görülür bir şekilde entegre edilmiş. Yine aynı şekilde Arch Sword üretmek için 35 dakika cooldown beklerken artık 30 dakika bekleyeceğiz.

Bununla birlikte tecrübe puanlarında da artış görüyoruz. Örneğin 32.seviye de bir silah üretmek bize daha önce 21.000 tecrübe puanı verirken artık 30 bin tecrübe puanı veriyor. Seviye arttıkça paralel olarak bu tecrübe puanları da artış gösteriyor.

Eskiye göre hem daha hızlı craft yapabilirken hem de daha çok tecrübe puanı elde edeceğiz.

YENİ
1680802621724.png
1680802630057.png

Yeni sistem de görüldüğü üzere Enhanced Swiftblade üretmek için materyallerden sadece Epic Weapon Shardda 1 adet artış bulunmaktadır. Bu silahı üretmek için 500.000 gold ödemeniz gerekiyor. Karşılığında 80 bin tecrübe puanı ve 1 adet Enhanced Swiftblade elde ediyorsunuz. Aynı zamanda bu silahı 90 saniyede üretirken, ürettikten sonra ise 60 dakikalık bir cooldown süresi beklemeniz gerekiyor. Enchaned Swiftblade'i ise %100 şans ile üretebiliyorsunuz. Peki eskide nasıldı?
ESKİ
1680802589075.png

Eskiden ise 180 saniye üretim süresi var iken, ürettikten sonra 2400 saniye yani 40 dakika bekliyordunuz. Burada tecrübe puanı ise 48 bin tecrübe puanıydı. Aynı zamanda silahı üretmek için 5 milyon gold ödemeniz gerekiyor. Yani burada gold miktarı yüksek iken craft cooldown ise 40 dakikaydı. Yeni sistemde 60 dakika olan craft süresinde ise daha fazla tecrübe puanı elde ederken daha az gold ödüyorsunuz ve eskiye göre 90 saniye daha erken üretebiliyorsunuz. (Premium bonuslar hariç)

Elbette her silahta böyle değil. Örnek olarak:
YENİ

1680802875260.png

Enhanced Heartseeker silahını üretmek için 60 saniyeye ihtiyacınız var iken 30 dakika cooldown süresi mevcut. Aynı zamanda elde ettiğinizde 40 bin tecrübe puanı elde ederken, üretim yapmak için ise 100 bin gold ödemeniz gerekiyor. Peki eskisinde nasıldı?
ESKİ
1680802951117.png

Eskiden ise 150 saniyelik üretim süresi varken, cooldown süresi ise 35 dakikaydı. Karşılığında ise 32 bin tecrübe puanı elde ediyoruz. Karşılığında ise 1 milyon gold ödüyorduk.

Materyallerde Değişiklik Mevcut Mu? Artık Normal Silah Üretemeyecek Miyim?

Eskiden normal silah üretimi yapabiliyorken şu an sadece Enchanded üretimi yapabiliyoruz. Böylelikle normal silahlar üretmektense daha kaliteli ve sadece crafting özgü silahlar üretilebilir. İleride ise normal üretimlerin tekrar geleceği belirtildi. Ancak bunun için şu an bir tarih yok.

Bunun yanında materyallerde de değişiklik mevcut. Örneğin daha önce silah üretmek için herhangi bir silah istemezken, normal silahların kalkmasıyla birlikte enchand silah üretmek için o silahtan gerekiyor. Bunun dışında istenilen materyallerde artış ve azalış söz konusu. Buradan gerekli materyalleri inceleyebilirsiniz.

Sadece +1 Eşyalar Mı Enchanded Yapabileceğim?

Şu an ki yamada evet ancak daha sonra ki gelecek olan güncellemelerle birlikte daha üst versiyon enchanded yapabileceksiniz.

Craft Coin Nedir?

Coin sistemi bir çok alanda olabilecek. Kill Coin, upgrade coin gibi bir çok coin seçenekleri olacak. Bunlar oyun içerisinde yapmış olduğunuz etkinliklere göre belirlenecek ve bu coinerle farklı ödüller elde edebileceksiniz. Craft coin ise bunlardan bir tanesidir. İlk olarak weapon smithinge entegre edildi. Ancak şu an arayüz tasarımı henüz tamamlanmadığından dolayı craft coin ile şu an herhangi bir işlem yapamıyoruz.

image.png

Craft Coin Kazanma Oranım Nedir?

18-30 level arasi uretimlerde %1'den %4'e kadar elde etme sansi var. Lv32 ustu uretimlerde ise %20'den %100'e kadar craft coin elde etme şansınız var.

Yeni weapon smithing ile ilgili infografiğe bakmak için: Buradan ulaşabilirsiniz.

Son düzenleme:

RickSancheZz

Üye
weapon craft exp miktarlarında bir gariplik var en başından beri, maaliyeti düşünmeyen birisi için düşük lvl üretim yapmak hep mantıklı oluyor nedense, sistem üst seviye silahları üretmeye teşvikli değil gibi geliyor bana.

İhtiyacımız 20 milyon exp diyelim, royal premiz ve roast chickenimiz var.

lvl 24 whirling mace silahını 89 saat boyunca aralıksız üretirsek 20 m exp miktarına ulaşıyoruz
yada
lvl 8 great clup silahını 19,5 saat boyunca aralıksız üretirsek 20 m exp sahibi miktarına ulaşıyoruz.

Yani düşük lvl silah ile üretim yaparsam her 20 milyon expte 70 saat zaman kazanıyorum, bu çok garip geliyor bana.

Şu anda bu konu'yu okuyan kullanıcılar

Üst Alt