Öneri Güncel & Çözülmüş İstek/Sikayetler Listesi

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...

ANGEL

Üye
Yapımcıların düzeltip de yazmadığı konularda var oyunda örneğin oyun içinde duvar vb itemlerin arkasına geçip mob vurmadan kesebiliyordu oyuncular ama artık o itemin etrafından dolanıp atak yapan oyuncuya vuruyorlar.
Rise online ekibi bazı yerlerde sessiz çalışıyor:)
İyi oyunlar
aynen npc ve kişilere tıklamada bi nebze olsun düzelmiş.

AygitKocaman

Üye
Çok güzel önerilerde bulunulmuş birkaç tane de benden gelsin. Benim önerilerim party ve log sistemi ağırlıklı olacak.

Biliyorsunuz clansız farm yapanlar veya quest itemi düşürenler için drop sıralaması hayati. Çünkü birileri çöp item çekip sıra kaydırabliiyor. Zor kurulan partiler bu sebeple dağılabiliyor. Bundan dolayı;

-Parti listesinde disband ve lock yanısıra sort(sırala) buttonuda olmalı, bu button partiyi drop sırasına göre sıralamalı.

-Sağ alttaki Log kısmının üstünde Html'de ki navbar'a benzer bir navigasyon bar'ı olmalı ve buradan istersek Vital Log(Hp ve Mp de olan değişiklikleri gösteren Log), istersekte Drop Log'a(sadece dropla ilgili olan log) geçmeliyiz.

-Drop Logunda Click Eventleri de loglanmalı. Yani iteme tıklayan kişilerin adı da gözükmeli. Böylece kimse çöp çekemez(Malumunuz 8 kişilik partide çöp item çekiliyor, 8 kişide çekene sövüyor :D).

-Auction House sitemini ben de destekliyorum. Eğer bu yapılmazsa en azından Vice Merchant 24 saat sınırlı olsun.

-Auction House sistemi olursa, Black Desert oynayanlar bilir, orada bir itemin üstüne gelince, o itemin Auctionda ki en düşük fiyatı da gözükürdü. Böyle bir detay pazar kuracaklara piyasa hakkında büyük kolaylık sağlar.

Benimkiler bu kadar. Geliştirici ekibe kolay gelsin.

Th3Warlock

Üye
Bu oyunda göz yormayla ilgili bir sıkıntı var ve nedenini bir türlü çözemedim yani teknik konuları bilmiyorum ışıktan mi neden ama felaket göz yoruyor göz alıyor.
evet katılıyorum bazen zemin ve çimler pixel pixel oluyor uzaktan bakınca, bazı moblar çok hızlı vuruyor mesela ogrelerin vuruş animasyonları çok hızlı olduğu için gözleri ağrıtıyor. Sonra gölgelendirme sorunu var mouse ile sağ sola çevirince gölge kayboluyor vs vs.

Pelolind0

Üye
Hola, bendiciones y felicitaciones a todos, me gustaría saber que ha pasado con el servidor desde el día de ayer 28 de mayo de 2021 no he podido iniciar el juego y me envía un error de versión incorrecta, me gustaría saber como corregirlo y poder seguir disfrutando de este hermoso y fascinante juego. Gracias

Th3Warlock

Üye
Burada ki hatalar gerçekten can sıkıcı hatalar hepsi istisnasız gözden geçirilmeli

acaba şuan developerlar ne yapıyor çok sessizlik hakim oyuna :)

IMJOLNNİR-FURKAN

Üye
Turk oyuncuları, genel dertlerini ve isteklerini iyi bilen, ayrııca bu dorultuda oyuncu odaklı calısarak ellerinden geleni yapan Rise yonetimine oncelikle bu alfa test doneminde sorunları birlikte bularak cozume daha hızlı ulastiirmak icin hepimize bu fırsattı verdikleri icin tesekkur ederiz..

Forum kirliligi ve yogunlugunu az da olsa optimize edebilmek, yonetici kitlesine biraz daha rahat takip ve calisma ortamı saglayabilmek icin listeyi tek topic altına almak daha iyi olacaktr sanırım.

Liste ilk gunden bu yana oorumda yer alan oyunculardan kendi tecrubeleri sonucu gelen eksiklikler ve isteklerden olusturulmustur..
Yeni, oneri ve sikakyetleri post olarak alta ekleyebilirsiniz..

- PT uye sayısı arttıkca azalan para ve ex oranı degistirilmeli. Dusme oran yuzdesi cok fazla bu sebeple cogu kisi ptye adam almiyor.

-Stat puanlarını kullanma ONAYI

- Görev iletileri hedefin can barının üzerine denk geliyor

- PT'de bulunan arkadasları TAB tusu ile gecebilmek (Mageler ve Priestler icin onemli bir nokta)

- PT'de bulunan diger oyuncuların buff/debufflarını can barlarının altında gorememek oyunun akıskanlıgını cok etkiliyor.

-Spell puanlarını kullanma ONAYI

- Görev Sistemi ile oyun hikayesi ve kurgusallıgı arasında bir baglantı yok.

- Aynı olay haritaad bulunan yaratıklar ve bulundukları bolgeler arasında da yok.

- Kamera acısı cok yakın. Daha azla uzaklastırma ayarı desteklenmeli.

- Gözü çok fazla yoran renklendirmeler mevcut. Elden gecmesi sart gibi duruyor.

- Pazara bakan insanlar için zaman aşımı olmalı! baskalarının pazarları saatlerce bloklanabiliyor..

- Skill & Stat Point Sıfırlama Ücretleri belirli bir seviyeye kadar ucretsiz olabilir. Bu sayede oyuna yeni baslayanlar yaptıkları ufak hatalardan oturu yeni karakter acmak ya da gunlerce para toplamak zorunda kalmazlar.

-Görevlerden elde edilen zırhların bonusları çok yüksek. Dolayısı ile esya farmlamayı gereksiz hale getiriyor. Ornegin Elit (Chitins) ya da Imperials (Shells) farmlamak gereksiz

- ESC Tusunun islevsizligii giderilmeli

- Görevinden elde edilen mücevheri (+5 / +6 ) +3'e düşürmek insanların Narun kulesinde farm yapmasını saglar ve hem item potansiyelini hem de insanlarn aktif olmasını saglar.

- Oyunu her actiginizda kendi kendine tasarım yenileniiyor. Ornegin HP çubuğunu kendi oyun zevkinize gore yerlestirseniz de, oyuna her başladığınızda eski yerine geri geliyor.

- Narun Kulesi'nde bazı katlar neredeyse boş! Bu kadar buyuk bir aritaya biraz daha mob eklenmeli degil mi?

- Dost, Düşman ve Pet renklendirmeleri yetersiz. Ayrıca kendi petimiz neden KIRMIZI?

-Haritada PT uyelerinin gorulebilmesi

- Minimap ile hareket edebillmek

- Haritalarda kendimizi bulmak gerçekten inanılmaz zor.

- Consumable eşyalar envanterden tıklanarak kullanılamıyor.

- Envanter bakroundu eklenilmeli

- Görev öğeleri listesi eklenilmeli, nerede/hangi yaratıktan düştüklerini görmek guzel olabilir

- Potların istenilen bara suruklenememesi sorunsalı

- Mage alan skilleri klavyeden kullanılaiblmeli

- Görev sekmesinde - NPC'nin konumunu gorebilmek

- Oyun ici simgeleri cok kalitesiz (Menu, Merchant vs)

- 5 görev limiti artırılması : 4. görevden sonra sonuncusu 2.sayfaya gidiyor. Madem max 5 gorev alabiliyoruz bari tek sayfada gorebilelim.

- Clan chat tüm camplarda açık olmalı camp 1 de yazılanı camp 2 deki clan üyesi göremiyor.

- Isınlanma noktalarına kosmak yerine ddiirek para ile yanlarına ısınlanmak?

-Flood Onleme sistemi gerekli

- Yeni baslayanlar icin gelistiriilmis bir GUIDE/REHBER yok. Herkes herseyi bbbir baskasına sorup yanlıs bilgilere sahip oluyor.

- Solo oyuncu zorluk sorunsalları

- Binek bbinme/inme icin sc basma nedir? Bir buton koyulabilir.

- Skill efektlerinin ve kanatların kappatılabilmesi icin efekt ayarları olmalı. Kanatlardan oturu yogun slot ve savaslarda birsey goremiyoruz!

- Herkesin vurdugu hasar aynı renk oldugu icin hasarın kimden ciktigi anlasılamıyor.

- Tezgah tasarımları çok kötü.

- Oyunda gölgelendirme ile ilgili sıkıntılar var

- Dorion'da ki aynı ırktan birisi Proteon Kingdomda olan birine PM atamıyor.

- Bazı mobların vuruş animasyonları çok hızlı bu yüzden göz yoruyorlar ve kısa sürede baş ağrısı yapıyorlar ekrana bakarken ( Örnek "Ogreler" )
1-Bence ekstra olarak ne kdr parti de üye varsa o kdr exp veya noah drop oranı artabilir mesela örnek 6 kişi parti 60k alıyorsa 8 kişi oldugunda 80 k degil de ekstra full parti oldugundan %15 %20 verilebilir yanı 100k alabilir
2- örnek olarak 2 kişi düşünelim 1 kişi 2 saat oyunda toplam diger 6 saat oyunda oyunda online olma süresi artikça ekstra olarak exp, noah, drop gibi oranlar versin misal 2 saat oyunda olan %1 drop, noah %3 exp alırken 6 saat oyunda olan %3 drop noah ve %9 exp alsın gibi.

SafranTurk

Üye
Beni çok rahatsız eden ve sinir bozucu bir düzenleme rica edeceğim. Her ışınlanmada, hangi haritada olursa olsun, ZOOM olayı karakterin içine kadar giriyor ve sürekli ekran ayarlaması yapmak zorunda kalıyorum. Bu durumu düzeltmenizi önemle rica ederim.

Pitou

Üye
1- Warrior hala okçu gibi uzaktan vurmaya devam ediyor. Çalışan arkadaşlar karakter skill range testi yaptılar mı ? çok merak ediyorum kaç kere ticket attım.
2- Yetenekler basıldığında geç geliyor örnek Rogue'nin görünmezlik ve Adrenaline yeteneği
3- Mage hala oynanabiliyor değil ve staff yeteneği çok aşırı seri animasyon gerçekleştiriyor.
4- Kamera her gateden ışınlandığımda ve oyuna tekrar giriş yaptığımda karakterin içine kadar yakınlaştırıyor durmadan çok rahatsız edici.
5- Death vallay mobil oyun haritası gibi olmuş o kadar kötü ki grafikler. Çimler kağıt gibi umarım düzelir.

BelaOkuyan

Üye
oyuna ekstra özellik getirerek beta açmışlar, oynanabilirlik açısından bir değişiklik yapılmamış

Mistik

Üye
Selam 2. Skill sayfası eklenmesi lazım healer priest ile solo dungeon dönülmüyor oraya veya solo bişeyler yapacağımız zaman battle prieste oluruz . herkes ana karakterş ile herseyi yapabiliyor healer hariç. Diğer herkes ana karakterine tek set tek skill agacı buildi yapıp yetinirikin herseyde healere solo dungeon yok gibi birşey healer için. yani yan karakter acmak lazım 2 sini kasıcan ya da sürekli skill sıfırlıcaz oda olmaz , Artık ücretsiz mi verirler 10 m mi satrlar shopa mı koyarlar bişmiyorum ama kesinlikle eklenmesi lazım 2. skill sayfası

JaxSui

J
Oyunda hala isimlerin açılmasında( görünmesinde) sorun var. Hala O ya basınca isimler açılıyor. Ayrıca arkadan gelen karakterlerin isimleri görünmüyor yine.

EtikeT

Üye
Oyunun gelişimi açısından böyle güzel emek verip, hataları göz ardı etmeyip bildiren tüm herkese şahsım adına teşekkür ederim. Bu oyun hepimizin, birlikte yükselteceğiz.

semihboc

Üye
Turk oyuncuları, genel dertlerini ve isteklerini iyi bilen, ayrııca bu dorultuda oyuncu odaklı calısarak ellerinden geleni yapan Rise yonetimine oncelikle bu alfa test doneminde sorunları birlikte bularak cozume daha hızlı ulastiirmak icin hepimize bu fırsattı verdikleri icin tesekkur ederiz..

Forum kirliligi ve yogunlugunu az da olsa optimize edebilmek, yonetici kitlesine biraz daha rahat takip ve calisma ortamı saglayabilmek icin listeyi tek topic altına almak daha iyi olacaktr sanırım.

Liste ilk gunden bu yana oorumda yer alan oyunculardan kendi tecrubeleri sonucu gelen eksiklikler ve isteklerden olusturulmustur..
Yeni, oneri ve sikakyetleri post olarak alta ekleyebilirsiniz..

- PT uye sayısı arttıkca azalan para ve ex oranı degistirilmeli. Dusme oran yuzdesi cok fazla bu sebeple cogu kisi ptye adam almiyor.

-Stat puanlarını kullanma ONAYI

- Görev iletileri hedefin can barının üzerine denk geliyor

- PT'de bulunan arkadasları TAB tusu ile gecebilmek (Mageler ve Priestler icin onemli bir nokta)

- PT'de bulunan diger oyuncuların buff/debufflarını can barlarının altında gorememek oyunun akıskanlıgını cok etkiliyor.

-Spell puanlarını kullanma ONAYI

- Görev Sistemi ile oyun hikayesi ve kurgusallıgı arasında bir baglantı yok.

- Aynı olay haritaad bulunan yaratıklar ve bulundukları bolgeler arasında da yok.

- Kamera acısı cok yakın. Daha azla uzaklastırma ayarı desteklenmeli.

- Gözü çok fazla yoran renklendirmeler mevcut. Elden gecmesi sart gibi duruyor.

- Pazara bakan insanlar için zaman aşımı olmalı! baskalarının pazarları saatlerce bloklanabiliyor..

- Skill & Stat Point Sıfırlama Ücretleri belirli bir seviyeye kadar ucretsiz olabilir. Bu sayede oyuna yeni baslayanlar yaptıkları ufak hatalardan oturu yeni karakter acmak ya da gunlerce para toplamak zorunda kalmazlar.

-Görevlerden elde edilen zırhların bonusları çok yüksek. Dolayısı ile esya farmlamayı gereksiz hale getiriyor. Ornegin Elit (Chitins) ya da Imperials (Shells) farmlamak gereksiz

- ESC Tusunun islevsizligii giderilmeli

- Görevinden elde edilen mücevheri (+5 / +6 ) +3'e düşürmek insanların Narun kulesinde farm yapmasını saglar ve hem item potansiyelini hem de insanlarn aktif olmasını saglar.

- Oyunu her actiginizda kendi kendine tasarım yenileniiyor. Ornegin HP çubuğunu kendi oyun zevkinize gore yerlestirseniz de, oyuna her başladığınızda eski yerine geri geliyor.

- Narun Kulesi'nde bazı katlar neredeyse boş! Bu kadar buyuk bir aritaya biraz daha mob eklenmeli degil mi?

- Dost, Düşman ve Pet renklendirmeleri yetersiz. Ayrıca kendi petimiz neden KIRMIZI?

-Haritada PT uyelerinin gorulebilmesi

- Minimap ile hareket edebillmek

- Haritalarda kendimizi bulmak gerçekten inanılmaz zor.

- Consumable eşyalar envanterden tıklanarak kullanılamıyor.

- Envanter bakroundu eklenilmeli

- Görev öğeleri listesi eklenilmeli, nerede/hangi yaratıktan düştüklerini görmek guzel olabilir

- Potların istenilen bara suruklenememesi sorunsalı

- Mage alan skilleri klavyeden kullanılaiblmeli

- Görev sekmesinde - NPC'nin konumunu gorebilmek

- Oyun ici simgeleri cok kalitesiz (Menu, Merchant vs)

- 5 görev limiti artırılması : 4. görevden sonra sonuncusu 2.sayfaya gidiyor. Madem max 5 gorev alabiliyoruz bari tek sayfada gorebilelim.

- Clan chat tüm camplarda açık olmalı camp 1 de yazılanı camp 2 deki clan üyesi göremiyor.

- Isınlanma noktalarına kosmak yerine ddiirek para ile yanlarına ısınlanmak?

-Flood Onleme sistemi gerekli

- Yeni baslayanlar icin gelistiriilmis bir GUIDE/REHBER yok. Herkes herseyi bbbir baskasına sorup yanlıs bilgilere sahip oluyor.

- Solo oyuncu zorluk sorunsalları

- Binek bbinme/inme icin sc basma nedir? Bir buton koyulabilir.

- Skill efektlerinin ve kanatların kappatılabilmesi icin efekt ayarları olmalı. Kanatlardan oturu yogun slot ve savaslarda birsey goremiyoruz!

- Herkesin vurdugu hasar aynı renk oldugu icin hasarın kimden ciktigi anlasılamıyor.

- Tezgah tasarımları çok kötü.

- Oyunda gölgelendirme ile ilgili sıkıntılar var

- Dorion'da ki aynı ırktan birisi Proteon Kingdomda olan birine PM atamıyor.

- Bazı mobların vuruş animasyonları çok hızlı bu yüzden göz yoruyorlar ve kısa sürede baş ağrısı yapıyorlar ekrana bakarken ( Örnek "Ogreler" )
Oyuna giremiyorum neden karakter seçme ekranında kalıyor bilgisi olan varmı

Vision

Senior Moderatör
Oyuna giremiyorum neden karakter seçme ekranında kalıyor bilgisi olan varmı
Merhaba, kapalı beta etkinliği 14 Şubat tarihinde sona erdi, oyun şu an kapalı. Nisan ayı içerisinde Erken Erişim sürecinin başlaması planlanıyor.

Ankylosauria

Üye
Umarım bu listede kabul gören öneriler ivedilikle oyuna entegre edilebilir. Heyecanla bekliyorum.

Benim önerilerim;

• Petler kutu toplarken kutunun içinde ne olduğu (biz açıyormuşuz gibi) görünmeli. Bir asas oyuncusu 5-6 skill'i art arda kullanınca durum akışını takip etmesi çok zor oluyor.
  • Petlerin kutu toplamasına seçimlik opsiyonlar getirilebilir. Mesela "Sadece Kutuyu AÇ" veya "Kutuyu AÇ ve Topla" gibi.

* Moblardan görev itemi dışında diğer itemler çok az düşmekte. Bu yüzden kutuların merak edilebilirliği azalmakta. Bu yüzden farklı farklı itemlerin düşme olasılığı artırılmalı.

* Sadece bende mi var bilmiyorum; karakterin oturma aksiyonunda bir sıkıntı var. Mob'u öldürdükten sonra anında yere oturamıyorum.

* Kalelerde ve özellikle doriondaki sabit sesler (demir dövme gibi) bir zamandan sonra kulak yoruyor. Ya şiddeti azaltılmalı ya da farklı sesler eklenmeli.

Mello1993

Üye
Katılıyorum tamamen. Ben de solo oyuncuyum ve rahat ederim diye bp açtım. Çok kırılgan bir heronun atağını kısarsan olmaz. Ya da plate zırhların int miktarını düşürün hibrit olsun

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...

Şu anda bu konu'yu okuyan kullanıcılar

Üst Alt